Jump to content
IGNORED

Mocowanie kabli do kolumn


pawjer

Recommended Posts

Hejka,

 

Dzisiaj dostałem do sprawdzenia kable głośnikowe Xindak SC-01 i przyznaję że kawał "badylów" i właśnie jak podłączam je do swoich monitorów BMN M1 to mam mały problem z dokręceniem widełek kabli do terminali głośników. Oczywiście wszystko daje się dokręcić ale kable są sztywne i poruszenie nimi powoduje że widełki jednak się poruszają w terminalach. Już mocniej dokręcić nie daję rady. Stąd pytanie, jak w praktyce poradzić sobie z problemem? Podkładki? Hmm, a może same terminale należy wymienić, choć z mechanicznego punktu widzenia nic to chyba nie da.

 

Nigdy nie używałem takich "badyli" więc stąd brak doświadczenia i dlatego zwracam się do Was o poradę.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W przypadku słabego styku kabla z terminalem wspomniane zjawisko jak słabszy bas czy spadek glośnosci moze miec miejsce . Sam miałem kiedys taki przypadek-jedna z kolumn grała ciszej . Nie bez powodu firma Audioquest zaleca stosowanie miedzianych widelek ktore w pewnym stopniu moga sie lekko poddac przy mocnum dokreceniu i tym samym zapewniaja lepszy kontakt mechaniczny.

Link to comment
Share on other sites

Wiem ... śmiesznie brzmi, bo przecież skoro coś jest dokręcone to musi być kontakt ...

 

Sam jednak wiem, że jakość styku jest bardzo ważna, ponieważ różnica w lekkim a mocnym dokręceniu może być nawet około 0,4Ohma i nikt mi tu nie powie, bo sprawdzałem miliomomierzem i to nie takim z rynku za 10zł a troszkę znacznie lepszym o prądzie pomiaru nawet do 10A.

 

Więc jak najbardziej się zgodzę, że słabe osadzenie przewodów może mieć wpływ na dźwięk.

Link to comment
Share on other sites

... ehh, kiedy będzie ta edycja postów ?? ... "a troszkę znacznie lepszym" miałem inaczej napisać ale koledzy wiedzą o co chodzi :P

 

Dodam że nie zawsze końcówki poprawiają nam jakość styku! Ale tu akurat jeszcze dokładnie nie sprawdzałem więc przemilczę które są dobre, a które złe.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

wojtekr, 24 Lis 2009, 23:08

 

>Może jakimś kluczem czy coś, bo w końcu każde poruszenie to sporo basu mniej.

 

 

Więcej rozumu używać,pewnie gdy porusza się przewód to chochliki przewodzące sygnał nie potrafią się trzymać za ręce,puszczają się rozrzuca je po całym kablu.Po dobrym tarmoszeniu gro chochlików wupada poza bandę kabla i leżą pod terminalem bezużyteczne a kabel wyjałowiony.Może ktoś w Polsce nabija chochlikami przewody?,jak kiedyś syfony hihi haha.

Link to comment
Share on other sites

wojtekr, 24 Lis 2009, 23:08

 

>Może jakimś kluczem czy coś, bo w końcu każde poruszenie to sporo basu mniej.

 

 

Więcej rozumu używać,pewnie gdy porusza się przewód to chochliki przewodzące sygnał nie potrafią się trzymać za ręce,puszczają się rozrzuca je po całym kablu.Po dobrym tarmoszeniu gro chochlików wypada poza bandę kabla i leżą pod terminalem bezużyteczne a kabel wyjałowiony.Może ktoś w Polsce nabija chochlikami przewody?,jak kiedyś syfony hihi haha.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.