Jump to content
IGNORED

Prośba o przekazanie 1 % na rehabilitację Kacpra


Nochal

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

 

za zgodą Administracji serwisu Audiostereo.pl, za co bardzo dziękuję, zdecydowałem się do Was napisać w sprawie mojego autystycznego synka, Kacpra. Zdaję sobie sprawę, że co niektórzy mogą podejść do tematu sceptycznie, może nawet podejrzliwie, ale sprawa mojego dziecka jest dla mnie bardzo ważna (ci z Was, którzy mają dzieci powinni czuć o co chodzi) i gdybym nie spróbował popełniłbym większy grzech - grzech zaniechania. Tak naprawdę już go popełniłem pisząc do Was dopiero teraz, po ponad czterech latach terapii i leczenia Kacpra.

 

Przez ten czas bywało różnie, od załamania po usłyszeniu diagnozy, poprzez nadzieję i zapał, po kolejne, następujące naprzemian, radości i smutki. Po części właśnie ta huśtawka, wzloty i upadki, spowodowała, że jesteśmy dziś bardziej szczęśliwi, doznając mniej zawodów i bardziej doceniając osiągnięcia dziecka.

 

Obecnie Kacper ma sześć lat i jest na etapie zerówki w przedszkolu integracyjnym; ze swoim nauczycielem-cieniem, terapeutą, który go wspiera, powoli poznaje zasady jakie będą go obowiązywały w szkole. Następnym krokiem będzie powtórzenie zerówki w szkole i potem próba nauki w kolejnych klasach. Wyzwanie dla niego ogromne, ale jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że sobie poradzi.

 

Równolegle do zajęć w przedszkolu syn ma dużą ilość zajęć z paniami logopedami z Krakowa i Warszawy. Obie są bardzo zadowolone z efektów, wskazując na ciągły postęp Kacpra. To dzięki ich opinii nadal wierzymy, że kiedyś będzie na tyle sprawny, żeby sobie samemu poradzić w życiu. To nasze marzenie.

 

Dziś Kacper potrafi wypowiedzieć proste zdanie, wskazujące jego potrzeby, zaczyna pisać i czytać proste sylaby, które potem składa w wyrazy, potrafi nazwać dużą liczbę przedmiotów i czynności. To wszystko jest zasługą ogromnej pracy jaka została włożona w jego terapię i naukę. Jednak bez pomocy ludzi, przyjaciół i znajomych z pracy i ich znajomych nie byłoby nas na to wszystko stać. Mamy, jak dotąd, to szczęście, że na naszej drodze spotykamy samych dobrych ludzi, dzięki którym możemy dziś powiedzieć, że nasze dziecko miało zapewnioną terapię i leczenie jakie tylko w naszych polskich warunkach było możliwe, że wszystkie szanse zostały wykorzystane.

 

Jeśli chcielibyście się przyłączyć, pomóc nam i naszemu synkowi poniżej podajemy szczegóły w jaki sposób przekazać 1 % swojego podatku, aby pieniądze trafiły na jego leczenie i rehabilitację.

 

Proszę tylko, jeśli do Was nie trafiłem, abyście nie zmarnowali możliwości przekazania 1 procenta. Nic to nie kosztuje, a naprawdę pozwala pomóc potrzebującym.

 

Na stronie http://www.dzieciom.pl/2836 możecie zobaczyć mojego synka - czyż nie jest fajnym chłopczykiem? :)

 

Pozdrawiam serdecznie,

Patryk "Nochal" Śliwka

 

JAK WYLICZYĆ I ROZLICZYĆ 1 % PODATKU

 

1% podatku wyliczamy podobnie, jak w latach poprzednich. W deklaracji PIT 37 kolumnę - " Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego" należy wypełnić w następujący sposób:

 

Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

 

Numer KRS: 000037904

 

Wnioskowana kwota: należy tu wpisać wyliczoną wartość 1% podatku

 

Najważniejsza sprawa:

 

Bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1% podatku należnego znajduje się rubryka - Informacje uzupełniające. W rubryce 128 proszę wpisać: 1% podatku na leczenie i rehabilitację Kacpra Śliwka nr ew. 2836.

 

Jeśli wyrażają Państwo zgodę, aby Urząd Skarbowy przekazał do Fundacji informację, że dana kwota pochodzi od Państwa, proszę również zaznaczyć krzyżyk w rubryce 129.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, dziękuję Wam.

 

Foxbat zwrócił mi uwagę na problem z użyciem znaku % w tytule. Wczoraj było już późno i pomyślałem, że się nie otwiera, bo musi zostać zweryfikowany przez Admina, czy coś w tym stylu :/

 

Pozwoliłem sobie założyć temat jeszcze raz.

 

Jeśli to możliwe to proszę o usunięcie tego.

 

Pozdrawiam,

Nochal

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.