Jump to content
IGNORED

budowa kolumn pod przetworniki caraudio?

miętowy

Recommended Posts

Witam,

Ciekawi mnie czy jest sens takiego wykorzystania przetworników.

Musiałem wymontować z auta mój zestaw dwudrożny tj. DLS Ps 6 , to całkiem przyzwoite przetworniki jak na CA, nowe kosztowały ponad 7 stówek..heh

szkoda mi ich sprzedawać za grosze, da się z nich coś zrobić do zastosowań domowych?

zdr

Wydaje mi się że lepsza opcją będzie jednak zrobić coś na innych głośnikach.

Nie wiem jak ten nisko-średnio ale już wysokotonowy to obiecująco nie wygląda.

Jak chcesz zainwestować w ładną dobrą obudowę to zainwestuj w inne przetworniki.

Taki choćby SEAS 27TBFC/G jak dla mnie TOP w zabawnych pieniądzach ;)

Do tego powiedzmy jakieś SEASY nisko-średnio.

Sprzedasz te co masz , zainwestujesz jak wyżej i trochę większym kosztem będziesz miał zestaw z którego będziesz zadowolony.

miętowy, 21 Gru 2009, 15:58

>czemu wywalić zwrotnicę?

Bo fabryczna jest dostosowana do warunków akustycznych w samochodzie, a nie do domowych kolumn.

Co nie znaczy, że jest ewidentnie zła. To by trzeba pomierzyć. Choć znacznie "łatwiej" zrobić nową zwrotnicę. Nawet w ciemno można to poprawnie zestroić. Trzeba tylko wiedzieć jak i mieć choć trochę danych o głośnikach.

Nie mając żadnych danych o głośnikach, zrób tanim kosztem jakieś proste 30 litrowe obudowy zamknięte. Potem ewentualnie dołożysz bass-refleks. Nie mam pojęcia co z tego wyjdzie. Za kilka dyszek można się pobawić :)

To już wiadomo, że tylko obudowa zamknięta, duża i mocno wytłumiona wełną owczą czy jakąś watoliną. Głośnik ma wysoką dobroć. Bas będzie przebrzmiewał, męczył uszy.

Dla woofera jest dość mała cewka w zwrotnicy. Średnie tony mogą być za bardzo wysunięte. Ogólnie to teraz widać, że szkoda zachodu. Sprzedaj to. Niech ktoś ma pożytek w samochodzie.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.