Jump to content
IGNORED

Smutny temat-USZKODZENIA.SLUCHU ):

Guest Maz

Recommended Posts

Guest Maz

(Konto usunięte)

Czy zdejecie sobie sprawe z niebezpieczenstwa !!!

Nie widze nic zlego w sluchaniu muzyki nawet umiarkowanie glosnej...

Glosny dzwiek potrafi uszkodzic komorki sluchowe i to praktycznie nieodwracalnie moze dojsc do czesciowej utraty sluchu dla jakiejs czestotliwosci tkzw. uraz akustyczny , rzekomo uszkodzone komorki sluchowe wcale nie musza calkiem wysiasc i wtedy w uchu moga pojawic sie irytujace dzwieki takie jak chocby cichutki szum, dzwonienie w uchu, cichutenki pisk i trzeba z tym lazic i sluchac tego czy sie chce czy nie ):-a wystarczy chwila szalenstwa lub wystarczy pojsc na jakich durny koncert, wybuch petardy...

los ludzi z uszkodzeniami sluchu jest czesto smutny-bo. to moze uciazliwa dolegliwosc...

Ja znalazlem sie w polu razenia szalonego goscia ktory nagle zaimponowal widowni ze moze glosno...

Bylem na badaniu sluchu wykresy sa w porzadku. ,ale w prawym uchu w nocy gdy jest cicho slysze cichutenkie brzeczenie nie ma juz idealnej ciszy , ze jestem osoba wrazliwa to sie denerwuje popadlem nawet w depresje.

Dowiedzialem sie ze !!! za kazdym razem gdy stwierdzimy ze co w uszach jest inacze to nalezy ciagu kilku godzin jak najszybciej isc do laryngologa ktore poda leki-co zmniejsza pozniejsze skutki...

Mam pytanie jak wasze uszy sie maja jakie macie doswiadczenia z glosna muzyka itd...

• 3 years later...

Ja pracuje przy muzyce o natężeniu jakiś100dB średnio z dołem łamiącym klate i jakoś słysze dobrze :)

Panie kolego Maz... piszesz pan bzdury i nie znasz Pan z całym szacunkiem podstawowych mechanizmów chroniących słuch człowieka. Uszkodzić go moze tylko sinusoida ( gdzie w muzyce występują sinusoidy ?? ) albo silny, krótkotrwały peak, którego tez przy muzyce nie mamy gdyż działa tzw. zjawisko normalizacji.

A jak już chce Pan sobie Panie Mazie uszkodzić te uszka to proponuje wstawić głowe w wylot turbiny samolotu odrzutowego :) Tam na pewno Panu bębenki porozrywa (w sumie bębenkami wtedy martwiłbym się najmniej :) )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.