Jump to content
IGNORED

Wybór subwoofera KD/stereo do Marantz + Monitor Audio BR


Elder

Recommended Posts

Witam,

chciałbym do obecnego zestawu 5.0 dołożyć głośnik niskotonowy. Obecnie używam ampli Marantz SR5004 + Monitor Audio BR5, BR1 i BRLCR - to nagłaśnia pokoik 26m2 w części otwarty na przylegające pomieszczenie - razem około 42m2. Zestaw wykorzystuję w proporcjach: audio 60%, DVD/BR 20% i PS3 20%. W KD i grach na konsoli sub wydaje mi się koniecznym uzupełnieniem, w muzyce już mi tak bardzo go nie brakuje, chociaż czasem przydałoby się zejście niżej niż pozwalają na to BR5.

 

Odsłuchiwałem u siebie z posiadanej serii MA Bronze BRW10 - w KD uważam, że spisał dobrze, a w stereo nieźle tylko cena trochę mnie zniechęca (2200zł), więc posłuchałem budżetowego KODA SW-1000 v.2 i w KD było nieźle, ale w szybszej muzyce jakby lekko nie nadążał. Szukam niekoniecznie bardzo niskiego basu, ale takiego, który potrafi się oderwać od suba i zabrzmi dobrze z moimi frontami.

 

Proszę o ewentualne sugestie co jeszcze powinienem przesłuchać w budżecie 1000 - 2000 zł.

Link to comment
Share on other sites

2 miesiące temu stałem przed podobnym dylematem, spędziłem 5dni i 5nocy :) na przeszukanie naszej globalnej sieci - wybór padł na Velodyne CHT-10Q. Bezpośrednie porównanie miałem tlyko z JBL E150.

Gra w podobym pomieszczeniu czyli 24m2 + przedsionek razem ~35m2. Mocy mu nie brakuje, ustawionego mam go na poziomie 20-30 (muzyka-filmy)w skali od 0 do 80. Zostaje więc zapas mocy.

Do muzyki w tym przedziale cenowym (nieco powyżej 2000zł) znaleźć lepiej grającego suba jest naprawdę ciężko... Gwarantuje Ci pełną satysfakcję.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.