Jump to content
IGNORED

Mam w ostinato2k mało basu - co zrobić


ciechu

Recommended Posts

Witam jestem posiadaczem Wzmacniacza Xindak A06 i kolumn własnej konstrukcji klony Ostinato2k. Ukończyłem je około 1,5 roku temu i osłuchując się niestety brakuje mi zejścia basu i wogóle jest go mało. Miałem już kilka wizji albo zmienić wzmacniacz ale chyba może to być nietrafiony pomysł i myślę nad zbudowaniem jakiś monitorków słucham w głównej mierze rocka progresywnego. Czy ktośbby mi poradził co zrobić a mozę pokombinować coś z kablami Interkonekt Koltza kable głośnikowe gotham lub wymienić kondensatory w kolumnach są Jantzeny na Mundorf Cap np. Z góry dzięki za porady

Link to comment
Share on other sites

Może najpierw odpowiednio je ustaw w swoim pokoju, ten wątek

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to o twoim produkcie ? może się zdarzyć że fale odbite od ścian i te bezpośrednie niwelują się jest to zależne od wymiarów pokoju. Czy basu nie ma przypadkiem na środku pokoju w miejscu odsłuchowym, a pod ścianą aż huczy? patrząc na fotki z diyaudio.pl stawiasz je na jakichś książkach i w ogóle dziwnych miejscach to że BR jest z przodu nie znaczy ze mają się lepić do ścian. Z bardzo prostych doświadczeń tj. skrzynka z podłożoną wykładziną lub bez wychodzi na to że trzeba naprawdę twardych ciężkich podstawek żeby otrzymać typowo gitarowe wibracje basu. na miękkiej podstawie bas jest ale bez życia. sprawdź jaki jest rezonans pokoju bo może pomieszczenie jest za małe aby otrzymać dobry bas zaraz po rezonansie pomieszczenia przetwarzanie basu spada drastycznie i potem już tylko przemieszcza się powietrze co jest już mało zauważalne.

Link to comment
Share on other sites

na pewno wymiana kondensatorów tu nie pomoże, podobnie jak IC. natomiast warto sprawdzić czy gdzieś nie pomyliłeś się w trakcie montażu zwrotnic. oczywiście ustawienie może dużo zmienić, sprawdź też czy obudowa jest szczelna - przy BR to bardzo ważne, może jest też za mocno wytłumiona wewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

Ja również miałem kiedyś klony tych kolumn. Z moich doświadczeń wynika, że Vifa M18WH08 nie prezentuje wielkiego basu, za to ma świetną średnicę. Ale przeczytaj dokładnie wątek podany w linku przez DoubleG'a. Moim zdaniem objętość zastosowana przez Esę (ok. 30 litrów) to dla tego głośnika za dużo. Spróbuj zmnieszyć objętość tych kolumn do podanych 22 litrów i oczywiście zmień strojenie na takie jak tam jest podane. Będzie lepiej.

Kuzyn murzyna

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Sprzedaj to w cholerę z tego basu co byś nie robił nie będzie w porównaniu np. do seasów. Miałem też clona ostinato 2000 potem zmieniłem kopułkę na D25AG vify. Jak już chcesz z nimi kombinować to tyko koło 18-20L i strojenie 45-50Hz, basu będzie więcej ale szału nie będzie.

Pytałem o to samo kiedyś co ty i pisali mi że mam wzmacniacz słaby itp. Mam denona PMA1500AE i raczej słaby nie jest bo zmieniłem kolumny na ER18RNX+27TBFC/G i bassu jest 5 razy więcej i to tego szybkiego bez podbić. Vifa m18wh ma dobrą średnice i słaby bass a przez to że ma mały układ magnetyczny, magnes tyci grubszy jak pokrywka od słoika i małej średnicy ceweczka.

Moja rada pierw wypróbuj 18-20L i strojenie 45-50Hz a jak nie spasi to sprzedaj i zrób coś nowego na głośniki z dużym układem magnetycznym.

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.