Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofony - co wybrać?


Gość Staniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Staniu

(Konto usunięte)

Koledzyzdając sie na waszą wiedzę oczekuje pomocy i myślę że nie tylko ja.

Jaki gramofon za przyzwoite piemiądze kupic.

Może być używany na allegro sporo tego są i nasze poczciwe produkty marki Unitra GS-420 i inne.

Czy warto i co warto kupić wedłu was.

mam sporo winyli i całkiem dobry sysytem nistety bez przedwzmacniacza który mam zamiar dokupić.

Poradzcie, doradzcie wybijcie z głowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie...na allegro jest tego sporo,proponuje wybrać coś od chłopaczka z Lubina,ma tam tego sporo i jest w czym wybierać,napewno znajdziesz coś dla siebie za małe pieniądze:)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość merle

(Konto usunięte)

Unitra jest OK, zwlaszcza jezeli nie chce sie wydac wiecej niz 150 PLN. Dobrze przypilnowac czy zostal nalezycie przesmarowany, czy pasek jest nowy itp. Zakup nowego paska, np. na Wolumenie, nie przedstawia problemu. Istotna rzecz: patrzymy na wkladke Mf 100 (czy tam sto-iles, bez znaczenia), klaniamy sie jej z szacunkiem, po czym wypierdalamy do kosza i zakladamy Ortofona, moze byc nawet najtanszy. To tyle jesli chodzi o Fonike. Natomiast co do innych marek z 2nd handu, to Dual stwarza troche klopotow. Mowiono mi ze ma przewaznie skomplikowana konstrukcje, trudna do serwisowania. Ma tez nietypowy standard mocowania wkladki - na 1 srube, trzeba stosowac albo specjalna wersje wkladek, albo jakas przejsciowke. Proponuje rozejrzec sie za Thorensem. Tani 280 jest niezly. A mistrzostwo swiata to 318 lub 320. Obudowa w drewnie, talerz i ramie miekko zawieszone. Sam bym se kupil. Mozna znalezc na nienieckim eBay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość merle

(Konto usunięte)

Wszystkie wymienione to naped paskowy. Wiecej o upgradowaniu Unitry w przygotowywanym do druku nowym numerze Magazynu HiFi. Co do napedu bezposredniego, to podobno najwyzsze modele Denona, a takze nie produkowany Technics 150/1500 byly znakomite. Natomiast te wszystkie 1200 itd. to dla DJ-ow (czyt. dejotow, wedle ustawy o jez. polskim), a nie do sluchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starego Fryderyka w całkiem dobrym stanie. Chciałem odkurzyć winyle, ale okazało się, że wzmacniacz ma wejście tylko do wkładek MM. Fryderyk ma MC. I tak jest do wymiany. Czy mogę założyć wkładkę MM zamiast MC? Czy warto to robić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! Gramofonu używam od 25 lat (mam 40). Uważam, ze gramofony unitry są dobre. Sam obecnie mam kilka na sprzedaż. Zachwycanie się dualem dla którego robili polacy- chociażby fonomaster, to trochę przesada. Dobry jest Bernard, posiada wysokiej klasy ramię i jest niedrogi. Osobiście używam obecnie Au/ra z liniowym ramieniem, którego pozbęde się tylko na rzecz Verdiera. Używam wkładki om 30 ortofona (630zł) na przemian z Mc 10 ortofona (490zł). By brzmienie było O.K. uzywam preampu Ri audio w specjalnej wersji jak Clear audio MM/MC. Zaznaczam, że wskutek mego doświadczenia najwazniejsza jest jakośc tłoczenia płyty, potem przedwzmacniacza, wkładki, a dopiero na końcu gramofonu. Opinie i porady młodych ludzi powodują usmiech na mej twarzy!!! Jeśli chcesz porady to dzwoń: 0.602.346988

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poslugujesz sie lutownica zobacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość merle

(Konto usunięte)

Co do zamiany wkladki, to oczywiscie! Gramofon jako taki nie ma z zastosowana wkladka nic, albo prawie nic wspolnego. Gramofon to przedmiot umozliwiajacy zamocowanie ramienia i sprawiajacy ze talerz sie kreci. Cos jak mechaniczna czesc napedu w CD. Zrodlem dzwieku jest wkladka (przetwornik), a zadaniem ramienia jest przeprowadzic sygnal wytworzony przez wkladke jak najpredzej i jak najkrotsza droga poza obreb gramofonu. Jedyny wymog wobec mechaniki jest taki, ze musi byc tak dobra, jak to tylko mozliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za naukę. Wiedzy nigdy dosyć. Moich starych (zdartych) winyli chce posłuchać junior. W związku z tym nie zamierzam zaraz sie rujnować.Ja już prawdopodobnie do płyt winylowych nie wrócę, choć Fryderyk, kupiony dwadzieścia parę lat temu jeszcze się kręci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 33 lat później...

>>Witam, czy każda wkładka pasuje do każdego gramofonu.

Nie każda i nie do każdego.

Generalnie są dwa typy mocowania:

- Standard 1/2 cala

- T4P (stosowany głównie w starszych gramofonach Technicsa)

plus dość egzotyczne typy mocowań dla wkładek piezo

 

Pod względem konstruckji występują dwa typy

- MM Mooving Magnet

- MC Mooving Coil

- plus wkładki piezoelektryczne (sprzęt popularny najniższej jakości)

 

Wymagają one zastosowania różnych typów przedwzmacniaczy gramofonowych (głownie z powodu różnic napięcia wyjściowego)

 

 

>>, a każda igła do wkładki?

Igły pasują jedynie do wkładek dla jakich są przeznaczone.

 

 

>> Jakie wkładki są najlepsze?? Proszę o pomoc, dzięki, pozdrawiam

 

Zależy do czego. Trochę podobnie jak w motoryzacji. Ciężarówka nie bardzo nadaje się do sportowej jazdy a Porsche nie bardzo pasuje do przewożenia cementu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Staniu! Pytasz co wybrac? CXhyba robisz sobie z nas żarty noworoczne? Akurat kiedy miałem kupic gramofon wpłaciłes zadatek. Sprzedałes go następnie wskutek zamiany na "gówno". Po co pytasz? Skoro miałes dobry patefon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zydelek, a to było o czym?

Co do "pasowania" igieł - po pierwsze, tylko niektóre wkladki pozwalaja w ogole na samodzielną wymianę igły. Są to najczęściej wkładki MM. MC z zasady nie dają takiej możliwości. W razie zużycia się igły można u solidnego dystrybutora dostać trade-off na nową wkładkę (a więc oddając starą), ewentualnie posłać do producenta do wymiany igły, co jednak zwykle kosztuje co najmniej połowę ceny nowej wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek

Patrz na czas wpisow, to watek prawie sprzed roku, nikt sobie zartow noworocznych nie robil.

A tak na marginesie, to Staniu wlasnie mial prawdziwy gramofon. Twoj przy tamtym to zwykle gowno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiena! Mój wpis dotyczył własnie tego patefonu. Staniu z tym podswietleniem wygladał bomba. Nie rozumiem dlaczego go (podobno?) sprzedałeś? Cena za która nabyłesś to arcydzieło była wręcz symboliczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.