Skocz do zawartości
IGNORED

zmiana pierdziawek na coś mocniejszego


psp360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jestem posidaczem chińskich pierdziawek - Creative T3100.

 

Chce za ok 200zł nabyć jakieś stereo które nie zacznie pierdzieć już przy małej głośności jak to robią moje krety.

 

Jednym z moich priorytetów jest niezbyt duża wielkość (szczególnie szerokość) oraz mocny, miękki, nisko schodzący bas.

Nie może być mniejszy niż w moich Creativach. A ten znowu założe się że wielu z was może zdziwić. (ale nie jakością ;))

 

Mam wzmacniacz Unitra PW3015, wiem że jest słaby, ale bardzo głośno słuchać nie mam zamiaru.

Myślałem nad

 

A)Altonami / Mildtonami

B) Voice Kraftem (pamietajcie ze piszemy o 200zł oraz obecnego suba trzymam w szafie więc raczej i tak będzie to dla mnie kosmos)

 

oraz opcja bardziej kompaktowa :

 

C) Geniusy 2000x

W nich najbardziej boje sie czy cos co jest droższe od moich kretów o 60zł naprawde jest dużo lepsze oraz czy będzie miało wystarczający bas ?.

 

 

Obecnie mam w kompie integre, do zmiany w niedalekiej przyszłości a mój pokój to 3x3.

 

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te geniusy, graja naprawde bardzo fajnie. W Twoim pokoju beda sie bardzo dobrze sprawowaly, wydaje mi się, ze lepiej niz tani wzmak + kolumny.

Ja kupilbym na Twoim miejscu Geniusy a z czasem wymienil kartę na nieco lepszą, a najlepiej na tani DAC USB na ukladzie pcm2702 (komercyjnych jest malo, czasamo ktos sprzedaje wlasnorecznie zbudowny).

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Zwróć uwagę na produkty Microlab z serii Solo, jednakże będzie to wymagało odłożenia większej gotówki. Zapewniam, że warto. Godne uwagi są także M-Audio StudioPro 3, w cenie ok 300 zł. W podanym budżecie mieszczą się jedynie najtańsze monitory aktywne, np. Omnitronic z szerokopasmowymi przetwornikami, których bym nie polecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Jeżeli pragniesz wykorzystać wzmacniacz, spośród pasywnych kolumn prześledź ofertę sprzętu pół-profesjonalnego i pasywnych monitorów. W sklepach ze sprzętem dla DJ`ów nawet w okolicach 200 czy 300 zł zakupisz parę podstawowych monitorów, chociażby Reloop z serii Control.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemski, 30 Lip 2009, 20:41

 

>Zwróć uwagę na produkty Microlab z serii Solo, jednakże będzie to wymagało odłożenia większej

>gotówki. Zapewniam, że warto. Godne uwagi są także M-Audio StudioPro 3, w cenie ok 300 zł. W podanym

>budżecie mieszczą się jedynie najtańsze monitory aktywne, np. Omnitronic z szerokopasmowymi

>przetwornikami, których bym nie polecił.

 

Niskotonowiec 3,25" = bezbasie ... a jeśli nawet "basie" to super zniekształcone. Poniżej 5" niskotonowca bym nie schodził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psp360, 30 Lip 2009, 21:46

 

>Może sie myle ale według mnie monitorki nie dadzą takiego basu jak podłogówki a tym bardziej

>subwoofer (T3100).

 

Creative z subem nieźle sieją basem - ale specyficznie ubogim. Jest jakby zdecydowanie w wąskopasmowy. I oczywiście średnicy kompletny brak ... a wysokie to też takie niezdefiniowane cykacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psp360, 31 Lip 2009, 14:17

>Tak zgadza się, ale chce coś co równie potrafi nieźle przywalić basem, jak to robią Creativy.

 

Tanie mikre suby to bardziej potrafią przymulić buczem na jedną nutę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krak_oN, 31 Lip 2009, 15:06

 

>psp360, 31 Lip 2009, 14:17

>>Tak zgadza się, ale chce coś co równie potrafi nieźle przywalić basem, jak to robią Creativy.

>

>Tanie mikre suby to bardziej potrafią przymulić buczem na jedną nutę ;)

 

Nie ważne, ważne, żeby uszy masowało skoro do masowania klaty za słabe ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze wiem że ten bas nie jest wybitnie dobry jakościowo, ale przynajmniej jest i to nie mało.

Dlatego chce żeby kolumny / Geniusy również go troche miały. Nie musi tak dudnić, ale łądnego, miękkiego basu nie moze zabraknać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.