Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofony - co wybrać?


Gość Staniu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - zobaczcie:)

Gosc z humorem, takich lubie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Koledzy kazdego który wie więcej ode mnie traktuje jak fachowca w branzy a zapewnie jesteście nimi wszyscy bo ja nie wiem nic:-)juz mówie w czym sprawa właśnie przy swiatecznym stole dowiedziałem sie że u jednego z moich kuzynów stoi sobie w ciszy i spokoju na samym dnie szafy nowiutki Adam,wrecz fabryka wogóle nie uzywany juz nastepnego dnia za dziekuje i miły usmiech był mój jedyne czgo w nim brak to wkładka i teraz pytanie do was jaka wkładke proponujecie włozyć do tego "cacka"czy nadaje sie jakaś zachodnia czy oryginalna bodaj MF 100 .Prosze o pomoc i z góry dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No faktycznie, miła okoliczność. Możliwe że coś się w nim zastało lub zaschło, w takim razie będzie wymagał przesmarowania. Poza tym jeśli on paskowy (nigdy nie pamietam który z tych chłopaków o jakże męskich imionach miał napęd bezpośredni, bo jeden wiem że miał), a więc jeśli miał paskowy, to pasek mógł się zestarzeć i wtedy trzeba wymienić. Takimi rzeczami zajmuje się na przykład facet w antykwariacie Muzant w Wawie (to chyba na Kubusia Puchatka ulicy). A co do wkładki, to oczywiście antyczne Mf są do niczego. Ortofon to dobra opcja, można też spróbować Goldringa, a lbo nawet wysokopoziomową MC Benza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to ten "koleś" z napędem bezpośrednim :)

Najtańsza wkładka Benz Micro, którą zresztą używam jest dobrym wyborem, tylko przedwzmaniacz do niej trudniej dopasować. Początkowo słuchałem głównie przez RiAudio PH1. Wkładka jest wysokonapięciowa, ale ma tylko 2mV, czyli ok.połowy napięcia z MM. Czyli w ustawieniu phono na MM trzeba słuchać głośniej, co powoduje wzmocnienie także szumu. Obecnie słucham przez phono QAudio, które jest "samodopasowujące", cokolwiek to znaczy. I chyba jest optymalne, chociaż bas lekko się odchudził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ...dzięki ..dzieki...co ja bym bez takich gości jak wy zrobił ...pewnie szukał bym oryginalnej MF100 albo odłożył do szafy na następne 20 lat:-)

jestem laikiem w tych sprawach słowo tuning nie jest mi obce ale wiedza która posiadam wystarczy mi jedynie aby stuningowac samochód tuning w elektronice a szczególnie gramofony jest poza moja wiedzą dodam że ów

Pan Adam bedzie pracował (nie wiem z jakim skutkiem z Amplitunerem Radmor 5102T którego nabyłem na aukcji Allegro Nowiutki nie używany fabrycznie zapakowany (skąd ludziska takie cacka jeszcze wyciągaja ? :-) )

czy poziom wyjsciowy z wkładki Ortofon wystarczy by wysterowac wejscie gramofonowe radmora ? podpowiedzcie PROSZĘ ))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy. Radmor ma wbudowany przedwzmacniacz phono do wkładek MM.

Jeśli gramofon jest w pełni sprawny niewiele trzeba będzie zmieniać. Na początek proponuję kupno wkładki i pogranie przez jakiś czas. Poczekaj z tuningiem. Przekonaj się czy naprawdę i jak często będziesz używał gramofonu. Jeśli cię to wciągnie wtedy będzie pora pomyśleć o lepszej wkładce i modernizacji.

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście - kolekcjonersko posiadam Radmora z 1972 roku. Po wymianie pewnych elementów, które to zestarzały się jak stara baba gra świetnie ( porównywalnie do pewnej ceny). Swiadczy to o dalece zaawansowanej technologii i ówczesnej wiedzy Panów z Radmora. Zanim kupiłem preampa Ri-audio (MM; MC; Subsonik filtr) "odświerzonego preampa uzywałem do gramofonu. Gorąco polecam oczywiście w "normalnej" nie chorej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy;) Od niedawna stałem się posiadaczem Duala CS 2215 być może ktoś z was wyrazi opinię na temat tego sprzętu? No i mam totalnie laickie pytanie czy wkładka w tym gramofonie czyli Ortofon DN 165E (Dual ULM 65E) to jest wkładka MC czy MM Ortofon nazywa to serią Stylus... Będęwdzięczny za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę informacji technicznych znajdziesz tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wkładka o której piszesz to MM

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. anlu

Dziękuję za info. Co prawda stronę znam a co w ogóle sądzisz o tym modelu?

aha i czy sądzisz że jest mi potrzebny przedwzmacniacz? Ma mi to grać z NAD 3020e. A tak w ogóle to co daje przedwzmak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> catolux

 

Nie znam tego gramofonu więc trudno mi powiedzieć. Patrząc na dane techniczne i zdjęcie wygląda nienajgorzej. Podejrzewam, że będziesz miał mniejsze problemy z przydźwiękiem i brumieniem w stosunku do GS-ów Foniki. Mam CS455 i sprawuje się zupełnie przyzwoicie.

 

Twój wzmacniacz powinien mieć wejście phono o ile nie pomyliłeś symbolu.

Jeśli jest to naprawdę stary 3020 to nie powinno być problemu. Jeśli nowszy 320E to już gorzej i będzie potrzebny przedwzmacniacz phono.

W skrócie, chodzi o to że wkładki gramofonowe dają bardzo niski sygnał o nieliniowej charakterystyce. Jeśłi podłączysz gramofon do typowego wejścia uniwersalnego lub cd to otrzymasz bardzo ciche brzmienie pozbawione niskich częstotliwości. Przedwzmacniacz koryguje charakterysytkę (wedłuch krzywej RIAA) podbijająć niskie tony i wzmacnia sygnał. Dopiero wtedy da się normalnie słuchać.

Część wzmacniaczy zintegrowanych, szczególnie tych starszych ma wbudowany taki moduł. Można poznać po tym że jest wejście PHONO.

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gwintor

(Konto usunięte)

Czołem! Stałem się posiadaczem Duala CS 525 - niestety jednak - TOTALNIE nie znam się na gramofonach. Będę ogromnie wdzięczny za wszelką informację o tym sprzęcie (jak się sprawuje) i akcesoriach do niego (jaka igła/wkładka, czy jak to sie tam zwie, jaki przedwzmacniacz).

Chętnie łyknę także trochę podstaw, jeśli chodzi o winyle, więc jeśli macie jakieś dobre rady to czekam na sygnał ;)

Wybaczcie, jeśli coś namieszałem w nomenklaturze ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Gwintor

 

Skorzystaj z wyszukiwarki na forum podając hasło "gramofon" dostaniesz kilkaset wpisów. W kilkunastu z nich otrzymasz sporo ciekawych informacji.

 

 

Zajrzyj również na stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

świetny poradnik ustawiania wkładki.

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jak będziesz miał jakieś konkretne pytania, daj do mnie na priva (w "o mnie"). Ale jakby co, to na automatyce sie nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.