Jump to content
IGNORED

NAD C545 czy 565


bdaras

Recommended Posts

Zdecydowanie warto,

nie wchodząc z aspekty techniczne, zastosowanych przetworników itp.

C565 to naprawdę inna klasa urządzenia niż C545. Różnica jest ogromna praktycznie w każdym aspekcie brzmienia.

W przypadku pytań służę pomocą,

jeśli masz taką możliwość, zdecydowanie proponuję odsłuch

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

oczywiście o bajerach nie będę pisał, bo to nie ma dużego znaczenia.

Po bezpośrednim przełączeniu odtwarzacza C545 na model C565 (zakładając, że pozostała część toru czyli wzmcniacz, kolumny i kable są odpowiedniej jakości, odpowiadające klasie C565) przede wszystkim słychać brak kompresji dźwięku, duża ale uporządkowana scena, więcej powietrza, przestrzeni. Jest słyszalna różnica w mikrodynamice, basu jest podobna ilość (moim zdaniem optymalna), chociaż w C565 bas potrafi zejść znacznie niżej. Wokale są bardziej bezpośrednie, delikatnie uwypuklone. Góra pasma jest bardziej aksamitna i przede wszystkim przenosi znacznie większą ilość informacji.

Reasumując charakter brzmienia modelu C545 i C565 jest podobny, jednak znacznie bardziej zaawansowana konstrukcja, lepsze elementy pozwalają na uzyskanie po prostu w modelu wyższym lepszego brzmienia z mniejszą ilością kompromisów.

Link to comment
Share on other sites

jlesien, 22 Sty 2010, 08:36

 

Też się nad tym wyborem zastanawiam.

A czy do NAD C326BEE, 565 nie będzie nadużyciem? Czy 326-ka wystarczy aby pokazać różnice? Producent łączy ją raczej z 545...

"Not everything that is worth measuring is measurable and not everything measurable is worth measuring." --A. Einstein

Link to comment
Share on other sites

Wzmacniacz C326 to naprawdę dobre urzadzenie, które jest w stanie pokazać mozliwości nawet bardzo drogich odtwarzaczy. Przed chwilą zrobiłem porównanie C326 podłaczony do C545 i do C565 (kolumny to Dynaudio Excite). Różnica jest kolosalna. Oczywiście jeśli C565 podłączymy do C375 efekt będzie jeszcze lepszy, ale to już kwestia mozliwości jakościowych wzmacniacza.

Link to comment
Share on other sites

>P. S. - No i.. ma USB hehehe ;-)

Niestety nie odtwarza bezstratnych formatów. A w mp3 muzyki nie mam i nie chce miec, no mam troche na moim Cowonie D2, mp3 320kbs ale nawet tutaj wolę FLAC lub APE.

"Not everything that is worth measuring is measurable and not everything measurable is worth measuring." --A. Einstein

Link to comment
Share on other sites

>Nie słuchałem tych odtwarzaczy, podaję natomiast link do "What Hi Fi", gdzie wybrzydzają na 565,

>natomiast chwalą 545.

 

Nie wierzę do końca recenzjom w WHF. Poza tym chyba brali pod uwagę relacje cena / jakość. Nie mniej jak posłucham, to zdecyduje i wybiorę. Jednak 565 ma jeszcze jeden ważny dla mnie plus. Mianowicie fabryczne gniazdo IEC.

"Not everything that is worth measuring is measurable and not everything measurable is worth measuring." --A. Einstein

Link to comment
Share on other sites

To mój pierwszy wpis więc witam wszystkich forumowiczów. Właśnie dzisiaj przywiozłem do domu 545 do posłuchania, do tej pory odtwarzałem muzykę z DVD Panasa model DVD S75. Piecyk jak w "o mnie" a więc jest komplet NAD-a. Do posłuchania tego odtwarzacza skłoniło mnie to iż od dłuższego już czasu czytam to forum jak również prasę i zawsze są opinie takie że żadne DVD nie dorówna dedykowanemu odtwarzaczowi cd. No cóż , pierwsze wrażenia po odpaleniu płytki są takie że - kurcze chyba nie ma różnicy. Jednak po ok. 2 godz. naprzemiennego słuchania stwierdziłem lepiej poukładaną scenę dźwiękową, lepsze wysokie tony oraz lepiej kontrolowany bas , no i ogólnie dźwięk jest jakby taki bardziej otwarty - to moje pierwsze wrażenia - pod koniec tygodnia może coś jeszcze dodam no i zdecyduję czy cedek zostaje czy wraca do sklepu. 565 nie biorę pod uwagę bo trochę za drogi dla mnie jest. Dodam jeszcze przy okazji że wcześniej kupowałem wzmacniacz (po wcześniejszym korzystaniu wyłącznie z amplitunera) i tutaj poprawa jakości dźwięku była powalająca na korzyść NAD-a 326 - odsłuchiwałem 4 wzmaki Arcam A18 , Marantz PM7003 , Rotel RA 06 - wszystkie miały coś fajnego ale kupił mnie ostatni odsłuchiwany piecyk najtańszy i najbrzydszy Nad c326Bee - na tym forum jest sporo skrajnie negatywnych opinii o NAD-ach więc pewnie mi się teraz oberwie. Jedno jest pewne - kupiłem sprzęt "uszami" bo na oko to miałem chęć na Marcusia ale niestety jak na moje ucho wypadł najsłabiej w tym gronie.

Link to comment
Share on other sites

-> lotjanek

 

Recenzje w What Hi Fi należy traktować z duuuużym przymrużeniem oka. Nieraz moje odczucia znacznie się rózniły od tych napisanych w WHF. Z resztą dotyczy to wielu recenzentów. Jedynie recenzje W.Pacuły są dla mnie w miarę wiarygodne (w większości przypadków pokrywały się z moimi wrażeniami).

Co do WHF to przykładem może być też ich recenzja NADa c375. Słucham od kilku dni tego wzmacniacza i jestem pod dużym wrażeniem.

Dlatego najważniejsze są opinie użytkowników przy wstępnym wyborze sprzętu. Reszte trzeba zwerifikować samemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

@bikerEndi - i co? został CD czy wrócił do sklepu. Pytam bo też słucham muzy ze sprzętu Panasa DMR-E55 i zastanawiam się czy warto inwestować w CD. Twój Panas ma Przetwornik C/A Audio 192 kHz/24-bit to chyba nieźle-nie mogę nigdzie zanaleźć co do mojego zapakowali.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.