Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka wkladka ? - pytanie laika


darekdz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja nawet nie pomyslalem przez chwile aby zabierac sie samemu za ustawianie tak drogiej wkladki... zrobilbym to nawet odplatnie u fachowca... o AT tez myslalem ale 1042 z tego co czytalem do wielka klasa w tej cenie... w rankingach jest w klasie hiend posrod wkladek po kilka tys i dostaje rekomendacje... zakladam wiec, ze wkladke ustawi spec nawet jesli bede musial za to zaplacic...

 

co do maty to slyszalem w salonie spora roznice pomiedzy dzwiekiem z mata i bez a docisk dokonczyl dziela ale to bylo na gramofonie za 20 moze 30 tys PLN.

 

Moj gramofon stoi na fabrycznych kolcach na szafce ze sprzetem AV. Blat jest zrobiony z grubego MDF ok 4cm i pokryty fornirem. Na granicie brzmialo zimno i sucho... myslalem o zakupie podstawy projecta ale czy w moim przypadku to cos zmieni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ta wkładka którą masz jest bardzo dobra, myślę, że wyczerpuje ona do maksimum (lub prawie do

>maksimum) możliwości tego gramofonu. Zakładanie drogiej, niskopoziomowej MC do tego ramienia i tego

>napędu raczej mija się z celem. To jest za słaby werk na takie eksperymenty.

 

????

przepraszam, Yul, ale jeżeli piszesz o Pearl to są to po prostu brednie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

Trza uważniej czytać, to nie będzie później za co przepraszać. O Sumiko Pearl nie napisałem ani słowa, wszystko co napisałem dotyczyło Goldringa 1042.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, przepraszam jeszcze raz - napisałeś "wkładka, którą masz" - a Kolega ma Sumiko Pearl, Goldringa dopiero zamierza kupić. Tak żeby nie było, że to ja jestem jakiś dziwny. ;-)

A ten Goldring - jeżeli się tak go zawile justuje jak opisywanego niedawno na forum Ortofona 540 - to rzeczywiście może być "sama radość". Ja ma swoich znanych faworytów. Polecam nieodmiennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy kupie? hmmm... mam nadzieje, ze juz niedlugo... wlasnie koncze skladanie pre Ahajowego w obudowie i oczekuje na kosz montazowy... mam nadzieje, ze calosc wyjdzie jak z fabryki... fotki zamieszcze w watku Ahaja...

 

recenzja bedzie ale laicka to co slysze bez poezji audiofilskiej;) jak kupowalem Perla to mowiono, ze gra dolem... i faktycznie grala poki na kawalku sklejki nie odpalilem bety pre, ktore wlasnie skladam...

 

czy mozecie mi polecic zrodlo do zakupu 1042, pewne i atrakcyjne cenowo? gdzie kupujecie wkladki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

Tak, ja też przeoczyłem, cały czas myślałem, że kolega Darek ma tego Goldringa 1042, a nie Sumiko Pearl. Ale łasic, czy Ty nie pospieszyłeś się jednak z tymi "bredniami"? A jak by się komuś ta wkładka naprawdę podobała, no to chyba nie można napisać, że mówi brednie, co? Był właśnie niedawno na forum taki incydent, ktoś napisał, że mu ta Sumiko odpowiada, a ktoś inny (mniejsza o to kto konkretnie), że mówi brednie. Taka nadmierna reakcja spotkała się ze słowami krytyki, kolegi Reduktora, o pardon Redaktora, jeśli się nie mylę.

Co do doboru wkładek do gramofonów Pro-Jecta, to myślę, że rozsądnie byłoby się zastanowić jakie wkładki typował do swoich wyrobów sam producent. Wkładki dla Pro-Jecta wytwarzały trzy firmy: Goldring (właśnie modele z serii 10XX, sprzedawane dawniej pod nazwą P-J K4/II), Grado (seria Prestige, sprzedawane dawniej pod nazwą P-J K4 i P-J K6) oraz współcześnie Ortofon (seria 5XX, sprzedawany aktualnie pod nazwą "Alpha", odpowiednik dawnej 510 Mk II oraz dwie tańsze wkładki MC, sprzedawane pod nazwami "Pick-It"). Producent dobrze sprawdził co z Pro-Jectem ładnie gra, bo wkładek które nie tworzyły by udanego połączenia do swoich gramofonow by nie zakładał. Można jednocześnie przypuszczać, że producent potrafił skalibrować własne ramiona i poustawiać w nich te wkładki, tak mi się przynajmniej wydaje.

 

>>>darekdz,

"...jak kupowalem Perla to mowiono, ze gra dolem... i faktycznie grala poki na kawalku sklejki nie odpalilem bety pre..."

I co się stało, że grać przestała? Coś się zepsuło?

 

Goldringa 1042 kupisz w AudioForte w Warszawie, mają ją, jakiś czas temu sam widziałem. Przy odrobinie szczęścia będą być może warunki na posłuchanie tego z Pro-Jectem. Można też szukać na allegro, ale cena tam jest identyczna jak w sklepie (coś około tysiąca).

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, nie żeby coś, ale Perła ma ładne w necie recenzje pełne kwiecistej audiofilskiej nowomowy i ma niemało opinii użytkowników - delikatnie mówiąc mniej pochwalnych, mi to w pewnym sensie przypomina sytuacje (również tutaj odnotowane) z Blue Point No. 2 tej samej firmy - sporo marketingowego bełkotu i rozczarowanie oczekującego czegoś więcej użytkownika. Rozumiem gdyby te wkładki kosztowały połowę swojej ceny. A co do Goldringa to z pewnością jest świetny, ale mając wolne 1000 zł dozbierałbym jeszcze 200 i strzelił z grubej rury w AT150MLX z MM albo AT33PTG z MC LO i zapomniałbym o wymianach ramienia itp. blubrach. No musiałem to napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz

 

pogadaj z Kkuuddłłaattyy on niedawno kupił tego Goldringa do Xpressiona i piał z zachwytu...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

łasic

 

kupiona AT440mla rozwalila mnie na łopatki w pozytywnym sensie, im wiecej godzin gram (juz ok 15h) tym co raz bardziej jestem przekonany o dobrym wyborze. Ciekawe ile potrzebuje godzin do pelnego wygrzania? Zastanawiam sie takze ile trace na odsłuchu na Phono Box SE.

 

Ortofon 540 ma juz nowego wlasciciela, to dobra wkładka ale juz wiecej nie zdecyduje sie na zakup uzywanych wkładek, kto wie co bylo przyczyna pewnych mankamentów w brzmieniu, złe wyjustowanie?, moze miala wygranych wiecej godzin niz zapewnio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul -> wlasnie zaczela grac i dolem i gora:) wiec ktos kto pisal, ze gra dolem penie dokonal oceny na slabym pre...

 

łasic-> no i namieszales mi w glowie:) 200 wiecej nie robi roznicy wiec co mam zrobic:)???? jak juz mi namieszaliscie to musicie mi powiedziec co mam zrobic bo o ile nie zaluje 300 zl za Perla to 1000 juz bardziej boli:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do perły, ja miałem Black, wcinał mi sprzedawca w salonie choc pierwotnie chcialem od razu kupic AT440mla, nie rozumiem do dnia dzisiejszego dlaczego mi ja tak odradzał, podobnie jak Shure 97XE. Pamietam jego słowa "...to wkładki o ostrym brzmieniu grajace skrajami pasma...", rzeczywiscie Sumiko Black Pearl grał głownie dołem i srednica, prawie bez góry. Pod koniec płyty gdy igła zebrała juz troche brudu, wokal stawał sie zamglony, spadała i tak kiepska dynamika.

Wkładka Pearl podobno lepsza ale nie wierze w jakas rewolucje w brzmieniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekdz, posłuchaj Kolegi - 440 to mniej niż 1/2 ceny 150-tki czy 33-ki, to dużo mniej niż Twój upatrzony Goldring czy Ortofon 540, ja Cię troszku "podszczuwałem" na 33PTG bo nie udało mi się podpuścić Rollinsa ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czodaboy-> obawiam sie, ze tracisz sporo... ja pierwotnie gralem na pre z Denona 3806 i bylem zalamny... chcialem oddac gramofon w swiat... pozniej pozyczylem pre, o ktorym piszesz i zmienilem zdanie... juz mialem je zakupic gdy pojawil sie Ahaj ze swoim pre na forum... zakupilem u niego kita i zlozylem... uwierz, ze to cudo dopiero zagralo, ze az nam szczeki opadly i to pomimo tak podstawowego gramofonu i dosc prostej wkladki... faktem jest, ze zastosowalem w nim bardzo (jak na te kostki) drogie uklady opampow firmy AD a nie NE jak inni Koledzy... porownywalem je nawet z doskonalymi kostkami LE i zostalem przy AD sa swietne... poniewaz jestem esteta robie to juz dosc dlugo bo zalezy mi na detalach i wykonaniu nie tylko na zewnatrz ale i wewnatrz... zamawialem nawet trafo z 3 ekranami na rdzeniu i uzwojeniach... warto bylo gdyz nie ma zadnego wplywu na brumy itp... i teraz najciekawsze - calkowity koszt w moim przypadku to ok 1100 PLN wiec prawie jak za Phono Boxa a roznica ogromna... Koledzy z doswiadczeniem porownuja go klocka za 2-3 tys... moje ucho jest w stanie w to uwierzyc:) mozan to zlozyc duzo taniej na poziomie 500-600 zl bez nakladow na estetyke i ergonomie... polecam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic mnie podpuszczac dlugo nie trzeba:) jesli 33 ma byc lepsza od 1042 to biore;)

jak rozumiem sugerujesz aby nie wydawac kasy na 1042 i zostac ma poziomie 440?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jak rozumiem sugerujesz aby nie wydawac kasy na 1042 i zostac ma poziomie 440?

 

nie znam 1042... znam dobrze 440 i to od najlepszej strony...

 

Co ciekawe też miałem sytuację z Panem w sklepie kiedy zmieniałem Grado Black (bo brum + inner groove distortion) na Elektrę, obok leżała AT440MLa, a Pan mówił, że ona jest bdb, ale po co do takiego gramofonu, wcisnął mi Elektrę (a ja cały szczęśliwy bo dość tania) teraz mam w tym samym gramofonie AT150 i nie żałuję, Elektra służy tylko do betatestów jak jakiś gramofon chcę odpalić, bo słuchać jej zwyczajnie obecnie nie mogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, z tym pre ahaja to sie spoznilem, musze czekac do nastepnego zbiorowego zamowienia jesli bedzie, chyba ze ktos bedzie chciał odsprzedac.

 

darekdz

 

z tymi wkłądkami to sie tak nie rozpedzaj, sprawdz przed zakupem mase efektywna swojego ramienia ewentualnie bedziesz musial dokupic przeciwwage do ciezszych wkładek. Dobor wkladki jest tak samo wazne jak pozniejsze jej wyjustowanie.

 

Mysle, ze nie mine sie z prawda mowiac, ze zakup AT440mla za ok 600zł to zdecydowanie "best buy", najlepszy stosunek cena/jakosc, podobno ktos powiedział...:) ze AT150 juz nie posiada takiej relacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...co do perły, ja miałem Black, wcinał mi sprzedawca w salonie choc pierwotnie chcialem od razu kupic AT440mla, nie rozumiem do dnia dzisiejszego dlaczego mi ja tak odradzał, podobnie jak Shure 97XE. Pamietam jego słowa "...to wkładki o ostrym brzmieniu grajace skrajami pasma...",

 

Ooo, to widzę, że nietórzy jeszcze wiedzą co mówią! Są gdzieś zatem jacyś "sprzedawcy", którzy potrafią odróżnić wkładki dla początkujących, pojękujące jednostajnym, watowatym basem i cykające przewaloną górą, od czegoś co potrafi wydobyć muzykę z płyty. Szkoda, że nie piszą na forum.

 

Piewcy AT-440! Gdyby teraz zrobić plebiscyt na najlepszą wkładkę, to obiekt waszego kultu wygrałby w cuglach! I to jest niestety wystarczający dowód zupełnego upadku tego forum i tej zakładki w szczególności. Ponieważ ja się do tego upadku nie poczuwam, i z Wami się do niego przyczyniał nie będę, to pozwolicie, że się grzecznie pożegnam. Pa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi podstawowa przeciwwaga starczyła do AT440, do 150 konieczna była o "działkę" cięższa

 

Yul... aleosssochoźźźźź??? słonko przygrzało? o_O

 

jak to mówią - jeżeli fakty przeczą teoriom - tym gorzej dla faktów

:-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

>> darekdz

 

Kocham wkładki Audio Techniki, to chyba najlepszy stosunek jakości do ceny i najtańszy dostępny high-end ale .....

 

To są wszystko raczej twarde wkładki, o podatności nie przekraczającej 10 x 10-6 cm/Dyne, czyli przeznaczone do raczej cięższych ramion. Natomiast Goldring z podatnością 16x 10-6 cm/Dyne świetnie pasuje do Twojego ramienia.

 

vasa

 

>> Yul

 

Z tą 440-tką to rzeczywiście zagadka jest !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No wiec od wczoraj jestem posiadaczem Goldringa 1042 zakupiona i zainstalowana w Audioforte. Pelnej oceny nie wydam gdyz wczoraj udalo mi sie przesluchac tylko dwa kawalki ale na pierwszy rzut ucha slychac, iz w porownaniu z moim Sumiko Pearl zdecydowanie poprawila sie gora i srednica, jest bardziej detaliczna i przejrzysta. Martwi mnie tylko to, iz wnosi wiecej trzaskow z plyty niz Sumiko.

 

Mysle, ze prawdziwa wartosc bede w stanie okreslic po dluzszym osluchaniu oraz wymianie reszty toru stereo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesluchalem juz prawie wszystko co mam, ponownie zmieniajac opy. potwierdzilo sie tylko, ze AD8599 sa naprawde doskonale.

co do wkladki... gramofon rozwinal skrzydla... teraz slysze o co chodzi z Pearlem, ze gra dolem. 1042 jest bardzo krystaliczna, otworzyla sie gora ale ni jest meczaca... dol tez nie przytlacza... nie jestem poeta audiofilem... moge tylko powiedziec, ze Pearl a 1042 to dwa swiaty i nie tylko cenowe... juz nie moge sie doczekac zmiany pre stereo i wzmacniaczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.