Jump to content
IGNORED

jaka elektronika do MA BR6 ?


1siedem

Recommended Posts

Witam,

 

zaczynałem przymiarki od Siest. Wstępnie zdecydowałem się na Monitor Audio BR6, na RS6 już raczej stać mnie nie będzie.

Jaką polecacie elektronikę? Myślałem o wzmaku xindaka mt-3. Czytałem, że u Kogoś z Forum BR6 gra rocka z Rotelami.

Chcałbym zmieścić się (CD+wzmak+kable) w 3-3,5 tys. - i to jest już nieprzekraczalne granica.Gdybym zmieścił się w 2,5klpn to byłoby cudnie ale chyba się tak nie da :(

czy do mt3 dobry będzie CD A06?

Głupieję... Oczywiście wszystkiego trzeba posłuchać ale dobrze mieć wytyczne bo kto pyta ten błądzi z innymi:)

Jestem ogromnie wdzięczny za pomoc, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

napisz więcej o Twoich preferencjach brzmieniowych.

 

Warto zwrócić uwagę na elektronikę Cambridge Audio np. nowe CA Azur 550A + 550C. Dobrze zgrywają się kolumny MA także z Nadem. Proponuję jednak przed zakupem posłuchaj poszczególnych konfiguracji.

 

Oczywiście jest to zależne od budżetu, ale gdybyś mógł conieco dołożyć, to teraz możesz kupić MA RS6 w naprawdę dobrej cenie ze względu na wprowadzenie nowej serii Rx. Seria RS jest znacznie lepsza od BR.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Chciałbym RS-y ale nie wiem czy to wyjdzie. Pierwotnie miały być kolumny do 1500-1700 i padło na Siesty ewentulanie AA PHoebeII. Rzeczywiście RS-y potaniały po wejściu Rx-ów i to jest kuszące. Przejrzałem różne fora, w tym zagraniczne , i wszyscy bez wyjątku, twierdzą że różnica jest zauważalna pod każdym aspektem. Sęk w tym, że jak kupię droższe RS6 to na resztę zostanie niewiele. Trzeba by było pozostawić 15 letnią wieżę Panasonica (niby wówczas ich topowy model) jako żródło... i zbierać kasę na CD-eka.

 

Pokój ma ok 29m2, jest trochę nieregularny.

Muzyka- wszelaka - od klasyki po rock, trochę jazz, "muzyka świata" (Richard Bona i inne które można znaleźć na skladankach Kydryńskiego) czasem z rzadka obecnie wielkiego metal.

Lubię czystą, nie skrzeczącą górę, średnicę dającą maksymalną przestrzeń, bas adekwatny do instrumentu, na pewno nie przerysowany, zróżnicowany, fajnie jakby w odpowiednim momencie miał moc.

... i szukam czegoś na czym zabrzmi pięknie Book of Roses Vollenweidera :)

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź ten kontakt, nie przejmuj się, że jest tam mowa o RS8. Myślę, że kupisz RS6 za cenę niższą niż planujesz wydać na BR.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wkrótce będę ci mógł napisać, jak RS-y współpracują z rotelem.

Link to comment
Share on other sites

Jesli upierasz sie przy Monitor Audio to RS 6 jest ZDECYDOWANIE lepszym wyborem do Twojego pomieszczenia. Jesli dobrze poszukasz, to trafisz na dobra cene... zwłaszcza teraz, kiedy idzie wymiana na nową generację (RX).

 

Do RS 6 całkiem miło pasuje CD Creek Evo, Advance Acoustic jako wzmak tez niczego sobie (choc niektorzy nie lubia...). Osobiscie teraz uzywam Rotela jako wzmaka - jest całkiem miło, choc to model sprzed wielu lat.

 

A moze namowie Cie na danie szansy rodzimym Audio Academy - model Hyperion III s moze być naprawde miły do Twojego metrażu (

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Zaletą AA jest możliwość zorganizowania dosłuchu u klienta w domu, co jest propozycją nie do pogardzenia (

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

Do głośników AA dobre są wzmaki Atoll, NAD a z droższych Creek, Primare...

 

Najlepiej - jesli masz czas i mozliwosci - wybierz sie kiedys na odsluch osobiscie (lub w domu) i wybierz to, co Ci sie najbardziej podoba. Zarowno pod wzgledem brzmieniowym jak i wyglądem. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.