Skocz do zawartości
IGNORED

Czy sanken A1106 moze byc zamiennikiem A1186 w parze z C2837 ? Czy jest to elektrycznie poprawne?


glert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... opisałem problem dokladnie w wątku: 38597 (Klub Miłośników Sony z serii ES), niestety odpowiedzi brak...

Moze tu...

Prosze pomózcie, czas nagle...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą wymianą na 2SA1943/2SC5200 powinno być ok. ale nie zawsze tak jest te tranzystory mają inną pojemność złącz nie zawsze sprzężenie jest odpowiednio skompensowane aby układ po takiej operacji pracował poprawnie. powinieneś po wymianie sprawdzić stabilność wzmacniacza na oscyloskopie.

 

dźwięk zmieni się na bank, czy gorzej czy lepiej tego nie wiadomo kwestia co komu się podoba. Jeżeli kolumienki które pędzisz tym wzmakiem są raczej niskich lotów to tej różnicy jak pisał ALTON nie zauważysz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DoubleG dobrze skonstruowany wzmacniacz mając różne tranzystory w każdym stopniu niema prawa się wzbudzić. Sony są dobrze zaprojektowane więc.. jest pełna dowolność. Co do brzmienia.. temat wojna. Z topologi działania nic nie powinno się zmienić. Z widzimisiami różnie bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziekuje za zainteresowanie i wasze rady...

A czy zagladaliscie do Klubu milosników sony es?

tam wstawiłem fotki. Czy to moze tak zostac (pierwsze foto)?

Moje najwieksze obawy dotyczą a1106 (prawdopodobnie nie jest to para komplementarna z c2837)

Pytam, bo moze sie okazac, ze z powodów finansowych nie bede mogl skorzystac z waszej rady....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przepraszam, zakreciłem sie i nie zrozumialem... ;) dzieki, ALTON, a czy te toshiby za kilka zł z north.pl sa cos warte, czy raczej kupic te za 30-40,- od onkyo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.