Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat: YAMAHA vs B&W


Pixel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ..

 

Od pewnego czasu przeglądam powyższe forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Muszę przyznać, iż poniekąd udało mi się uzyskać odpowiedź na kilka z nich. Ale to nie wszystko, bowiem pozostało jeszcze kilka, z którymi postanowiłem się w końcu do WAS zwrócić J)).

 

A teraz pozwólcie , że przejdę do sedna sprawy.

 

Otóż sprawa dotyczy Amplitunera YAMAHA RX-V 596 i „kompletnego” zestawu głośników 5.1 B&W serii 600 S3. Obecnie jestem w stadium kompletowania głośników.

 

W założeniach całość będzie wyglądać następująco:

 

AMPLITUNER: YAMAHA RX-V 596 - zakupiona

 

FRONT: 2 x 603 S3 (koncepcja 3 x 603 S3 bardzo mile widziana, ale niestety ze względu na warunki -niepraktyczna) - zakupione

CENTER: 1 x LCR 600 S3

REAR: jeszcze się zastanawiam (mile widziane Dipole DS-6 ale przy w/w amplitunerze rozwiązanie mało sensowne (czyt. brak zaimplementowanej szkoły THX)

SUB: ASW 1000 - zakupiony

 

Wszystko to zamknięte zostanie w kubaturze ok. 25 m2

 

Zastanawiam się czy w/w amplituner „da sobie radę” ze wspomniany zestawem głośników ?

Być wspomniany zestaw potrzebuje czegoś więcej, aniżeli oferuje to w/w YAMAHA.

 

A może czas najwyższy zastanowić się nad zmianą Amplitunera ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki to amplituner rx-v596, wydawało mi się, że 596 to jest wzmak stereo.

W każdym razie ja mam rx-v430 z bowersami 603. Gra to efektownie, choć amp jest zdecydowanie za słaby. Filmy oglądam najczęściej na poziomie 35 dB. Pokój 18 metrów. Ja uciułam to na pewno wymienię amp na 640.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego amplituner jest za slaby ??? Skoro ogladasz filmy na -35dB to teoretycznie jeszcze nie dobiles do polowy mocy amplitunera ze wzgledu na nieliniowa skale. Z nowszych modeli wynika ze polowa skali to cos kolo -20dB. Czy sie z tym zgadzacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha czy Twoj ASW1000 czasemi pierdzi jak jest bardzo mocny wychyl membraby? U mnie takie zjawisko odnotowuje przy naglych i mocnych sygnalach gdzie amplituda dochodzi jak na moje oko do 8cm. No a tak wogole to wydaje mi sie ze ten sub jest lepszy im dalej sie od niego siedzi. Jedno jest pewne potrafi przywalisc i nisko zejsc. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy są zwykle bardzo wymagające w stosunku do wzmacniaczy. 603 i 602 schodzą z impedancją do 3 ohm i sprzęt z marnym zasilaniem po prostu nie da sobie rady. Z popularnych marek amplitunerów nieźle pod tym względem wyglądają HK, ale nie wiem jak z brzmieniem, bo sprzęt mający tendencje do podbijania wyższych tonów będzie z B&W brzmiał nieco męcząco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie yamahy jest coś takiego jak rx-v596 jako AV-Receiver. wynika z tego, że jest to jakis starszy model z ok 2001 r. można nawet ściągnąć instrukcję po angielsku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PiotrJ

 

W decybelach w zasadzie nie ma czegoś takiego jak połowa skali - to nie są zależności liniowe.

 

Dodatkowo, wzmacniacz / amplituner zawsze ma jakiś zapas czułości w sosunku do źródła. Oznacza to, że pełną moc osiąga się nie na poziomie 0dB (maksymalne wzmocnienie) ale gdzieś w przedziale od -15 do -5 dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte słowa Zbig-a B&W to pożeracze prądu , ponadto może się mylę ale moje osobiste doświadczenia wskazują , że AV ampli Yamahy gdzieś od godz 10-11 ( gałka głośności ) mają tendencję do wyostrzania wysokich tonów a Bowersy mają tytanowy głośnik wysokotonowy i całość zaczyna brzmieć trochę za jaskrawo jak dla mnie - ale może to tylko subiektywne odczucie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby porządnie zasilić komplet 5 B&W potrzeba już konkretny piecyk i 640 tu wiele nie zmieni. Przy obciążeniu 5 kanałów moc spada do jakiś 40-50W na kanał.( to i tak przesadzone). A przy niskiej impedancji w zakresie basowym zasilacz poprostu nie wyrabia. Rozwiązanie, kolumny o wyższej impedancji w zakresie basowym i wyższej skuteczności, lub mocniejszy piec. np RXV -1300, lub inne używane starsze modele. Praktycznie niewiele różnią się od nowości a są o wiele tańsze. Np 50ES Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ile mocy pobiera twoja yamaha z sieci, odejmij 50-70W pozostałe podziel na 5 i wyjdzie ci przybliżona

moc na kanał, a raczej wydajność zasilania.

 

A z tą amplitudą 8cm! to niezły żart. Nawet Perlees serii XLS się taką nie może poszczycić a kosztuje więcej niż cały woofer asw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Szymon co Cie tak zezlilo. My sobie tu luzno gadamy. Amplitude podalem na oko. Mam nadzieje ze wiesz ze amplituda to wartosc miedzy min. a max. wychyleniem glosnika. Czyli wychodzi ze podalem wychylenie np do przodu rzedu 4cm. Czy to jakas kosmiczna wartosc? Moze sie myle w kazdym razie moj glosnik tak tanczy ze na oko podalem wychyl 4 cm. A mylic sie moze przeciez kazdy i sie nie podniecaj tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a jaki przemadrzaly, wszyskim mowi poczytaj sobie, wez link, skoryguj pomiar. Cos ty taki dokladny? Srenice talerza tez sobie mierzysz przed obiadem ? Jakis durny jestes ze moj blad w ocenie amplitudy wywolal u ciebie takie oburzenie. moze czas na psychologa a nie na ohmy i waty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 lat uzywam kompetu CM'ów (CM4+CM2+CMC) z Yamahą DSP-AX2.

nie narzekam. a porównując brzmienie zestawu z zestawami znajomych

różnych maści z tego przedziału cenowego, stwierdzam że czasami za bardzo

prawdomówne" CM'y grają z moją Yamahą nieco bardziej łagodnie.

Nie wiem co by było gdybym zamiast Yamahy kupił jakiegoś Soniacza, pewnie

do tej pory wymieniłbym całość na zupełnie inny zestaw.

W kazdym razie ten zestaw obnaża większośc niedoskonałości płyt CD

co z początku mi nieco przeszkadzało, ale teraz to doceniam.

 

Na starośc jednak zaczyna mi ta "szpitalna" atmosfera nieco zawadzać,

dlatego rozglądam się za jakimś "ciepełkiem", przynajmniej do stereo.

B&W, przynajmniej moje to czasem zbyt "prawdomówne" kolumny.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie!. Pixel prosi o konkretną poradę a Wy sie tu kłócicie i dla niego noc z tego nie wynika. Po mojemu to ów amp-nie amp. od Y. może mieć mały problemik z odpowiednią pracą z w/w głośniczkami B&W, ale tylko jeśli kolega Pixel będzie robił impre w chacie. W normalnych warunkach, t.j podczas oglądania filmów DVD czy słuchania muzy na poziomie na którym sie jeszcze słyszy że na obiad wołają, spokojnie to pociągnie a i jakość będzie cacy. Oczywiście wiem że kewlar można kochać lub nienawidzić, ale ja czuje do niego to pierwsze. Oczywiście że jeśli kolega jest przy kasie może zainwestować w nowego ampa, np. 640 lub jak to ktoś powiedział , coś wyższego a starszego, bo bo bajerki typu DPL 17 i 1/2 się już raczej wszystkim przejadły. A więc panie Pixel kombinujesz Pan dobrze a w raze czego piecyk na "more-power" zawsze możesz sobie w przyszłości wymienić. I gratuluje że myślisz nie tylko o elektronice ale i o prawdziwych kolumnach, bo wszak to głównie one grają. Pozdr. Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.