Skocz do zawartości
IGNORED

Grupa Sympatyków Ruark Acoustic


kvist
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ruark Acoustic: British Loudspeakers for World Music

 

http://www.ruark.co.uk/ruark/index.htm

 

Bardzo mało jest informacji o tych głośnikach na polskich stronach internetowych a szkoda, bo moim zdaniem warte są zainteresowania. Sam posiadam już trzecią parę kolumn tego producenta i nie wiem czy następnymi moimi kolumnami także nie będą Ruarki. Zapraszam do dyskusji wszystkich Forumowiczów, którzy kiedykolwiek się z nimi zetknęli lub się nimi interesują.

 

Pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem Ruark Talisman II

z przyjemnoscia umieszcze pierwszy wpis w klubie, jako ze odkad posiadlem te kolumny natychmiast stalem sie ich wielbicielem i tak pozostalo do dzis

Talisman II - wygladaja niepozornie, slyszalem opinie ze brzydkie, za tym wszystkim kryje sie bardzo solidna i przemyslana budowa, a po wlaczeniu muzyki wszelkie slowa krytyki co do wygladu odchodza w zapomnienie

znakomicie zestrojone, srednica przyprawiona rewelacyjnymi sopranami z kopulki tekstylnej seas-a gra pierwszoplanowa role a do tego zwinny, melodyjny bas

zagraja prawie wszedzie i prawie ze wszystkim nigdy nie tracac swej dzwiekowej atrakcyjnosci i naturalnosci

wiecej o Ruark Acoustic pozniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...

Jeśli jest na sali ktoś z doświadczeniami z Ruark Prelude, to proszę o pomoc. Czy doświadczaliście wyostrzenia góry przy większych głośnościach? A jeśli nie, to z jakim okablowaniem? Świadomie nie pytam o wzmacniacz czy źródło, bo mój MF E11 jest z natury ciepły, ale mimo to najwyższe dźwięki, te wszystkie miotełki i dzwoneczki potrafią w niektórych nagraniach być mniej przyjemne niż reszta. Zakładam więc, że problem leży albo w samych kolumnach, albo w okablowaniu. U mnie gra to z Chordem Rumourem, jest piękna przestrzeń i lokalizacja, ale brakuje mi troszkę ciepła i muzykalności. A więc z jakim okablowaniem sprawdzały się wasze Prelude?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie jest wykluczone że w torze głośnika wysokotonowego znalazły się np. kondensatory o wyostrzającym charakterze. Jednak kable głośnikowe Chorda znane są również z takich skłonności. Chord Rumour ma opinie dość chłodnego. Jeśli chcesz to zmienić trzeba spróbować jakichkolwiek innych kabli o innym profilu brzmieniowym. To że tobie takie brzmienie nie odpowiada , nie znaczy że ktoś inny w tej sytuacji będzie miał identyczne wrażenia. Może być i tak że będzie chciał iść w dokładnie przeciwnym kierunku z brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam i dołączam się z Ruark Prelude i Talisman.

 

Talisman, dobre kolumny do małych pomieszczeń, świetna przestrzeń, separacja, wokale - duża przyjemność słuchania. Bas zaznaczony lecz nie jest to zestaw dla basolubów ;)

 

Prelude z niższym, dobrze zaznaczonym basem, lekko cofnięta średnica, reszta jak w Talismanach. Przy dużym wzmocnieniu tony wysokie mogą być lekko krzykliwe.

Ogólnie polecam.

 

00e41fb1851094c5ad60c8f5cb14eb3e.jpgŚwietne wykonane.

Edytowane przez TomekL3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
  • 3 miesiące temu...
9 hours ago, Night said:

Hej

Jak wrażenia? 

Jakieś porównania do innych głośników? 

Witam. Nie wiem jak mam opisać wrażenia ( nie potrafię) i nie będę porównywał je do innych kolumn ale zaliczam je do kolumn które wywołują to coś. Potrafią zagrać głośno i szybko. Wydaje mi się że polubiłyby się z mocnym wzmacniaczem.  Pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
On 11/25/2022 at 9:45 PM, Jakmatoda said:

Witam. Nie wiem jak mam opisać wrażenia ( nie potrafię) i nie będę porównywał je do innych kolumn ale zaliczam je do kolumn które wywołują to coś. Potrafią zagrać głośno i szybko. Wydaje mi się że polubiłyby się z mocnym wzmacniaczem.  Pzdr 

https://drive.google.com/file/d/19RdduVpiFZAoc_VnnvGfqHZ2AwlobVnn/view?usp=drivesdk Grają tak;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.