Jump to content
IGNORED

Jakie monitory do Marantza pm 8003 ?

penny

Recommended Posts

Witam wszystkich , to mój pierwszy wpis i od razu z zapytaniem. Mój zestaw to Marantz pm8003 i cd sa 8003, interkonekt nordost wyrewizard enchantress, a obecne kolumny to Kef q5 . Jednak ucho mi mówi że ta elektronika chociaż nie jest niczym takim szczególnym to jednak potrzebuje lepszych kolumn. Poprzednio kefy grały z yamahą ax 497. Teraz marantz to klasa wyżej ale wyostrzyło mi góre pasma ( może to detaliczność większa) , tak więc jakie np monitory by były wskazane żeby było nie za twardo w basie i nie za ostro u góry, bo nie lubię bardzo przejaskrawionych wysokich ? Pokój mam ok 16m2 wiec monitory to chyba dobry pomysł... polecano mi w sklepie np ProAc studio 100 lub B&W CM5 . Mogę na kolumny wydać do 6 tys. Jakie jeszcze inne propozycje z Waszego doświadczenia byłyby ?

Zgadza sie , kefy z zasady nie maja ostrej góry i q5 sa tu łagodne , po przesiadce z yamahy 497 przybyło mi wysokich , obydwa wzmacniacze słuchane oczywiscie z pominieciem korekcji dzwieku. Może to większa detalicznośc marantza powoduje to wrażenie u mnie. A może to yamaha była zamulona , bo na dobrych realizacjach bluesowych czy np słuchając pink floyd nie ma sladu ostrości góry.

Witaj,

Marantz PM8003 gra brzmieniem stosunkowo szczegółowym, detalicznym. Bas natomiast jest delikatny i dobrze kontrolowany. Biorąc pod uwagę wielkość Twojego pomieszczenia, zwróć uwagę na Dynaudio które moim zdaniem powinny optymalnie zagrać z PM8003. Inną alternatywą jest Chario Constellation Delphinus. Delphinusy to stosunkowo duże, mocna monitory gwarantujące w Twojej konfiguracji dobry bas oraz bardzo wyrównaną górę pasma.

W przypadku pytań, służe pomocą

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.