Jump to content
IGNORED

Bufor do CD

cudak10

Recommended Posts

Zakupiłem PCB do pre-bufora. Mam zamiar robić z niego bufor do CD, posiadam schemat ale bez wartości elementów.

Proszę o dobór elementów Opa jaki zastosuje to będzie OPA134.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zakupilem ta sama plyteczke od pkrecza i z tego co ustalilem to elementy podane byly w watku o GainClone . Mial to byc pre lub bufor do gainclona proponowany przez Petera Daniela . Pkrecz dodal na plytce od razu zasilanie . Jako opampy mozesz zapodac np ad627

Witam

Może ja spróbuję pomóc.Zakupiłem taką samą płytkę od pkrecza i też miałem problem z wartościami elementów.Część wartości dobrałem analogicznie ze schematu z wątku który zlinkował neodom a o resztę pomęczyłem "troszkę" pkrecza (big thanks Piotr:)).

Wyszło coś takiego:

C1,C5 47pF

C2,C6 4.7uF

C3,C4,C7,C8,C11,C12,C15,C16 100nF

C9,C10 główne pojemności filtrujące więc tak od 1000uF w górę...

C13,C14 100uF

R1,R6,R4,R9 1K

R2,R7 47K ale może też być 100K według pkrecza

R3,R8 2K

R5,R10 47R

R11,R12,R13,R14 4.7-10R

R15,R16,R17,R18 dobrać do odpowiedniej jasności świecenia diód LED ,tak w granicach 5-10K

Wyjścia A,B to wyprowadzenie na zewnątrz diody LED czyli możesz ale nie musisz :)

Wzmocnienie regulujemy stosunkiem wartości rezystorów R3/R4 i R8/R9

U mnie płytka będzie robiła za pre więc będą takie wartości.Ty chcesz bufor więc tak jak pisał wyżej piotr_37 R4,R9 nie montujesz a zamiast R3,R8 dajesz zworki i masz wzmocnienie ~1.

Jak coś pokręciłem to niech ktoś mnie poprawi.

Pozdrawiam

Mi wyszło bardzo podobnie, z tym że założyłem większe wzmocnienie (5x) dla LME49710.

Lamerskie pytanie. Jaką rolę spełniają rezystory na wyjściach stabilizatorów? (R11-R14).

Ja byłem gotów wstawić tam zwory.

Drugie lamerskie pytanie.

Układ, jak rozumiem, podłączamy np. pod wyjścia napięciowe DAC'a.

Czy można go podłączyć pod wyjścia prądowe, jeśli w układzie zastosujemy opampy z current feedback?

Czy należy wtedy montować rezystory R2 i R7, czy jakieś inne zmiany należy zastosować?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.