Jump to content
IGNORED

Okablowanie do Linna

Navi

Recommended Posts

Mam pytanie do użytkowników systemu Linn. Posiadam integrę i napęd Linn Majik, głośniki na razie Koda K-5000S @ Neel, wszystko to spięte jest: głośnikowy Klotz i IC Audioquest Sidewinder. W jakim kierunku mam się rozglądać jeśli chodzi o okablowanie, jakie firmy, jakie modele itd... Lubię ciepełko ale i analityczność. Nie podaję zakresu cen, wiadomo, im taniej, tym lepiej.

Wiem że robi. Jeśli chodzi o Kody to z pewnością jeśli wymienię to nie na inne Kody. Nie dlatego że te źle grają bo grają b.dobrze a nawet lepiej, zwłaszcza po modyfikacjach. Myślałem jednak o jakiś podłogówkach, może AA, może ProAc Studio 125...

npl dobrze radzi :-), od tego trzeba by zacząć np: Majik 109 lub 140, kwestia jak duże pomieszczenie .Wprawdzie u mnie Linn gra z Bowersami 603S3 i jest bardzo fajnie, ale wiem że można lepiej, podobno ładnie brzmi z Eposami .

Zasadnicza kwestia, w jakim budżecie się poruszasz ???

there are no answers, only choices ....

5 a 15 tys. to jednak spora różnica :D, sam celuje w głośniki z tego drugiego przedziału cenowego i o moich faworytach już pisałem w innych wątkach, coś więcej bedę mógł powiedzieć po odsłuchach czyli gdzieś końcem pździernika .

Na pierwszy ogień idą AP Tempo i B&W804s .

there are no answers, only choices ....

Hmm, z kolumnami Audio Academy zestaw Linna mógłby zabrzmieć bardzo ciekawie, ale to będzie raczej muzykalność wysokiej próby niż wyjątkowa detaliczność. Co do Audio Physiców - tu byłbym ostrożny...

Natomiast bardzo dobrze mi się słuchało Monitor Audio z Linnem, i to zarówno Bronze jak Platinum :-)

A w sprawie meritum - kable Linna, a jak jest dużo wolnej gotówki to np. Harmonix się sprawdza.

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

• 2 years later...
  • 4 months later...

WItam.

Własnie skonczylem (pewnie chwilowo) poszukiwanie glosnikow do ClassicMusic - troche ich przesluchalem, niewatpliwie pewnym ograniczeniem jest moc wzmacniacza w Musicu ale ....

Wybralem

Audium Comp 7 (wersja pasywna) - glosnik moze malo znane, o dosyc ciekawej konstrukcji do ktorych podszedlem jak pies do jeza o fenomenalnej stereofoniii. Nie sa to glosniki "neutralne", na pierwszy rzut ucha nieco cieple ale prezentujace mnostwo szczegowlow tyle ze z racji budowy w zakresie nieco "nizszej gory" i srednicy. Bas - to juz inna historia, trzeba posluchac i poczuc. W porownaniu do dwoch pozostalych wydaja sie byc mniej analityczne, ale chce sie do nich wracac i sluchac, sluchac, sluchac...

Linn Majik 140 - ciekawa konstrukcja, ktora bardzo dobrze gra z Linnem (cos w tym jest) analityczna, przejrzysta gora, bas wydawal mi sie nieco "krotki" i wycofany ale w pewnych warunkach (nie do konca wiem jak je do tego zmusic) potrafily pokazac pazur. Ogolnie bardzo udane konstrukcje ale trzeba posluchac

Monitor Audio GX300 - i nie warto nic ponizej GX/GL sluchac - bardzo zrownowazone glosniki bez przebarwien i eksponowania skrajow pasma (np z RX8 bylo niezle ale graly mosno na konsach z "dziura" na srodku) z ktorych sluchanie to czysta przyjemnosc, piekne kreowanie przestrzeni, scena wrecz holograficzna ( w moim odczuciu). Niestety z Musikiem malo basu - widac brak mocy :-(

(nie sluchalem zbyt wiele B&W bo dystrybutor bardzo ogranichyl mozliwosci odluchow poza Audiklanem....ot taka polityka sluchalem tylko 603 i CM8 , myslalem o 804/803 d - ale cena skutecznie mnie odstraszyla i mocy malo- o ile te drugie zagraly bardzo przyjemnie to 603 mialem wrazenie jakby kastrowaly Linna)

Co do kabelkow - sluchalem mniej niz glosnikow ;-) i troche pewnie wynika z doradztwa, chociaz wybralem nie calkiem to co rekomandowali, The Winner is:

Kimber Kable 8 TC - szybki, bardzo analityczny, dodajacy powietrza do sceny, bas mocny ale nie rozplywajacy sie dolem, z racji zastosowanego w Adium "sub"niskotonowca bardzo mi odpowadal

Rewelacyjnie tez gral z Black Rhodium Salsa (rekomendowany przez salon gdzie sluchalem), byl tez Chord i LK 400 lina

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.