Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzacz DVD kupić ?


raper6

Rekomendowane odpowiedzi

Pav3L, 25 Cze 2009, 10:40

 

>Wcześniej pisałem o Philipsie 5990, potem ktoś napisał, że jest obraz badziewny. Skoro na Philipsie

>jest badziewny, to napisałem, że na Fergusonie cyt:tak samo badziewny (sorka, bo ja różnicy w

>obrazie między tymi dwoma odtwarzaczami nie widzę). To była ironia! Wg mojej opinii, jak na

>odtwarzacze w tej cenie, to obraz jest żyleta. A bugi mają oba, z tym że w Philipsie można sporo z

>nich wyeliminować poprzez instalację innego softu.

 

Zapewne nawiązałeś do mojej wypowiedzi, ale ona była o w miarę konkretnym Philipsie, takim małym (niestety cyferek nie pamiętam, ale to był mocno sprzedawany w lutym, jeden z pierwszych z USB 2.0), i niestety naprawdę o badziewnym obrazie, że o tekscie już wogóle nie wspomnę bo masakra (w porównaniu do Mant, Wiw, Korów, Belwoodów, Fergusonów . Być może inne Philipsy odtwarzają inaczej, ale ja już im dziękuję. Od samego początku siedzę w DVD w/w firm gdyż biły na głowę możliwościami odtwarzania Divxów odtwarzacze firmowe. Mój pierwszy EmperorI choć dopiero po 3 odwiedzinach w serwisie zaczął chodzić jak marzenie to każdy ówczesny posiadacz markowych DVD dziwił się jak to możliwe, że mój odtwarza takie dziwne rzeczy a ich supersprzęt nie. Zacząłem więc testować i polecać te "badziewie" i wiele osób było szczęśliwych. Tylko mój szwagier męczył się ze swoim Philipsem za 900stów i jęczał że znowu mu nie odtwarza to co mu dałem do obejrzenia. Kiedy więc ostatnio z za granicy poprosił mnie bym mu coś kupił nowego bo jego padł, a żonka mu to przywiezie, pomyslałem, że go uszczęśliwię Jego markowym Philipsem w którym dzieki USB 2.0 będzie mógł odtwarzać sobie wszystko z Pendriva. Wielkie możliwości wywnioskowałem po przeczytaniu opinii właścicieli tegoż ustrojstwa. W sklepie podłączyli mi toto pod telewizorek jakieś 12 cali i jedynie co sprawdziłem to odtwarzanie wielu formatów i działanie przez USB. Niestety kiedy w domu podłączyłem pod swój TV ogarnęła mnie czarna rozpacz, ale nie było już czasu na zmiany, playerek poleciał.

Kiedy Go niedawno odwiedziłem, zobaczyłem, że leży sobie nieużywany na szafie i jedyne co usłyszałem to określenie którego tu nie użyję. Taki to był Philips. Tak więc choć wiele złego na takie firmy jak manta itp trzeba powiedzieć szczególnie pod względem sprawności działania i często na początku niedpracowania softu, to z drugiej strony dalej pod wieloma względami biją sprzęt markowy, szczególnie w porównywalnych zakresach cenowych. Dużo się już zmieniło, ale nie do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt markowe dawniej nic nie czytały kloega kupił jakieś sony i kapota ja kupiłem samsunga i smigał do dziś niestety bez HDMI i USB nie bardzo mi się teraz przyda a i wszystkich nowości już nie czyta... chyba wezmę ferdka 780 albo bellwooda 311U

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raper6 - chłopie, to nie jest chyba decyzja twojego życia. To jest 200PLN, czasami więcej można przepić. Kupisz jednego, nie spodoba ci się, wywalisz, kupisz drugiego. Dalej będziesz żył. Zacznij od ferdka. PS. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bruner_, 25 Cze 2009, 16:31

 

Przeliczasz i przeliczasz te bajty ............ i pierdoły sadzisz. Ty się chłopie lepiej sam oddaj w ręce sprawiedliwości ;) Wzrok od tego piracenia masz już słaby więc nie widzisz różnicy między jakością. Dobrze kombinuję nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 25 Cze 2009, 16:10

 

>wspominałem wyżej o Denonie 1930, miałem go na chwilę u siebie, po hdmi jest lekki plus dla Denona

>ale to wszystko, o żadnej dużej różnicy w obrazie mowy nie ma...

 

Podstawowe pytanie. Na czym porównywałeś (oglądałeś) te dwa odtwarzacze skoro masz tak samo ??

Ja na plazmie porównywałem Belwooda ( chyba tak się pisze?), jakąś Mantę, Denona 1940 i była ogromna różnica.

 

I czy naprawdę Samsung HD 950 był droższy od Denona 1930 bo nie za bardzo zrozumiałem....??? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem dwa czy trzy filmy jakiś rok temu na 1930 (hdmi - LCD 37') i jak na dvd odbierał ładnie, nawet bardzo ładnie jak na dvd ale niewiele różniący się obraz miałem na Fergusonie... nie wiem czy widziałeś jaki on daje obraz ale z tego co ludzie porównywali to jednak oferuje lepszy od Wiw, Mant, czy Belwooda... dalej twierdze że o dużej różnicy to można mówić w przypadku porównania materiału HD i DVD (już nieważne czy Denon czy gorszy, HD miażdzy obydwa)

co do tego Samsunga HD 950 to chodziło mi o to że był parę razy droższy od Fergusona (obraz miały identyczny) i chyba wtedy minimalnie tańszy od Denona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 27 Cze 2009, 21:37

 

Fergusona nie widziałem więc faktycznie ocenić nie mogę. Jednakże w porównaniu z innymi z półki do 500 złotych do denona szans nie było. Nie wiem czym się rózni model 1930 od 1940, chyba nie za bardzo.

 

Jednakże Samsung HD 950 to była niezła medialna mina. Tak przereklamowanego sprzętu dawno nie widziałem. Oceniany tak wysoko i te peany...... Normalnie Hi-end za 700 złotych. Jak dla mnie zwykły płaszczak i nawet o hi-fi się nie otarł.

 

ednakże co do jego ceny to się nie zgodzę. Kosztował dwa razy mniej od Denona 1930.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przereklamowany czy nie, ale w tamtych czasach, w swojej cenie jako jedyny dysponował SA-CD i DVD-Audio, no i przy okazji odtwarzał divx-y, podobno też dobrze grał jak na dvd w stereo... Denon jak pisałem również i od Samsunga miał trochę lepszy obraz ale płacić 2x tyle za niuanse w przeciętnym obrazie niskiej rozdzielczości ? może kiedyś i było warto, dzisiaj to już zabytek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 29 Cze 2009, 00:46

 

>nie wiem czy przereklamowany czy nie, ale w tamtych czasach, w swojej cenie jako jedyny dysponował

>SA-CD i DVD-Audio,

 

SACD w tym odtwarzaczu nie miał osobnego toru, dlatego był to tylko nic nie warty gadżet. Nagrania te brzmiały identycznie jak CD i dźwięk był bardzo przejaskrawiony. Niby czysty ale leciała krew z uszu.

 

Poza tym porównywałem tego denona z innymi tanimi i obraz był zdecydowanie lepszy. Dużo większa czerń ( a nie szarość) a o krystalicznym obrazie w przypadku Denona nie wspomnę. Zwykły odtwarzacz walił dziwnymi przebarwieniami a dźwięk był okropny.

 

Poza tym jakość dvix jest świetna. Na tanich odtwarzaczach od razu widać, na Denonie nie poznasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, divx o wysokim bitrate to praktycznie nie do odróżnienia od dvd, może się zdziwisz ale również na Fergusonie :)

no i dalej możemy tak polemizować, tyle że ja miałem oba odtwarzacze u siebie dlatego nie wmówisz mi że Denon 19xx to prawie jak odtwarzacz HD :) po prostu porządne dvd, ma nieco ładniejszy obraz od tanich dvd ale nic poza tym

 

wracając do Samsunga HD 950 i jakości SA-CD - to już jest inna kwestia jaka była jakość ale przynajmniej odtwarzał ten format w odróżnieniu od reszty wówczas dostępnych dvd w podobnej cenie. Twoja opinia o dźwięku w tym przypadku zupełnie nie pokrywa się z opinią wielu innych osób którzy bardzo chwalili to dvd pod tym względem (na tle odtwarzaczy CD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 30 Cze 2009, 16:06

 

ja wcale nie twierdzę, że DVD są na poziomie HD :) stwierdziłem naocznie, że w parze z plazmą Panasonica obraz jest świetny. Bardzo plastyczny, krystaliczny i czuć głębię w obrazie.

 

Tego nijak nie mogłem stwierdzić na odtwarzaczach dvd w cenie do 300 złotych.

Tam obraz był płaski,bardziej szary a nie czarny. I ten dźwiek. Jak z radia samochodowego w dużym Fiacie.

 

A SACD w tym Samsungu? Gadźet jak cholera aby nałapać nic nie świadomych klienteli. Bo po co komu format SACD gdy dźwięk jest na poziomie zwykłego 10 letniego odtwarzacza CD za 50 złotych a płyt SACD prawie w ogóle brak??

 

A ci co chwalili? Zakupili więc chwalili. Ci im pozostało? Może tylko posłuchać czegoś lepszego i sprzedać to w diabły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioneer dv400 tani i dobry:) czyta wszystko , nie ma zwiech idealny budzetowy sprzet... sam mam ponad rok i wszystko smiga jak nalezy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież kosztuje 300zł więc to złom

obraz pewnie nie ma głębi, czerń jest szara, no i dźwięk jak z dużego Fiata (nie wiem, chyba obojętne czy po analogu czy cyfrowo ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 1 Lip 2009, 23:11

 

a kto powiedział, że to jest złom? Przecież czyta wszystko jak leci. I o to chyba w tym sprzęcie chodzi. Kto by się tam rozklejał nad obrazem a tym bardziej dźwiękiem. Widać i gra. Więc winno cieszyć

 

Jednakże tani sprzęt wzorem komputerowych napędów dvd pada tuz po zakończeniu gwarancji.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 2 Lip 2009, 00:42

 

>Jednakże tani sprzęt wzorem komputerowych napędów dvd pada tuz po zakończeniu gwarancji.....

 

wybacz, ale zauważam zupełnie inną zależność. Z tanim sprzętem zwykle problem jest na samym początku, kiedy to od razu po zakupie trzeba albo wymieniać na inny egzemplarz, albo naprawiać, a potem w zasadzie jest spokój (no chyba, że to całkowite g...). Niestety właśnie to często markowy sprzęt lubi psuć się zaraz po zakończeniu gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek jak masz tego Denona to gratulacje ale jak myślisz że to jakość obrazu Manty która jest Twoim wyznacznikiem jakości tanich dvd to jesteś w błędzie... w cenie 4 czy 5x masz tylko odrobinę lepszą jakość obrazu po hdmi i mówię to zupełnie bez ściemy, ewentualnie możesz mieć lepszy dźwięk po analogu od mojego Fergusona za 220zł czy Pioneera 310/410, my mamy za to więcej wygodniejszych funkcji do divx i możliwość oglądania filmów które by na tym Denonie pewnie nigdy nie ruszyły :)

i mamy to wszystko za 1/4 czy 1/5 ceny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Poszukuję odtwarzacza, który będzie szybko wczytywał płyty (rozpoznawał), który będzie szybko reagował na wciskanie przycisków. Reszta generalnie nie jest bardzo istotna, chyba, że da się zobaczyć faktycznie różnice w jakości obrazu? TV mam 40 cali 1366x768 i czasem przy starszych filmach widać straszną pikselizację, czy jakieś lepsze odtwarzacze potrafią to wygładzić?

Aha, nie mam preferencji co do firmy - mógłby być SONY lub NAD (bo taka jest reszta sprzętu) ale nie musi. W TV mam wejście HDMI, scart, s-video, composit...

Proszę wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy czytam DVD Fergusona ma poziom Denona serii 19xx to padam ze śmiechu :)!!!

To nie jest poziom różnic na temat których można jedynie wymienić zdanie!

Przewaga takiego 1930/1940 nad Fergusonem 780, 880 HX jest miażdżąca, i nie podlega żadnym dyskusjom!

Dyskusji podlegać może fakt beznadziejnych wydań płyt DVD dorzucanych do gazet, i najtańszych kabli hdmi, a także predyspozycji danego obywatela do wyrażania opinii nt sprzętu o którym chyba nie ma zielonego pojęcia!

Skoro nie widać różnicy, no to trudno. Mało wrażliwy wzrok widocznie... Ale pisanie od razu, jako wyznacznik że to jest ten sam poziom?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś różnica widoczna jest ale pisanie o miażdzących różnicach w jakości obrazu ??? wybacz ale jest śmieszne :)

tak samo moge się zacząć kłócić gdzie mi odbiera lepiej tv, czy przy sygnale z naziemnej anteny przy idealnym sygnale, czy z satelity :) a różnica jest taka że szczerze to dla mnie obojętne który sygnał bym oglądał, obojętne czy tu czy tam mi odbiera odrobinę lepiej

natomiast nie byłoby mi obojętne oglądanie kanału w HD, gdybym miał taki do wyboru, tutaj dopiero zauważysz przepaść w jakości obrazu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze trche obok ale mam problem z zalozeniem nowego tematu :( mam samsung vr-355 to kombo od pewniego czasu podczas nagrywania na plyty wywala mi blad (nie pamietam jaki) i sie wiesza tylko pomaga wylaczenie z pradu czy wymmiana firmware moze pomoc? aha jest to wersja angieleska ale kupiona u nas w sklepie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.