Jump to content
IGNORED

Jakie monitory do Marantza pm 8003 ?


penny

Recommended Posts

Witam wszystkich , to mój pierwszy wpis i od razu z zapytaniem. Mój zestaw to Marantz pm8003 i cd sa 8003, interkonekt nordost wyrewizard enchantress, a obecne kolumny to Kef q5 . Jednak ucho mi mówi że ta elektronika chociaż nie jest niczym takim szczególnym to jednak potrzebuje lepszych kolumn. Poprzednio kefy grały z yamahą ax 497. Teraz marantz to klasa wyżej ale wyostrzyło mi góre pasma ( może to detaliczność większa) , tak więc jakie np monitory by były wskazane żeby było nie za twardo w basie i nie za ostro u góry, bo nie lubię bardzo przejaskrawionych wysokich ? Pokój mam ok 16m2 wiec monitory to chyba dobry pomysł... polecano mi w sklepie np ProAc studio 100 lub B&W CM5 . Mogę na kolumny wydać do 6 tys. Jakie jeszcze inne propozycje z Waszego doświadczenia byłyby ?

Link to comment
Share on other sites

Zgadza sie , kefy z zasady nie maja ostrej góry i q5 sa tu łagodne , po przesiadce z yamahy 497 przybyło mi wysokich , obydwa wzmacniacze słuchane oczywiscie z pominieciem korekcji dzwieku. Może to większa detalicznośc marantza powoduje to wrażenie u mnie. A może to yamaha była zamulona , bo na dobrych realizacjach bluesowych czy np słuchając pink floyd nie ma sladu ostrości góry.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Marantz PM8003 gra brzmieniem stosunkowo szczegółowym, detalicznym. Bas natomiast jest delikatny i dobrze kontrolowany. Biorąc pod uwagę wielkość Twojego pomieszczenia, zwróć uwagę na Dynaudio które moim zdaniem powinny optymalnie zagrać z PM8003. Inną alternatywą jest Chario Constellation Delphinus. Delphinusy to stosunkowo duże, mocna monitory gwarantujące w Twojej konfiguracji dobry bas oraz bardzo wyrównaną górę pasma.

W przypadku pytań, służe pomocą

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.