Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa Płyta Leszka Możdżera - kiedy???


tomhe

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie przesłuchałem fragmenty paru utworów na stronie piano.pl - zapowiada się świetnie.

Stryjecki (nie obrażaj się - tak się logujesz i tak tutaj do siebie mówimy - bez "Panów", po prostu nickiem, pomimo, że to Twoje nazwisko) - czy całość nakładu jest wydrukowana na złotym nośniku czy tylko te zamówine przez blankiet w HFim? i czy jest mozliwość by te egzemplarze zamówione przez HFim były podpisane przez Autora? to byłaby dobra promocja i samej muzyki i Możdzera i HFiM:)

pozdrowienia i czekamy na płytę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Nagranie płyty Możdżer - Daniellson - Fresco dobiegło końca. 58 minut muzyki nagranej na wieloślad analogowy. Realizacja nagrania - Rafał Paczkowski. Premiera w Październiku. Tytuł płyty "THE TIME".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest, a w zasadzie będzie - 27.06. premiera płyty Live in Warsaw duetu Leszka z Adamem Klockiem. I... przypomniało mi się, że chyba najbardziej ze wszystkich postaci muzyki Leszka lubię te nagrane w duetach. No może za wyjątkiem płyty z Makowiczem;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie Stryjecki - przy calym szacunku chyba Pan nieco przesadzil - jesli wymaga Pan specjalnych wzgledow to ok ale nie sadze, zeby mial Pan na co liczyc. Jesli jednak ma Pan pretensje o uzycie nicka 'Stryjecki' w formie ogolnie przyjetej na forum to nalezalo wybrac sobie inny nick. Poniewaz jest Pan postacia znana zarowno na forum jak i poza nim to jest to chyba nie do unikniecia. Proponuje zapamietac sobie haslo 'noblesse obligue'.

 

Pozostaje z szacunkiem

 

JF aka qb_1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1, draakul, niezły refleks macie chłopaki

zwracam uwagę, ze 'kontrowersyjna' wypowiedź Stryjeckiego, pardon, Pana Redaktora Stryjeckiego pojawiła się... rok temu (i to z okładem!)

;-)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aTom -> no tak, w ferworze walki jakos mi to ucieklo - watek byl ostatnio odnawiany. Nie zmienia to faktu, ze wypowiedz swiadczyla o tym, ze nadredaktor sie nieco zagalopowal.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

owszem, ktos sluchal. majo. kicha. dziwi mnie, ze lm publikuje wszystko, co ktos chce mu opublikowac. zdaje sie, ze lm ma klopot, ktory polega na tym, ze nie wie dokad zmierza. chyba ze zmierza do polki z napisem "artysta, ktory nagral wszystko ze wszystkimi" albo do polki z naklejka "artysta, ktora zagra za kazde pieniadze, pod warunkiem, ze dostanie je w gotowce". bez sensu. bo to jest wielki artysta, tylko potrzebuje wielkiego mentora albo wielkiego impresario

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może kicha to za dużo powiedziane, ale płyta z Klockiem jest zdecydowanie nierówna i jakby przełamana stylistycznie na dwa różne projekty: jazzowy i bachowski. Dla mnie osobiście płyta jest ciekawa, gdyż po pierwsze lubię Bacha i w wydaniu Klocek/LM jest interesujący, po drugie nie jest to projekt zdominowany przez LM, a nawet powiedziałbym, że momentami ważniejszy jest Adam Klocek ze swym instrumentem. Fragmenty jazzowe raczej mocno okołoballadowe, najciekawiej brzmi Cantabille in H Dębskiego, utwór znany z rozlicznych wersji String Connection, oraz Montreal Ballad, także KD.

Sam LM wypowiada się o tej płycie z dużym dystansem, lekko mówiąc, gdyż zapytałem go o ten projekt po koncercie w Fabryce Trzciny i powiedział, że jest to wydane bez jego wiedzy i zgody, a także że jest to "staroć" - faktycznie nagranie pochodzi z koncertu z 99 roku. Trudno jest ten fakt komentować, nie mniej jednak wygląda na to, że cyrk "LM buduje polski jazz" trwa nadal i nadal wydaje się rozliczne płyty bez specjalnego sensu i co gorsza - koncepcji ze strony samego LM. Szkoda, bo niedługo może okazać się, że zbytnio przegrzano koniunkturę na LM i będziemy mieli stan odwrotny do oczekiwanego: czyli płyty muzycznie i koncepcyjnie coraz mniej ciekawe. A przede wszystkim wygląda to jak zwykły skok na kasę.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dziwi, zastanawia i przestrasza pewna konstatacja: piano (pelen sukces, popularnosc i okladki kolorowych magazynow) - arms. makowicz i lm w ch - emi. lm i klocek - universal. o co tu, k..., chodzi?! artysta tej klasy daje zarobic raz temu, raz owemu?! gdzie jest jego menago?! czy wogle jest?! a jesli, to co to za koles, ktory tak handluje marka lm, bo - przyznajmy - lm jest marka. aha, po drodze jeszcze byl napiorkowski (lm jako sajdmen) i jopek ( tez lm sajdmen). universal, znaczy, tak? stawiamy na universal. no, to mozliwe, bo nadredaktor MS mowi o rzeczyckim przyjaciel, a na stronie wiesza banery plyt tejze przeswietnej wytworni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majo

To typowe. Mamy wielki talent w postaci LM, który grając w Miłości, znało może 5 tysięcy osób w Polsce. Teraz zna go prawie każdy interesujący się tzw. jazzem.

Przy okazji totalnego dna na rynku ukazuje się Piano i przy dorobionej teorii, okazuje się hitem, dlatego jak grzyby po deszczu ukazują się na rynku coraz to nowe, 'fenomenalne' płytki naszego Leszka. Sytuacja chyba przerosła samego LM, czego dowodem choćby ostatni 'gratis' w Jazzi Magazine. Dlatego obawiam się niestety, że zgodnie ze zwyczajami naszego dzikiego kraju, ten muzyk będzie jeszcze przez długi czas skazany na różne jazzi i inne klocki, wydane po nastu latach. Ale dość przypomnieć, że słynne Piano też nie pierwszej młodości.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, broy. pamietam, ze stryjecki oraz sam mozdzer na forum hfim prawie sie na mnie obrazili albo wrecz obrazili za to, ze bylem tak bezczelny, iz zasugerowalem, ze lm rozmienia sie na drobne, a ms robi wydarzenie, do ktorego sie przyczynil o tyle, o ile. szkoda lm w tym wszystkim. ostatnio go widzialem w jakims tv kultura. gral gdzies w miedzyzdrojach chyba albo jakos tak. gral dla kulczyka, dabrowskiego... generalnie - do kotleta. pewnie lm, jak to przeczyta, znowu powie, ze lepiej tak nizliby znowu po calej polsce mial jezdzic pkp i stolowac sie w warsie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Co by niezakładać nowego wątku. Na stronie Leszka M. jest link do strony gdzie można posłuchac kawałków nowej płyty "Time". Jest tez kawałek video. Czyżby miał być jakiś bonus? Z tych kilku fragmentów płyta wydaje się być ciekawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta "The Time" jest autorstwa trzech panów: Leszka Możdżera (Polska), Larsa Danielssona (Szwecja), Zohara Fresco (Izrael). Premiera 26 września 2005 roku.

Oto jej program:

1.Asta - Lars Danielsson 6’43’’

2.Incognitor - Leszek Możdżer 5’26’’

3.Sortorello – Anonim XIII w. 3’26’’

4.Tsunami - Leszek Możdżer 5’05’’

5.The Time - Leszek Możdżer , Zohar Fresco 2’52’’

6.Asta II - Lars Danielsson 2’59’’

7.Easy Money - Leszek Możdżer 4’01’’

8.Smells Like Teen Spirit - Kurt Cobain, Chris Novoselic, David Grohl 6’33’’

9.Svantetic - Krzysztof Komeda 4’46’’

10.Suffering - Lars Danielsson 4’51’’

11.Trip To Bexbach - Leszek Możdżer 4’20’’

12.Asta III - Lars Danielsson 4’11’’

13.Suffering ( Bonus Track)- Lars Danielsson 2’35’’

 

Szykuje się też trasa koncertowa, na którą w niektórych miastach np Warszawa niema już biletów.

27.09.- Kraków, Kino Kijów

28.09.- Katowice, GCK

29.09 - Warszawa, Fabryka Trzciny.

30.09 - Wrocław, Centrum Sztuki Impart

01.10 - Bielsko Biała, Bielskie Centrum Kultury

02.10 - Lublin, Filharmonia Lubelska

04.10- Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich

05.10 - Łódź Filharmonia

 

Dwa linki na temat płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A na koniec okładka i wykonawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz okładka i wykonawcy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-785-100003567 1170274361_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu byłem w Sopocie na koncercie Możdżera, Danielssona i Fresco, na którym zagrali ten sam materiał. Moim skromnym zdaniem to najciekawszy projekt jaki Możdżer dotychczas przedstawił (w czasie koncertu Możdżer mówił, że to "trio jego marzeń").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się mac77 z twoim skromnym :-) zdaniem. Ja dla odmiany byłem w zeszłym roku na koncercie Jazz na Starówce w Warszawie. To było magiczne spotkanie. W swoim komentarzu na forum zamarzyło mi się posłuchanie tej muzyki w domu, jak widać raz na jakiś czas marzenia się spełniają. Natomiast w tym roku, byłem na koncercie tej grupy w ramach dni Możdżera w Fabryce Trzciny w Wawie, było równie wspaniale. Na tym koncercie Możdżer ogłosił, że właśnie przystępują do nagrywania płyty "The Time", która teraz się ukazuje (26.09.05). Przedsmak tej muzyki możemy poczuć słuchając zeszłorocznej płyty Larsa Danielssona "Libera Me"- polecam płytę (do przepięknej muzyki dochodzi jeszcze SACD). Są na niej dwa utwory nagrane przez trio na płycie "The Time": Asta, Suffering. Utwory pierwsza klasa :-). Nie tylko dla Leszka Możdżera jest to Dream Team, dla mnie również. Jest to najlepsze wcielenie LM.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie zgodze z mac 77.

slyszalem w radio kilka kawalkow tego bandu Mozdzera i byly naprawde interesujace.

 

Niestety plyte "Piano" uwazam za przyjemne brzdekanie dla ucha smooth-jazzowej publicznosci.

Mnie ona poootwornie nudzi:-( Nie jestem w stanie jej wysluchac do konca. W dodatku te pretensjonalne zdjecia ze sluchawkami w morskiej otchlani. Kicz do kwadratu. Wole wydawnictwa Screwguna: nerwowa linią kreslone rysunki (a la akwaforta) na szarym kartoniku. Tyle ze to sie w Polsce "nie sprzeda".

Sorry za off topic, ale jakos tak sie dzieje, ze gdy rozmawiam z osoba, ktora nie siedzi za bardzo w jazzie a pragnie wywolac wrazenie, ze slucha tzw. "dobrej muzyki i jazzu" wymienia te plyte. Z reguly oznacza to "ze juz nie slucha zlej muzyki":-)) Boje sie wchodzic w glebsza dyskusje by nie wprowadzic w zaklopotanie interlokutora nazwiskami Berne, Ducret, Jaskulke, Caine, itp. Po prostu jest snobizm na Leszka w pewnych kregach i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszej Rzeczpospolitej na 1-j stronie początek relacji z pobytu LM w Brazylii, gdzie nagrywa płytę z muzykami brazylijskimi, w tym sławnym Nana Vasconselos.

Nie mogę sie doczekać tej płyty.

Brawo Leszek!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe. znam wiele płyt z udziałem vasconcelosa. pewnie więcej niż płyt możdzera. ciekawe co razem stworzą. tym czasem nie wiecie kiedy w sprzedaży będzie płyta time z larsem danielssonem?

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, udalo mi sie. swoj profil po prostu nie uzupelnilem trescia do 100 znakow. ja ja - te tresc podnormatywna - normalnie sklonowalem. jakis blad w algorytmie, nie? kazdy to moze zrobic. kazdy moze swoje iksy sklonowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.