Skocz do zawartości
IGNORED

Bach - Koncerty Brandenburskie.


el_hogar

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze to, jest w dobrej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zeby posluchac fragmentow:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sa bardzo blisko Il Giardino Armonico.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Lacrimosa

Koncerty brandenburskie w wykonaniu Leonhardta i Kuijikenów przesłuchiwałem w piątek w "swojskim" Media Markcie. Niestety na CD. Na marginesie - nie urzekła mnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, akademie fur alte musi berlin sa bardziej bezplciowi niz Il Giardino Armonico, ale za to bardziej zrownowazeni.

I nastepnym razem bede sluchal Il Giardino Armonico.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Noszę się z zamiarem kupienia któregoś ze starszych nagrań Koncertów Brandenburskich, albo Baumgartnera z festiwalu z Lucernie albo Casalsa. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z kolegów i koleżanek (dlaczego ich tu tak mało????) miał okazję wysłuchać tych dwóch wykonań i opisałby w kilku słowach ich cechy i różnice? Co do nagrania Baumgarnera dochodzi jeszcze pytanie dotyczące wersji bowiem trafiłem na dwa wydania różnych wytwórni (najprawdopodobniej jednak chodzi o ten sam koncert w Lucernie (?), choć niestety nie potrafiłem tego potwierdzić). Poniżej zdjęcia:

[obrazekLUKASZ-95749_1.jpg] [obrazekLUKASZ-95749_2.jpg] [obrazekLUKASZ-95749_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1186-100006033 1170255168_thumb.jpg

post-1186-100006034 1170255167_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubionym nagraniem zarówno koncertów brandenburskich jak i suit orkiestrowych jest Savall, szkoda że nie są to najnowsze realizacje. Z nowych realizacji polecam 2 płyty z koncertami Bacha w wykonaniu Cafe Zimmermann (ALPHA) "Concerts avec plusieurs instruments" część 1 i 2 - płytki zawierają oprócz 2 KB (BWV 1048 i 1050), koncerty na skrzypce obój klawesyn. Ciekawym nagraniem koncertów solowych wszystkie klawesyneowe i skrzypcowe (tylko 1 brandenburski) jest seria 5 płyt Musica Alta Ripa wydane przez MDG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W końcu Sony Classical wypuścił w marcu br Koncerty Brandenburskie Casalsa w jednym boxie - nie znalazłem jednak informacji czy to może wersja zremasterowana. Nie ma jej jeszcze w ofercie Sony Music Polska, ale zapewne - mam taką nadzieję - pojawi się niebawem... i ją wreszcie kupię.

[obrazekLUKASZ-113266_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigant.pl sprzedaje box 3 plyt z koncertami brandenburskimi pod batuta pinnocka za 48,99!!! W dodatku to Archiv. Co sadzicie o tym wykonaniu? Cena jest po prostu smieszna..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Moją pierwszą miłością w wypadku Koncertów Brandenburskich jest ngarnie Lepparda z 1974r. Nabyłem je w 1993 r. i miało wówczas numer 15. Obecnie mam ponad 3000 CD, ale to nagranie wcale się nie zestarzało. Takiej radości muzykowania, tak pływającego w dobrym winie (Brunello di Montalcino, rocznik 1997) Bacha nie znajdziesz nawet u Włochów, nie można wprost uwierzyć, że grają je Anglicy. Poza tym wznowili je niedawno w cenie 8 euro za komplet (Amazon niemiecki) Po prostu rewelacja!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie trudno przewidzieć, ale mu tego życzę... btw, niedawno jego nagranie Kunst der Fuge wyszło w wersji SACD, na pewno więc znajdzie kilku nowych wielbicieli. Ja z przyjemnością przywitałbym zremasterowaną wersję Koncertów Brandenburskich pod Pinnockiem, podobnie jak DG uczyniło to z jego nagraniem 4 Pór Roku ze znakomitym rezultatem... choć brzmia trochę za ostro dla mnie to ponadczasowe nagranie... i najlepszy dialog muzyczny jaki w tych koncertach udało się oddać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka słów do wspomnianego powyżej wydania Casalsa w jednym boxie przez Sony Classical - poza tym że świetne wykonanie to na płycie niezwykły półgodzinny bonus - fragmenty prób wielkiego mistrza z zespołem podczas tych własnie koncertów... nie bez powodu zdecydowano się je tu umieścić bo słucha się ich z wielką przyjemnością i uwagą... miejscami te próby brzmią uroczo i zabawnie... Casals bowiem najczęściej ogranicza się w wyjasnieniach co do przebiegu jakiegoś fragmentu czy melodii do ustnego jej prezentowania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Ja słucham Harnoncourta z Concentus Musicus Wien (TELDEC) i szczerze mówiąc jego interpretacja mi nie pasuje. Po pierwsze odczuwam wrażenie, że te koncerty są bardziej zróżnicowane dynamicznie, tonalnie i rytmicznie niż nam to chce pokazać Harnoncourt. Po drugie brzmienie odbieram jako mało dynamiczne i płaskie. Do tego dochodzi momentami suchość i ostrość. EFEKT: jestem zmęczony po 15tu minutach słuchania. Chyba nie o to chodzi. Zatem jeżeli kiedykolwiek zechcę temat rozwijac to bez wątpienia sięgnę po tak gorąco polecanego tutaj Pinnocka. Niestety chyba Harnoncourt mnie zraził do tego cyklu koncertów.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Harnoncourt nigdy nie czuł muzyki pisanej dla czystej przyjemności i rozrywki, a takie właśnie są Koncerty.

Nie zrażaj sie, bo to prawdziwa perła wśród bachowskich dokonań. Posłuchaj Pinnocka, Il Giardino Armonico, a może świeżego jeszcze nagrania Alesssandriniego? Tego ostatniego sam jeszcze nie słyszałem, ale dobrze o nim mówią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro_001

nie zrażaj się za szybko. Poszukaj. To naprawdę wspaniała muzyka. I bardzo róznorodna.

A tak na marginesie jesteś ciekaw, który koncert najbradziej cenicie. Taki mały ranking Koncertów (jeśli można):

III

V

I, II

IV, VI

A najciekwasze fragmenty?

Ja w kazdym z nagrań wsłuchuję sie w klawesyn w I części V i porównuję Adagio z III.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jesli mozna coś od siebie ze zebiorów to zdecydowanie przychylam się do zdania Lacrimosy o nagraniu z 1961 roku z Karl Richterem, Aurele Nicolet, Gerhart Hetzel i Munchener Bach-Orchestra na Archiv Produktion. To też mój numer jeden. Wspaniałe i nie mniej fenomenalne? nagranie jest również z Jashą Horensteinem i Vienna Symphony Orchestra (skan okladki ponizej). Urzekło mnie do zakochania nagranie z Academy of St Martin z Marrinerem ale tylko to z maja 1980 roku. Doskonałe nagranie jest wspominane z Savall'em na starym Astree Naivee. Rownież bardzo "za" jest Alte Music Berlin i "nowe" nagrania Cafe Zimmerman ...

 

Tak czy owak - miłego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-704-100008667 1170282028_thumb.jpg

post-704-100008668 1170282027_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro_001, posłuchaj Lepparda z Anglikami. Tam jest tyle radości muzykowania, nie lubię prawdę mówiąc tzw. autentycznych instrumentów, Anglicy brzmią świetnie, a do tego w niemieckim amazonie można ich dostać za 8 euro. Gould powiedział, że ubranie sobie peruczki i liberii nie cofnie człowieka w XVIII wiek. Osobiście wolę brzmienie współczesnej orkiestry, Leppard jest naprawdę świetny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ranking wykonań koncertów to rzeczywiscie zadanie karkołomne. Chciałbym jednak dorzucić jeszc ze kilka słów. Tym razem chodzi o wrażenie jakie wywarło na mnie wykonanie Casalsa. Nagranie ma jakąś siłe witalną, a orkiestra brzmi ja wspołczesne zespoły barokowe. Instrumenty nie tworzą masy lecz kazdy z nich brzmi jakby osobno. Przecież w tamtych czasach grano to całkiem inaczej.

Fortepian pod kierownictwem Serkina wydaje cudowne dźwięki.

Słuchałem wczoraj tylko raz. Już wiem czego bede słuchal w święta.

W przewodniku Łętowskiego znalazłem wzmiankę o ciekawym wykonaniu Adolfa Buscha z 1935 z Serkinem przy fortepianie. Czy ktoś na nie natrafił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

PiotrS w gigancie za 43,99 PLN Pablo Casals Sony Classical

6 Brandenburg Concertos

Zobacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.