Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dźwiękowa do filmów Blue-Ray - jaka?


konradskala

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zmuszony jestem przez jakiś czas odtwarzać filmy Blue-Ray na komputerze i monitorze LCD 24 cale, muszę zaopatrzyć się w odpowiednią kartę dźwiękową (grafikę już mam - ATI HD3850) Nie robiłem tego wcześniej stąd pytanie: jaka karta jest potrzebna aby uzyskać dźwięk z w/w płyt? Komputer będzie podłączony do Yamahy Piano Craft, więc wzupełności wystarczą 2 kanały. Czy dźwięk uzyskam ze zwykłej karty za kilkadziesiąt zł czy muszę szukać jakiejś specjalnej ze wsparciem dźwięku HD?

 

Zaznaczam, że będzie to rozwiązanie tymczasowe i nie mam specjalnych wymagań oprócz poprawnego działania i niskiej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na plycie nie masz karty dzwiekowej (wbudowanej)

jak to ma grac na 2 kanaly i z mini wiezy i jak piszesz nie masz specjalnych wymagan, to mozna powiedziec ze kazda karta spelnia Twoje oczekiwanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odtwarzania Blue-Ray na komputerze polecam kartę Asus Xonar HDAV 1.3. Karta ta posiada pełną (sprzętową) obsługę formatów dźwiękowych Dolby True HD & DTS Master Audio używanych w filmach Blue-Ray.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ponadto w stereo też będzie niezła ze względu na kość DACa -Burr-Brown PCM1796 i możliwości wymiany wzmacniaczy operacyjnych. Fabrycznie mamy tam LM4562.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka karte dzwiekowa pc polecacie do kina domowego z wysciem spdif lub opto ?wyjscie na płycie głownej spdif daje tylko digital 2.1 reatek, sb live ale chyba valume tez daje 2.1 digital, mam amplituner 5.1 i chciałbym przez niego słuchac dzwieku z filmów w 5.1 lub dts

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> alghar

Jesteś pewny, że "wyjscie na płycie głownej spdif daje tylko digital 2.1 reatek, sb live ale chyba valume tez daje 2.1 digital"?

Czy może jednak PCM 2.0?

 

Miałem SB Live! (w paru różnych wersjach) oraz Audigy i zawsze bezproblemowo miałem dźwięk 5.1 w filmach, wysyłany przez wyjście cyfrowe do amplitunera.

W Twoim przypadku wygląda mi na to, że masz albo złe kodeki, albo je źle skonfigurowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba_Fan, 21 Lut 2010, 11:30

 

>na plycie nie masz karty dzwiekowej (wbudowanej)

>jak to ma grac na 2 kanaly i z mini wiezy i jak piszesz nie masz specjalnych wymagan, to mozna

>powiedziec ze kazda karta spelnia Twoje oczekiwanie

 

Mam zintegrowaną na płycie - jakieś CMI audio, najprostrze z możliwych. Dokupiłem grafikę ze sprzętowym wspomaganiem HD żeby odciążyć procesor. Myślałem, że dźwięk HD też potrzebuje specjalnej, wydajniejszej karty. Jak nie, to mam spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Myślałem, że dźwięk HD też potrzebuje specjalnej, wydajniejszej karty."

 

Dekodowaniem dźwięku HD zajmie się w tym momencie soft (odtwarzacz i jego kodeki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alghar, 21 Lut 2010, 21:08

 

>A co uzywałes do odtwarzania plików mkv ?

 

Jeszcze nic - dopiero modernizuję kompa. Na różnorakich forach do mkv. polecają Media Player Classic plus k-lite pack, ale ja chciałem się skupić na prawdziwym materiale HD a nie kompresowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.