Jump to content
IGNORED

SME 3009 S2 Imp. - jaka wkładka MM w cenie ok. 1kPLN ?


donic

Recommended Posts

Witam,

 

Wdzięczny będę za pomoc w podjęciu decyzji (wskazanie Waszych typów) jaką nową wkładkę MM (tutaj dla pewności podkreślę, iż chodzi mi o wkładkę nową oraz MM) kupić w cenie max do 1 kPLN do ramienia SME 3009 s@ Imp.

 

Cena może być:

1) trochę nawet wyższa, a jeszcze chętniej

2) dużo niższą niż 1 kPLN, jeżeli istnieje jakaś godna polecenia wkładka MM w tej cenie.

 

Dźwięk ma on być w miarę możliwości dynamiczny, rozdzielczy i z "dobrym" basem (muzyka rockowa i jazzowa).

 

Rozważam aktualnie:

1) Goldring 1042

2) Reson Reca (ta jest jednak droższa niż 1 kPLN)

3) Shelter 201 (czy ktoś coś wie o tej wkładce, gdyż niewiele można o niej przeczytać)

4) Grado.

 

Wielkie dzięki za pomoc :)

donic

Link to comment
Share on other sites

Piotr__, 25 Paź 2009, 21:38

 

(...) po co pchac w muzealne ramie nowa wkladke? (...)

 

Twoja opinia nt. ramienia SME 3009 jest bardzo interesująca. Jednakże ja - wbrew Twojej opinii - i tak mam zamiar "... pchać w muzealne ramię nową wkładkę ..." .

 

Jeżeli zatem masz jakąś propozycję w tym temacie (nowa wkładka w cenie ok. 1 kPLN), to będę wdzięczny za jej przedstawienie.

 

Jeżeli nie masz żadnej propozycji, to dziękuję za ew. dalsze Twoje uwagi dot. samego ramienia lub Twojej oceny pomysłu zakupu nowej wkładki do tego ramienia lub inne.

 

donic

Link to comment
Share on other sites

donic propozycja byla o tyle ciekwa ze dobrze mi znana i sprawdzona - dziekuje. Wypada zaprosic do watku posiadaczy wymienionego ramienia sluchajacych ktorejs z wymienionych wkladek ktora udalo sie zgrac i poprosic o info o dalszym systemie, mozna tez zloscic sie ze w magazynie towar zalega czy to u dystrybutora czy u sprzedawcy z aukcji ale kogo to obchodzi

pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Piotr__

 

Wiem, że ramię SME zgrywa się z dobrze z wkładką Shure, przy czym jest to wiedza tylko i wyłącznie teoretyczna/wyczytana na forum. Ja jednak chciałbym kupić nową wkładkę, gdyż - tak trochę używając Twojej konwencji terminologicznej - nie chcę powiększać "zasobów muzealnych" w moim systemie analogowym. Nie do końca rozumiem ostatniej części zdania Twojego posta ("... mozna tez zloscic sie ze w magazynie ...") ale to szczegół.

 

pozdr, donic

Link to comment
Share on other sites

donic, 26 Paź 2009, 05:05

 

Nie bardzo rozumiem czemu masz opory przed "muzealnymi" wkładkami. Przecież kupując do takiej nową igłę czynisz z niej w zasadzie nowy system.

A Piotr dobrze radzi, słuchałem V15 ze zwykłym zamiennikiem i grał bardzo dobrze. Kupując igłę z lepszym szlifem myślę, że grałoby znakomicie.

Link to comment
Share on other sites

przykro mi nie slyszalem goldringa 1024 na sme 3009 improved wiec co z tego ze to wkladka z dobrym szlifem z zaslyszenia polecana do np reg - teoretyczne info bez znaczenia jakie kazdy moze wrzucic kto chce akurat sprzedac goldringa. Napisanie ze reca jest bee bo taka droga tez nie ma znaczenia choc w przyadku kiedy ktos mysli ze sie oplaca bo ma wymienna igle bo to mm to moze nie wiedziec o tym ze mc nie sa jednorazowe a koszty wymiany igiel (w serwisie producenta) moga sie okazac znacznie mniejsze u niektorych producentow jak przy wspomnianej mm

Sorry moze ktos sie zglosi kto to obiektywnbie testowal i porownywal z innymi i poda reszte toru, preferencje muzyczne i pomieszczenie jak juz wspomnialem. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

seniortelefono, 26 Paź 2009, 11:39

 

"... Nie bardzo rozumiem czemu masz opory przed "muzealnymi" wkładkami ..."

 

To nie jest tak, że mam jakieś totalne opory, jednakże teraz chciałbym kupić coś "nowego", a nie bawić się w "przywracanie życia" starej wkładce. Wiadomo, że jak kupię starą, to zanim ją uruchomię minie trochę czasu, gdyż a to igła (...), a to coś (...) itp. Mój Ojciec mawiał, że stare to dobre jest tylko wino i pewnie coś w tym jest. Ja dokładam do tego jeszcze koniak.

 

Kończąc, teraz nowa a w późniejszym terminie na pewno jeszcze "wejdę" w Shure V15, chociażby z samej ciekawości ile w tym opowieści, ile prawdy obiektywnej, a ile nieprawdy subiektywnej.

 

pozdr, donic

Link to comment
Share on other sites

Piotr__, 26 Paź 2009, 12:11

 

"... teoretyczne info bez znaczenia jakie kazdy moze wrzucic kto chce akurat sprzedac goldringa. ..."

 

No cóż, gdybym zakładał, że każdy kto napisze tutaj ma jakiś swój prywatny interes do załatwienia, to pewnie nie stawiałbym żadnych pytań na forum. Być może jestem jednak naiwny ?

 

donic

Link to comment
Share on other sites

Z doświadczeń własnych/słyszanych osobiście z tym modelem ramienia:

 

Shure V15 - bardzo dobrze, myślę, że w klasie około 1kPLN ciężko o lepszy zestaw

 

Goldring 1042 - ta wkładka muli, gra miękko ciepło itp, zdecydowanie nie jest warta tych pieniędzy, to jest wkładka sprzedawana podstępnie osobom z małym doświadczeniem z gramofonem, w pierwszej chwili gra milutko, ale jak się porówna do tego np Shure V15, to nagle się okazuje, że przepaść je dzieli

 

Benz Micro (najtańszy model) - zupełnie dobrze, ale do Shure V15 to dzieli ją przepaść, synamicza, czysto grająca, fajna do rock'a

 

Garrot Brother K3 (nie pamiętam dokładnie modelu) - lepiej od Benza, gorzej niż Shure.

Link to comment
Share on other sites

Aha, Reson to jest raczej przerobiony Godring, Grado to raczej wyższe modele, niż ten przedział cenowy, Shelter to już warto zdecydowanie pójść do modelu 501, dobra wkładka to zakup na długie lata, jeżeli jest dobrze ustawiona i nie uszkodzisz jej mechanicznie to wiele lat będzie dobrze służyć.

Link to comment
Share on other sites

70Marcin

 

Posiadam od 7 lat Goldringa 1042 na ramieniu Rega RB300 na tym samym gamofonie co Twój i mam diametralnie odwrotne spostrzeżenia co do reprodukcji dźwięku tej wkładki.

Gra zdecydowanie, dynamicznie i z dużą ilością detali.

Może to kwestia dopasowania pre gramofonowego? Oczywiście jeśli wkładka jest poprawnie ustawiona.

 

Ciekawe czy słuchałeś G 1042 na obecnie posiadanym TT, czy też gdzieś gościnnie.

Link to comment
Share on other sites

Jak Goldring 1042 muli to ja jestem już całkiem głuchy ...

Przerabiałem różne wkładki i zawsze było jakieś "ale'. Do Goldringa 1042 nie mam zastrzeżeń. Gra jak tańsze (1-1,5k) wkładki MC. Przy wkładkach ponad 1k zł to najczęściej muli pre ...

Powyżej 1k zł wkładki są już naprawdę dobre. Przepaść jest między wkładkami budżetowymi o tymi z w/w przedziału. Potem to już są subtelne różnice. Wyczuwalne aczkolwiek nie warte dopłaty idącej w xk zł.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Link to comment
Share on other sites

Słuchałem tej wkładki nie u siebie, ale dokładnie na moim modelu gramofonu z ramieniem SME ze starych serii 3 i pre gramofonowym właśnie Brystona. To może nie jest klasyczne mulenie, ale jak określili to zgrabnie panowie z RCMu: klucha w średnicy. Porównywałem tę wkładkę, bezpośrednio, ramię SME - też jakaś stara 3ka z Shure V15, pre - wbudowane w Struss Chopin. Owo pre było porównywane z Black Cube SE i możecie wierzyć, bądź nie, nie było gorsze, a może nawet troszkę lepsze. To pre phono wbudowane od serii Chopin, to mógłby być bardzo udany samodzielny produkt.

 

Goldring 1042 bardzo pięknie czaruje podczas odsłuchu i sam prawie go kupiłem na początku zabawy z analogiem. Tylko, że do neutralności to mu strasznie daleko. Brzmi jak stereotyp wzmacniacza lampowego.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, wkładka wybrana, zapłacona i teraz czekam na przesyłkę. Dziękuję za pomoc w jej wyborze zarówno tym wszystkim, którzy tutaj coś napisali, jak i jednemu Koledze, który pisał do mnie na priv'a. Jak widać ile jest osób tyle różnych opinii (G1042 muli, czy też nie muli ?) i to jest oczywiście super cenne.

 

pozdr, donic

Link to comment
Share on other sites

"Posiadam od 7 lat Goldringa 1042 na ramieniu Rega RB300 na tym samym gamofonie co Twój i mam diametralnie odwrotne spostrzeżenia co do reprodukcji dźwięku tej wkładki.

Gra zdecydowanie, dynamicznie i z dużą ilością detali".

 

I cale szczescie ze podane jest z jakim ramieniem na jakim gramofonie - reszty totu przyznam nie doczytalem w "o mnie" ale bo nie zagladalem ale napewno jest to wiadomosc majaca jakakolwiek wartowsc w przeciwienstwie do shure muli, goldring nie muli, nie muli goldring shure nie muli itp ;)

Link to comment
Share on other sites

W ostatnią niedzielę odsłuchiwałem wraz kolegą wiele wkładek (ok.20)

Na pewno Goldring 1042 jest klasą dla siebie za te pieniądze.

Wkładka jest super: równa w całym paśmie! świetnie się też sprawdza przy cichym słuchaniu!!!

Porównywaliśmy ją z Shure V15 typ III i IV i nie poradziła sobie z nią shury.(ale co ważne, na 3 zamiennych igłach-nigdy nie słyszałem orginalnej igły, którą można jeszcze wyszukać za prawie 1000zł)Napewno trzeba wziąć pod uwagę spasowanie wkładki z ramieniem , a także z koszyczkiem.Jeśli ktoś nie bierze tego pod uwagę to uważam że niewiele jeszcze wie jak moze zagrać dana wkładka.

A ni Shure V-15, ani 1042 nie są złymi wkładkami tylko trzeba je "spasować"

Co ważne Goldring 1042 to handlowa wkładka , a Shura V-15 nie!

Do goldringa kupisz igłę , a do Shura nie (nie mówię o zamiennikach -sam mam 3 zam.)Swietna yeż jest Audio Technica AT-OC9 MLII , ale już dużo droższa.

Ciekawa może też być wkładka Ortofona X5 MC.

Dla ciekawości - kolega zamienił wkładki na innym gramofonie i nagle się okazuje ,że czar prysł.Powód jest prosty- nie z każdym ramienie się lubią różne wkładki.Więc jakośc reprodukcji dźwięku może być różna mimo znakomitej wkładki.

Test przeprowadzaliśmy na gramofonach LENCO L-75 oraz Lenco L-78SE .

O Phono nie będę mówił bo to inny temat.

Pozdrawiam wszystkich , a w szczególności mego kolesia!

.

Link to comment
Share on other sites

roro-szu, 29 Paź 2009, 21:03

 

"... W ostatnią niedzielę odsłuchiwałem wraz kolegą wiele wkładek (ok.20) ..."

 

1. Swoją drogą to nieźle musieliście się natrudzić "kalibrując" te 20 wkładek. Właśnie przed chwilą zakończyłem zabawę z kalibracją nowej wkładki, która trwała kilka godzin (tutaj co prawda wychodzi pewnie moje małe doświadczenie).

 

2. Bardzo mnie cieszą te dobre opinie o G1042 bo już trochę byłem "podłamany", gdy część osób radziła szukać wkładki tylko wśród muzealnych staroci.

 

pozdr, donic

Link to comment
Share on other sites

seniortelefono, 29 Paź 2009, 23:43

 

"... I jak nowa gra? ..."

 

Jednym zdaniem się nie da i trzeba opisać w kilku, a mianowicie:

 

1) po pierwsze, nie jestem audiofilem-poetą, a w związku z tym nie potrafię "kwieciście" opisywać,

 

2) po drugie i ważne, to niestety mam "zerowe" doświadczenie porównawcze i nie mogę w związku z tym odnosić tego do innych wkładek (jest to moja druga wkładka, a pierwsza to był najtańszy Ortofon {o ile dobrze pamiętam to chyba 3 M OM}kupiony w celu nauki ustawiania ramienia i wkładki; trochę tej wkładki słuchałem tak więc do niej mogę się odnosić i oczywiście dźwięku CD),

 

3) po tym wstępie przechodzę do wkładki i jej brzmienia:

 

a) po kilku godzinach zabawy z ustawianiem i wrzuceniu pierwszej płyty do słuchania nie ukrywam, iż pomyślałem masakra. Pojedyncze dźwięku dużo lepsze niż poprzednio (Ortofon), wyraźniejsze wysokie tony, głębszy bas lecz całość się zupełnie "nie zgrywała" tj. brzmiały pięknie wybrzmiewające dźwięki a nie muzyka jako całość, do tego bas co któryś dźwięk dudnił a nie grał (niektóre dźwięki basowe były okey, a niektóre paskudne); tutaj od razu przypomniałem sobie pierwsze podłączenie gramofonu z wkładką Ortofona gdzie było również paskudnie, a potem przepoczwarzyło się w ładne granie,

 

b) po trzeciej płycie zaczęło się już to układa w muzykę i teraz nie ma już takiej masakry,

 

c) jeżeli chodzi o samo "granie" tej wkładki, to jak wspomniałem wyżej b. ładne wysokie tony, niski i wybrzmiewający bas, doskonała dynamika jak dla mnie oraz to czego mi brakowało w CD, a mianowicie bardzo dobra rozdzielczość i przestrzenność (ja przez to rozumiem możliwość wyodrębnienia ze ściany dźwięku poszczególnych instrumentów, a wręcz poszczególnych dźwięków tych instrumentów); poza tym jedno słowo przychodzi mi na myśl od momentu, gdy skończyła się ta początkowa masakra brzmieniowa, a mianowicie brzmienie szlachetne, czyli w moim rozumieniu ułożone, gładkie, stonowane (ma wątpliwość, czy poprawnie napisałem to słowo ale muszę iść do pracy i nie mam już czasu sprawdzić, za ew. błąd ortografoczny przepraszam) , wszystko na właściwym miejscu i we właściwej ilości,

 

d) kolejna cecha to fakt, iż nawet przy stosunkowo cichym słuchaniu ww. pozytywne efekty się nadal utrzymują; słuchając CD musiałem słuchać głośniej, aby uzyskiwać część tych efektów.

 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony i nawet jeżeli nie potrafię "właściwie" opisać brzmienia tej wkładki, to z pewnością nie żałuję jej zakupu. Ze względów finansowych nie planuję szybkiej jej wymiany i będę starał się ograniczyć ciekawość "... czy może być lepiej ...". Liczę jeszcze na trochę więcej po wygrzaniu się wkładki.

 

A wkładka, którą kupiłem i opisywałem tutaj to Reson Reca, czyli "przerobiony Goldring" jak nazwał go wcześniej 70Marcin.

 

pozdr, donic

Link to comment
Share on other sites

yen, 30 Paź 2009, 12:06

 

"... Wiesz ile wynosi podatność dynamiczna tej wkładki? ..."

 

Z tego co gdzieś przeczytałem lecz teraz sobie nie przypomnę gdzie, podatność tej wkładki wynosi tyle samo ile Goldringa 1042, czyli Static Compliance 24mm/N lat., 16mm/N vert.

 

donic

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.