Jump to content
IGNORED

Minas Anor i Vienna Mozart

Jakew

Recommended Posts

Nie wiem czy chodzi Ci o obecnie produkowane Mozarty Grand, czy o poprzednią wersję. Miałem okazję słuchać Mozartów i Minasów (tak w wersji standard jak i premium) z Yamahą S2000. Niestety nie w tym samym pomieszczeniu. Mozarty to kolumny niezwykle muzykalne o wspaniałej, ciepłej średnicy (może nawet zbyt ciepłej) i bardzo nisko schodzącym basie (zwłaszcza jak na kolumnę o tej wielkości). Bardzo ładna barwa jednak przy ogólnym ociepleniu dźwięku i odejściu od neutralności. Minasy są chyba bardziej neutralne i to w całym paśmie. Ładna barwa i ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Bas nie tak spektakularny jak w Mozartach ale jak trzeba także potrafi zejść dość nisko (abstrahując od różnicy wielkości - objętość Minasów jest pewnie ze dwa razy taka jak Mozartów). Minasy łatwiej napędzić (z wypowiedzi na forum wynika, że większość właścicieli napędza je lampą). Mozarty potrzebują mocnego pieca, żeby pokazać swoje możliwości. W moim pomieszczeniu i z moją elektroniką dużo lepiej zagrała wersja Premium Minas Anor. Poprawie uległy nie tylko wysokie tony ale także średnica. Jeżeli chodzi o Vieny to jak dla mnie dużo lepszymi kolumnami od Mozartów są Beethoveny Baby Grand. Są bardziej neutralne od Mozartów, mają lepiej kontrolowany bas (przy podobnym zejściu) i lepsze wysokie (to chyba kwestia strojenia bo tweetery w Mozartach i Beethovenach wyglądają na identyczne).

Tu dodam, że Nefertiti - któremu jestem wdzięczny za wymianę informacji na priv - słuchał (obok Vienna Mozart GRAND) najnowszej wersji Minas Anor Premium, tj. tej z tweeterem Morel Supreme. Morel Supreme ma zastąpić coraz trudniej dostępnego Esoteca Dynaudio - jak informował w klubie Grzegorz Rogala (zasugerowałem by Minas Anor z Morelem Supreme nazwać Minas Anor Supreme a nie Minas Anor Premium; nazwa tak samo piękna, a o ile łatwiej - jak zresztą tu widać - będzie uniknąć niejasności w debacie na Audiostereo.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.