Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor?????????


atrej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pare pytan dotyczacych projektora otoz zamierzam takowy nabyc szcerze mowiac nie moge sie powstrzymac kiedy to zobaczylem u znajomego cos podobnego przekroczylo mnie samego gralismy z kasoli playstation na scianie w tekena oczywiscie przy pelnym naglosnieniu + subwofer wrazenia sa nie do opowiedzenia ale do zeczy.

Bardzo dynamicznie sledze postep i spadki cen nawet orietuje sie w parametrach ale to nie to samo co rada jakiegos fachowca:)

dysponuje kwota ok. 13000zl ktorezamierzam przeznaczyc na projektor i na ekran bo takiego nie posiadam zakup tego urzadzenia to nie nabycie jakiejs komurki czy innego pierdulka ktore mozna za tydzien wymienic na nowszy model Mam 20m2 -4/5m. projekcje chcialbym zrealizowac na odleglosci 5-ciu metrow no i przytym chcialbym uzyskac obraz przynajmniej 3/2metra no i uwaga!!! oczywiscie ze obraz chcialbym miec bez widocznych pikseli a przynajmniej nie dostrzegalnych, jasny, kontrastowy taki zeby mozna bylo ogladnac jakis film z dvd czy z kompa jakiegos divxa (wspomniany projektor u znajomego nie mial az tak ladnego obrazu bylo wiodac prazki na ekranie o wym ok 2/1.5 jego projektor byl uzywany i kupil po okazyjnej cenie 2000zl jakis starszy model) ja chcialbym miec cos o wiele leprzego i tutaj potrzebuje porady przypominam ze projektor chce uzywac tylko do filmow gier no i moze cos z kamery cyfrowej sie obejrzy nie zadne biznes konferencje czy cos w tym stylu.

Mam na oku pewien model: LG RD-JT40 moze ktos z was pomoglby mi w opisaniu jaki uzyskalbym z niego obraz w domowym pokoju a moze macie jakis inny pomysl? a jeszce jedno czy oplaca sie kupic uzywany projektor czasami nawet o 50% taniej ale z leprzymi parametrami i wymienic zarowke czy lepiej nowy z pod igly:)

Pozdrawiam wszystkich i czekam na kogos z pasja wtym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Fred_Standart

(Konto usunięte)

Witam

Moge ci polecic projektor HP 6120. Kosztuje 12000 ale jest naprawde warty swoich pieniedzy. Sam taki posiadam i jestem naprawde bardzo zadowolony. Korlory są pięknie nasycone, ostrość idealna (poprostu widać jakosc filmu DVD). Co do ekranu, no cóż... ja wyswietlam na scianie. Mi to odpowiada i nie ptrzebuje kupować ekranu.

Projektor ten swieci bardzo jasno (2000 ANSI) co powoduje ze można bez problemu wyświetlać filmy w częsciowym zaciemnieniu i jest naprawde dobrze. Można wyswietlać z odglełości do 8 metrów. Proponuje poprostu obejrzenie tego urządznia.

Pozdrawiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

>dysponuje kwota ok. 13000zl

 

czyli ok 3.000 EUR?

 

>ktorezamierzam przeznaczyc na projektor i na ekran

 

czy musi byc chowany/zrolowany czy moze byc ramowy?

 

>projekcje chcialbym zrealizowac na odleglosci 5-ciu metrow

 

nie mozesz wychodzic z takiego zalozenia -> musisz uwzglednic montaz na suficie w odleglsoci specyficznej dla beamera i wymaganej wielkosci ekranu

 

>no i przytym chcialbym uzyskac obraz przynajmniej 3/2metra

 

Ups, te 3m to gigantomania i przesada -> wiecej na ten temad pod:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

W tej klasie cenowej atrakcyjne model do KD to np

 

Sharp XV-Z200E albo Sharp XV-Z201E (ze wzgledu na odleglosc i wielkosc ekranu raczej 201E)

Sanyo PLV-Z2

Sharp XV-Z90E albo Sharp XV-Z91E (ze wzgledu na odleglosc i wielkosc ekranu raczej 91E)

 

Jesli tansze to Panasonic 500

 

zobacz np. liste zalecanych projektorow w swojej klasie cenowej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lista pokrywa sie z wieloma innymi renomowanymi sklepami/pismami

 

>Czy oplaca sie kupic uzywany projektor czasami nawet o 50% taniej ale z leprzymi parametrami i wymienic zarowke czy lepiej nowy z pod igly:)

 

Za ta kase uzywany to by juz musial byc SIM 200/300, Domino

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem sie tez ostatnio tym tematem - "wtajemniczony" w sprawy projektorów znajomy polecał mi Sanyo PLV-Z2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos projektorów to mam pytanie dlaczego (bo nie znam się w temacie) w waszych (i wszelkich innych zestawieniach) nie pojawiają się projektory Philipsa np. model Astair. Patrząc na parametry - prawie rewelacja: 16:9, złącze komponent, wytrzymałość lampy 6000 h (dane producenta), dość niska (jak na projektor cena - ok 5 tys). Wadą lekką jest rozmiar (niezła walizka), ale nie jest to duży problem. Czyżby było coś z nimi nie tak z założenia, czy może są mało popularne ?

 

Pozdrawiam

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za rady:)

troche sie zastanawilem nad tym HP 6120 i widze ze ma on parametry leprze od LG JT40 ale niestety obraz jaki uzyskam z maksymalnej odleglosci u siebie w pokoju bedzie nieco mniejszy niz w tym LG ale bede musial jeszcze wiele rzeczy wziac pod uwage

Mam jeszcze pytanko moze ktos wie albo potrafi wyjasnic czy leprze DLP czy LCD(oprucz kontrastu rzecz jasna) jakie sa za i przeciw????????? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.