Skocz do zawartości
IGNORED

Co sądzicie o Ledowych telewizorach LCD Sharpa


profee

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co rozumiesz pod pojęciem skalibrowany?

Przeprowadziłem kalibrację jaką prponuje Philips przy instalacji telewizora na zasadzie wubierz obraz wyświetlany po jewej lub prawej stronie ekranu.

Wiem że można dokonać kalibracji profesjonalnej tylko jeszcze nie doczytałem nigdzie w jaki sposób to zrobić, więc jeśli możesz coś doradzić to chętnie skorzystam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw menu,potem obraz a potem przesuwamy każdy pasek o kawałek i obserwujemy zmiany. jedyny słuszny i skuteczny sposób, powtarzamy na każdym źródle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy o różnych rzeczach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna firma ,ale cena za kalibrację to najzwyklejsze draństwo!

 

Cena usługi: 1 000 zł + koszty dojazdu

 

Cena uzależniona jest od konfiguracji klienta i zakresu usługi jaki sobie życzy. W przypadku urządzeń "egzotycznych" lub o ograniczonych możliwościach kalibracji zastrzegamy sobie odmowę wykonania usługi. Ponada cena dotyczy kalibracji dowolnie wybranego złącza przez klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jest to słuszny i skuteczny sposób, tylko czy takiej korekcji dokonywać na obrazie ruchomym czy na stopklatce. Telewizory są na tyle "cwane" że same zmieniają parametry obrazu takiej jak choćby jasność zależnie od wyświetlanego materiału, ponadto aktywny czujnik oświetlenia który również zmienia siłę podświetlania matrycy zależnie od oświetlenia zewnętrznego. Wszystkie te funkcje dążą do optymalizacji wyświetlanego obrazu.

 

Co do podanego linku to owszem spotkałem się z tą stronką tylko jakoś jeszcze nie zebrałem się do przyswojenia wiedzy na niej zamieszczonej.

 

1 kzł za kalibrację obrazu to chyba lekka przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to może się przydać bo jeszcze nie sprawdzałem ale z tąd można ściągnąć materiały na płytkę DVD do kalibracji w przypadku DVD (pierwszy link) trzeba zapłacić 1,22zł ale dwa pozostałe są za darmochę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Upłynęło trochę czasu. Wracam do mego problemu, którego dalej nie rozwiązałem. Wciąż chciałbym kupić jakiegoś 37-42 calowego LCD LED. Samsungi nie podobają mi sie plastycznie (ta czerwona obwódka - fuj, LG mają wredny dźwięk i szybę która daje odblaski, do Sharpa mnie właściwie zniechęcaliści). Czy zostaje zatem Philips 40PFL8664H za 5 kzł ? Nie będę miał amplitunera kina domowego. Sygnał będzie, jak i teraz, z dekodera sygnału cyfrowego kablówki. LEDowe LCDki mają na ogół kiepski dźwięk, powiedzmy z powodu braku przyzwoitego pudła i głośników. Chciałbym aby własne głosniki telewizora pracowały jednak jako taki wypełniający jakby "central" jednoczesnie z moim stereo, bo wypróbowałem taką konfigurację z różnymi TV (kineskopowymi) pomiędzy kolumnami. Proporcje między dźw. z TV a z kolumn ustawiam jeden raz a głośność całości sterowałbym pilotem dekodera kablowego (Motorola DVi 1000)zakładając, że potrafie uruchomić w nim funkcję Głośność. Czy dobrze kombinuję ? Alternatywnie mógłbym pobrać analogowy sygnał audio z telewizora, tylko jakoś sporo LCDków Ledowych ma wyłącznie cyfrowe wyjście audio (optyczne lub koncentryczne) jeśli wierzyć danym technicznym. O sygnał wideo mniej się jakoś troszczę, chociaż moja Motorola ma wyjście jedynie analogowe (na scartach) i zaraz pojawią sie głosy, że to mi uniemożliwi pełnię szczęścia w zakresie obrazu jak i dźwięku (wielokanałowego). Co o tym myślicie? I czy od czasu waszych wpisów z zeszłego roku pojawiły się w międzyczasie jakieś LCD LED (ale nie krawędziowe) warte zainteresowania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.