Skocz do zawartości
IGNORED

B&W CDM 9NT - pomocy obywatele...


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czubsi

(Konto usunięte)

yanoosh

 

Jestem przekonany, że 9 są świetne. Ja nie miałem najmniejszych problemów u siebie z basem na 7 więc sądzę po Twoich spostrzeżeniach, ze z 9 byłoby także dobrze. Z B&W tak bywa,. ze trza im dobrze dobrać towarzystwo - zapewne z 9 jest to zdecydowanie łatwiejsze ale jak widać nie do końca (mam tu na mysli perypetie założyciela wątku ...Kiedyś zaciekle szukałem tych głośników w normalnej cenie jednak nie znalazłem ale dostałem za to półdarmo 703 z uszkodzoną (jak się później okazało) zwrotnicą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>yanoosh

na ilu metrach Ci plumkaja te 9tki?

pokoj dobrze wytlumiony czy raczej tak sobie. ten twoj wzmak wydala bez problemow? miales jakies problemy z ustawieniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> mateuszek

 

U mnie grają w pokoju ok. 25 m kw.

Pokój sporo "zameblowany", przez co całkiem nieźle wytłumiony,

chociaż nie mam żadnych specjalnych ustrojów akustycznych.

Wzmacniacz daje radę i nie narzeka. Raczej ma jeszcze luz.

Z ustawieniem nie miałem nazbyt wielkiego pola manewru,

ale w ramach tego, co mogłem zrobić, jest naprawdę dobrze.

Jeżeli jakieś problemy, to raczej lokalowe, niż akustyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ewentualnie zainteresowanych watkiem lub tez przymierzajcych sie do zakupu - CDM 9NT:

zaobserwowalem dziwna rzecz - mianowice jamo sa 4 omowe a B&W sa 8 omowe . tak jest napisene w manualu i jest to zaznaczone obok gniazd. podczas przelaczen w koncowce (mozna u mnie wlaczac zestaw 1 albo 2 albo oba na raz) przelaczalem rowniez impedancje na koncowce (w HMA jest to mozliwe - 4 albo 8 omow) ale zdazylo mi sie pare razy zapomniec - czasem tez prosilem o przelaczenie moja lepsza polowe wiec czasem w ogole nie bylo przelaczane :)

podczas takich manewrow zaobserwowalem ze B&W lepiej radza sobie z tym nieszczesnym basem kiedy koncowka jest nastawiona na 4 omy a nie na 8. poniewaz nie znam sie na elektronice wiec nie wiem z czego to wynika ale jest to bezsprzecznie slyszalne

poza tym przerylem necik na temat 9NT - 34 wszytskich opinii na ich temat zaznacza ze brakuje im basu. niejednokrotnie wlasciciele zaznaczali ze nie kupili by ich nigdy bez suba - bo nie dalo ich by sie w zaden sposob sluchac.

Hitach HMA 8500 mk2 ma czym dmuchnac - no coz - moze nie ma jednego kilowata na wyjsciu ale powinno starczac na wiekszosc glosnikow. podlaczalismy te 9nt do roznych zrodel - w zasadzie bylo podobnie. poza jednym przypadkiem - podlaczylem je do zwyklego amplitunera AV. ogolnie bylo srednio ale po "poprawieniu" dzwieku prze korektor bylo ok. niestety u mnie nie ma zadych pokretel do basu i sopranu juz od paru lat... polecam je wszytskim kto takowe pokretla posiada - nie bedzie mial problemu z doborem zrodla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> mateuszek

 

Mój wzmacniacz też nie posiada wcale regulacji niskich i wysokich tonów.

Mimo tego bas jest solidny i słyszalny bez specjalnych poszukiwań.

 

Co do impedancji, to jeżeli masz możliwość przełączania we wzmacniaczu,

to bezsprzecznie lepiej to ustawić na 4 Ohmy.

Impedancja tych kolumn dla pewnych częstotliwości spada nawet bodajże poniżej 3 Ohmów.

Nie jestem pewien, czy na pewno poniżej 3, ale z pewnością określenie ich jako 8-omowe jest nieporozumieniem. Jest to fakt ogólnie znany w kolumnach różnych firm, a B&W chyba szczególnie. Aż dziwne, że nikt wcześniej w tym wątku sobie o tym nie przypomniał.

Kupując te kolumny wiedziałem o tym, ale nie przykładałem do tego wagi,

bo mój Arcam swobodnie napędzi również kolumny 4-omowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

>> mateuszek

Ciekawi mnie (a może nie tylko mnie), co dalej w temacie Twojego wątku.

Czy po pewnym czasie przestawiły się trochę Twoje oczekiwania i nie odczuwasz już braku basu?

Czy znalazłeś przyczynę niedostatków i sytuacja znacząco się poprawiła?

Czy może już się pozbyłeś CDM 9 i powróciłeś do poprzednich kolumn? .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

zamieszczam poglądową fotkę zwrotki w Jamo D-590 i pozostawię to bez większego komentarza - zalecę tylko niektórym sprawdzić jak minimalne są różnice ze zwrotnicą w D570 może później przestaną szerzyć kretyńskie tezy o Bóg wie jakiej wyższości technologii 590 nad 570 ... R óznice są - owszem, tak jak pisałem ale drobne i nie dotyczą w jakości elementów. jeśli założyciel wątku chce mieć z tych kolumn normalny bas i nadal je ma to zalecam zmiany w zwrotnicy i to bezzwzględne ...

post-15679-100008776 1259880422_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

czubsi, 3 Gru 2009, 23:47

 

>zamieszczam poglądową fotkę zwrotki w Jamo D-590 i pozostawię to bez większego komentarza - zalecę

>tylko niektórym sprawdzić jak minimalne są różnice ze zwrotnicą w D570 może później przestaną

>szerzyć kretyńskie tezy o Bóg wie jakiej wyższości technologii 590 nad 570 ...

 

Zamieść może jeszcze ten fragment, gdzie ci "niektórzy" wspominają cokolwiek o zwrotnicach czy technologiach różniących 590 od 570, bo nie bardzo chwytam co chcesz wykazać swoimi "niekretyńskimi" wpisami. 570 od 590 różni PRZEDE WSZYSTKIM rozmiar samych przetworników (wszystkich poza wysokotonowym) jak i wielkość obudowy w której pracują, co ma bezpośredni wpływ na kilka innych spraw, nie tylko na bas, który tak a propos z 590 w 25 metrach kwadratowych miał takie jebnięcie, że wyginał szyby w oknach i zrywał panele z podłogi, czego niestety nie można powiedzieć o 570 grających nawet w niecałych 16 mkw i to w towarzystwie dużo lepszej elektroniki (niż poprzednio grały 590) takie są niestety fakty i raczej nic tego nie zmieni, chociażby z powodu fizycznych ograniczeń obudowy w 570 (po prostu nie da się tam upchać większego głośnika) a na pewno ich nie odmieni wymiana kilku czy nawet wszystkich elementów w zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zanim ciśnienie znowu Ci podskoczy dodam tylko, że absolutnie nie uważam D-570 za słabe kolumny, zwłaszcza na tle konkurencji z podobnych, a nawet wyższych przedziałów cenowych. Stwierdzam jedynie, że stawianie ich obok D-590 i twierdzenie jakoby obie te konstrukcje niczym szczególnym się nie różniły... delikatnie mówiąc - mija się z rzeczywistością ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

parantula nie jest moim sposobem na życie toczenie z Tobą otwartych wojen więc chętnie zaproszę Cię na odsłuch tych "mało przerobionych głośników" Chetnie też wysłucham Twojej opinii na forum po tym zajściu myslę, że takie doświadczenia rzuciły by trochę światła zwłaszcza, ze ja tego doświadczam a Ty tylko uważasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Bas z Jamo D-570 jest jednym z elementów, który powoduje przysłowiowego "karpia" u tych co do mnie przyjeżdżają a jak dochodzi do nich, że zatkane są bassreflexy i wzmacniacz jest na tone defeat nie wspominając o wyłączonym loudness .... Tak czy siak parantula sorry za uszczypliwość - nie taki mój zmaiar a wpaść na odsłuch przy kawie zawsze jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych - CDM 9NT znalazly innego wlasciciela. kombinowalem z pomieszczeniami tyle ile moja polowica zniosla nerwowo. zgadzam sie ze mozna wydobyc z nich bas jesli takowego jest oporowo na plycie ale jak ja lubie zapodac sonbie jakis ciezki daab to i tak jest go za malo i kropka. na razie zostaly D590. chcialbym je troszke apgrejdowac ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac. otworzylem watek w zakladcce DiY ale niestety bez zadnego odzewu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> czubsi

"... zatkane są bassreflexy ..."

 

Głośniki niskotonowe w tych kolumnach są zamknięte wewnątrz obudowy i dźwięk wychodzi przez otwór bas-reflex.

Jeżeli więc masz "zatkane bassreflexy", to którędy wydostaje się bas ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> janoosh

to nie jest tak - bardzo wiele ludzi myli totalnie konstrukcje poprzedniczek D570 a mianowicie 707i

one faktycznie maja wooferek w srodku

W D590 - z reszta identycznie jak i w D570 woofer jest wmontowany w podstawe i dmucha niejako w podloge a dokładniej w podstawke na ktorej jest oparta cala konstrukcja

jamo 707i wyglada to nieco inaczej bo glosnik niskotonowy umieszczony jest w srodku - mniej wiecej oczywiscie i faktycznie jedyny jego kontakt z naszymi uszami odbywa sie za pomoca otworu bass refleksu (ktory to w tym przypadku powinien miec inna nazwe bo nie jest senso stricte nie jest nim)

tak wiec najprosciej rzecz ujmujac D590 to niemalze kolumny podstawkowe oparte na dwoch subach - stad ten wooferowy basik. 707i i D590 wygladaja tak samo z zewnatrz ale w srodku jest to zupelnie inna konstrukcja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-983-100008677 1259957662_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

mateuszek byłeś blisko ale jednak obok prawdy. Z zewnątrz wyglądają podobnie ale nie tak samo. w 707 nie ma dystansu w podstawie (dzięki temu dźwięk z wooferka 590 - 570 wędruje na zewnątrz. W starych konstrukcjach są dwie zasadnicze różnice : po pierwsze są dwa woofery w środku (!!!) w układzie push-pull i średniotonówki to wgięte peerlesy co stanowczo czyni z nich zupełnie inną konstrukcję. Yanoosh nie wiem co miałeś na celu ale musisz się chyba bardziej postarać. W ten sposób udowadniasz tylko, że coś tam słyszałeś ale sam nie wiesz co ... Taka postawa na forum powoduję, ze jest ono uznawane za smietnik a nie kompendium wiedzy. Jeśli czegoś nie wiemy na pewno to piszmy, ze się nam wydaje bądź, że gdzieś tam słyszeliśmy a nie od razu próbujemy podważać czyjś autorytet wątpliwymi argumentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> czubsi

Nie obruszaj się tak zaraz.

Co miałem na celu? - Wyjaśnienie sprawy, dowiedzenie się czegoś, bo coś mi się nie zgadzało...

Ja nie wiem, co słyszałem? Wiem co słyszałem i widziałem. Tyle, że pomyliłem różne kolumny, które wyglądają baardzo podobnie.

Robisz wielki szum z byle czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Sorry jeśli uraziłem. Jest na forum paru wszechwiedzących którym żal dupę ściska jak nie będą kogoś obrzucać podejrzeniami zarzutami o pisanie z powietrza itd. Staram się tylko utrzymać wiarygodność wokół rozmowy - na tym zależy myslę nam wszystkim ! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.