Skocz do zawartości
IGNORED

Emu 0202 gorsze od zwykłego cdx-570?help


sonarsonic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem wczoraj Emu 0202 jako główne źródło dźwięku. Chciałem uzyskać lepszą jakość dźwięku niż mam obecnie w cdx-570. Podłączyłem do yamahy ax-892 kablem proel z serii die hard. Jestem bardzo niemiło zaskoczony. Dźwięk generowany przez Emu jest gorszy o ok 20% od starego, budżetowego CDka. Odtwarzałem ten sam utwór w formacie bezstratnym z Foobara i nagrany z tej samej kopii na CD. Kiedy odtwarzam z komputera dźwięk jest trochę bardziej dynamiczny, ale za to traci "duszę". Płyta natomiast brzmi bardziej "mięsiście", pełniej i cieplej. Proszę o pomoc i sugestie co mogę tym fantem zrobić.

pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

sonarsonic, 12 Sie 2009, 22:15

 

>Kiedy

>odtwarzam z komputera dźwięk jest trochę bardziej dynamiczny, ale za to traci "duszę". Płyta

>natomiast brzmi bardziej "mięsiście", pełniej i cieplej. Proszę o pomoc i sugestie co mogę tym

>fantem zrobić.

 

Witaj w klubie ; )

To o czym piszesz to podstawowa przypadłość PC Audio.

 

Jakie masz ustawienia Foobara w Output device?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wedle jakiej normy określiłeś, że o 20% dźwięk jest gorszy.

Objaw jest jak najbardziej prawidłowy - karty komputerowe (te dobre i najlepsze) bowiem nie koloryzują dźwięku. Mają za zadanie grać jak najbardziej przejrzyście nie dodając nic od siebie. Te wszystkie ocieplenia, wypełnienia, koloryzacje to domena sprzętu domowego. Audiofilski sprzęt nie ma nic wspólnego z ze sprzetem studyjnym czy nawet ćwierć studyjnym. Karta ma być tak klarowna i anonimowa jak tylko się da - inaczej wszelkie próby pracy w studiu (odsłuchu) byłyby obarczone wadą jakiegoś nalotu, podrasowywania itp.

Tak więc dobra karta ma być neutralna, anonimowa, bezduszna, klarowna, czysta itp. Mięsistości, ciepło, koloryzacja to natomiast domena domowego hi-fi (nawet w wersji audiofilskiej).

 

Gwarantuję, że gdybyś posłuchał odsłuchów studyjnych to stwierdziłbyś, że magii w nich nie ma za grosz, duszy także :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakie masz ustawienia Foobara w Output device?"

ASIO: ASIO EMU 0202 USB

 

jestem trochę podłamany bo wydałem kupę kasy, a nie jest tak jak tego oczekiwałem.:(

 

Sorki, że tak długo nie odpisywałem ale byłem na drugim końcu Polski po sprzęt audio dla wuja:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.