Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników ukraińskich lampowców ;-)


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z opinia na temat DACka Phasta jeszcze sie wstrzymam bo po pierwszej material zrodlowy nie byl podawany w dobry sposob a po drugie jeszcze w tym systemie mi czegos brakowalo. Niemnniej zagral lepiej niz Wadia 850, duzo lepiej. Tak wiec swoja opinie wyraze po spelnieniu ww warunkow;) Ale slychac bylo potecjal jak cholera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Vadim to jest geniusz lampowy i nie ma co gadać więcej-taka prawda.

Natomiast mój daczek jeszcze nie poległ w żadnej konfrontacji,i jeszcze Pan Waldek go ulepszył,ale

jest wciąż bardzo brzydki,ale gra pięknie........to najważniejsze jest.

U mnie bardziej jest rozbudowane zasilanie-do tego stopnia,że kabel od lampki nocnej chwacit))

Żaden jakiś wynalazek do 20000pln mu nie podskoczy-bo on brzmi h-end i nie leci w kulki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stary audiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Vadim to jest geniusz lampowy i nie ma co gadać więcej-taka prawda

myslisz ze jak Vadim do pre wsadzi ta wspomniana wyzej drabinke dacta to bedzie jakis hiper-super odjazd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pisaliście tu o kondensatorach. V-cap wiadomo referencja, ale nie każdego stać.

Mam właśnie przyjemność testować scr fep-sn 0,22 uF. Jeszcze się pewnie nie wygrzał, ale już mogę powiedzieć.

Nie porównywałem bezpośrednio do V-cap, bo nie mam tyle kondensatorów, ale przy porównaniu z pamięci stwierdzić mogę że to brzmi tak samo. Nie jestem w stanie dostrzec różnicy pomiędzy V-cap i tym SCR (Solen), a powiem też że chwilę testowałem ruskiego teflona i niestety ruski brzmi inaczej, czyli kiepsko w stosunku do V-cap, czy SCR i to nie tylko ilościowo gorzej, brzmi po prostu inaczej.

Polecam gorąco tego SCR, zwłaszcza że kosztuje 2-3 razy mniej od V-cap i jest dostępny w Polsce, nie napiszę gdzie, bo nie mam zamysłu reklamowania sklepu, tylko polecenia referencyjnego kondensatora do toru lampowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo pisaliście tu o kondensatorach. V-cap wiadomo referencja, ale nie każdego stać.

Mam właśnie przyjemność testować scr fep-sn 0,22 uF. Jeszcze się pewnie nie wygrzał, ale już mogę powiedzieć.

Nie porównywałem bezpośrednio do V-cap, bo nie mam tyle kondensatorów, ale przy porównaniu z pamięci stwierdzić mogę że to brzmi tak samo. Nie jestem w stanie dostrzec różnicy pomiędzy V-cap i tym SCR (Solen), a powiem też że chwilę testowałem ruskiego teflona i niestety ruski brzmi inaczej, czyli kiepsko w stosunku do V-cap, czy SCR i to nie tylko ilościowo gorzej, brzmi po prostu inaczej.

Polecam gorąco tego SCR, zwłaszcza że kosztuje 2-3 razy mniej od V-cap i jest dostępny w Polsce, nie napiszę gdzie, bo nie mam zamysłu reklamowania sklepu, tylko polecenia referencyjnego kondensatora do toru lampowego.

 

hmmm, scr-y nigdy nie kojarzyly mi sie z czyms jakosciowo dobrym,

troche ciezko mi uwierzyc ze nie ma roznicy niedzy scr-ami a V-cap-ami.

Zastanawia mnie jaki jest pozostaly tor systemu na ktorym robiles porownanie,

bo z zasady jak system jest przejrzysty to roznice wycodza i to bardzo znaczaco szczegolnie na kondach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, scr-y nigdy nie kojarzyly mi sie z czyms jakosciowo dobrym,

troche ciezko mi uwierzyc ze nie ma roznicy niedzy scr-ami a V-cap-ami.

Zastanawia mnie jaki jest pozostaly tor systemu na ktorym robiles porownanie,

bo z zasady jak system jest przejrzysty to roznice wycodza i to bardzo znaczaco szczegolnie na kondach.

 

Tak jak pisałem, to nie było bezpośrednie porównanie. V-cap mam "usłyszane" w trzech aplikacjach i jego cechy pamiętam, ten scr wprowadza to samo. Też miałem lęki do SCR, ale kupiłem, każda marka ma jakąś gradację produktów, a nam zwykle oferowano dziadowski SCR MKP :-) Jeśli mamy uczulenie na SCR, to wyobraźmy sobie że to Solen (marka lepiej się kojarzy), a SCR produkuje dla Solen i to ten sam kond.

Tor dość prosty. Komp i konwerter USB, Dac AD1865 I/V z ecc88 i v-cap cu na wyjściu, potem wzmacniacz, w nim na wejściu ecc88, potem ten SCR, potem EL84 i trafa, potem monitory z Usher 18 cm i wstęga. Ostatecznie to tylko dwa kondy w całym torze sygnałowym (nie licząc tych przy wysokotonówce), już nie wspomnę o IC czy tantalowych rezystorach. Tor przejrzysty jak mało który.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kolczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kumam,

 

ciekawe co piszesz, moze ktos sie jeszcze pokusi o sprawdzenie scr-a droga poszukiwania swietego grala ;]

 

a ja dzisiaj doszedlem do pewnych wniskow apropo kondow i roznych aplikacji, chciaz moze nie przerobilem tego az tak wiele, ale zawsze.

 

tutaj sie o tym rozwiodlem, moze ktos sie ustosunkuje, moze komus pomoze, droga otwarta do eksperymentow ;D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy któryś z Was nie ma jednej lampy ecc88, e88cc Amperexa. Chętnie pożyczę na kilka godzin, by zobaczyć jak się się sprawdza u mnie w systemie. Może ktoś ma na sprzedaż? Jeśli na terenie Wawy to podjadę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodi

 

mam panie nowe 2 parki, wlasnie kupilem na bajubaju

 

ale ja z krakowa jak pamietasz

 

jak bys nie znalazl gdzies blizej to moze poczta, ale sprobuj najpierw na "podworku" a jak sie nie uda to cos pomyslimy ;]

 

 

 

 

 

A teraz jeszcze jedno pytanie.

 

czy wymienialiscie bezpieczniki w koncowkach mocy??

 

Kilka osob mi mowilo ze to poprawia dzwiek, ale nie chce mi sie wierzyc...

 

Co o tym sadzicie??

 

Wymienialiscie na cos (audiofilskiego) heh smieszy mnie to slowo!!

 

Jakie macie doswiadczenia, czy rzeczywiscie slychac bylo jaka kolwiek roznice??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bart-azazel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osob mi mowilo ze to poprawia dzwiek, ale nie chce mi sie wierzyc...

Wlutuj na próbę mostek z drucika, pomijający całe gniazdo bezpiecznikowe i się przekonasz :). Jak usłyszysz różnicę, to będziesz wiedział czy warto podjąć próby z szukaniem lepszych. A najlepiej warto przemyśleć sposób jak dawniej robiono czasem tak, że bezpiecznik był wlutowany w płytkę. Zawsze będzie lepiej niż sama wymiana na audiofilski. Do tego niewiele raczej zyskamy bez wymiany samego gniazda bezpiecznikowego na audiofilskie :))). Osobiście nie testowałem bezpieczników, podpowiadam od strony czysto technicznej. Bo jaki jest sens wkładać coś drogiego/lepszego do starego, też pewnie bylejakiego gniazda. A najlepiej, to pozbyć się gniazda (czyt. dodatkowych niegalwanicznych punktów styku). To może nawet lepiej się sprawdzić i to z najzwyklejszym bezpiecznikeim niż jedynie wymiana go na super drogi w gnieździe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic z tego nie rozumiem, pokaż mnie to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rez. po anodzie do masy może być a może nie być, ja bym dobrał w przedziale 270k do nawet 1M

katoda? - pewnie rezystor przyluśniony w punkcie masy rezów konwersji

nic twórczego tu nie widać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

nie ma nikogo zainteresowanego Abraxas KT88 ?

sprzedam okazyjnie..

wszelkie info pod 508 145 115

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czegoś więcej potrzeba?

znowu się wcierasz?

daj se ignora na mamela

będziesz zdrowszy a na forum mniej trollingu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mamel

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

znowu się wcierasz?

daj se ignora na mamela

będziesz zdrowszy a na forum mniej trollingu

Po co te podejrzenia:-) mam ten DAC, jestem z niego zadowolony ale jeśli można coś w nim poprawić, to czemu nie? Jesteś jednym z tych co wiedzą, co piszą a nie piszą, co wiedzą, a że czasem się podroczę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po tych bocznicach resztkę poczucia humoru straciłem

ale jeśli można coś w nim poprawić - czy poprawić czy zmienić to zależy od synergii z resztą

Wołodia z tego żyje a i my nie musimy sobie żałować, parę voltów, kilka ohmów, jest różnica, jest zabawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po tych bocznicach resztkę poczucia humoru straciłem

ale jeśli można coś w nim poprawić - czy poprawić czy zmienić to zależy od synergii z resztą

Wołodia z tego żyje a i my nie musimy sobie żałować, parę voltów, kilka ohmów, jest różnica, jest zabawa :)

 

Na razie kończę wymianę rezystorów w Integrze KT, z oryginału pozostało już chyba tylko zasilanie :-) przy okazji wyleci jeden stopień wzmocnienia, tyle się udało z Wołodją utargować. Zobaczymy wtedy, jak to będzie grało z DACem. Ale ciekawe pomysły będę sobie skrzętnie zapisywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest wyłoniony zwycięzca :)

Będzie "zmotoryzowany" DACT. Duńczyk najlepiej przeszedł przez casting potków ;)

Maciek, jeżeli jeszcze kombinujesz z potencjometrami to możesz przestać:)

Ten DACT jest niesamowity. W weekend trochę nerwów, pies dostał kopa, palce poparzone ale warto było.

No nie przestaje mnie zadziwiać jaki te małe niedocenione elementy maja wpływ na całość.

 

Jak to ktoś napisał spadł koc z kolumn, została bliskość przekazu ale jest kapitalna szczegółowość (a myślałem, że ten kompromis jest nie do uzyskania)

I najlepsze na koniec. Ten potek nie tyle wzmacnia - czyli powoduje, że kolumny grają głośniej ale daje wrażenie, ze muzyki jest więcej, jakby przesunąć sie o kilka rzędów do przodu. Absolutnie niemęczące doznanie.

Dość niesamowite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotr122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po tych bocznicach resztkę poczucia humoru straciłem

ale jeśli można coś w nim poprawić - czy poprawić czy zmienić to zależy od synergii z resztą

Wołodia z tego żyje a i my nie musimy sobie żałować, parę voltów, kilka ohmów, jest różnica, jest zabawa :)

 

Czesc, (pozniej tam ponizej pytanie do kolegi)

 

troche mnie nie bylo w domu, wrocilem i mila niespodzianka oprucz tego ze dzieci uzmiechniete i zona tez ;]

 

przyszla wreszcie paczka z francji z audynami true copper do monoblokow.

 

Zabralem sie od razu do pracy i wlutowalem wszystkie, niestety male deseczki podklejone na tasmie 2 stronne sluza za przedluzenie podstawy, ale juz widze ze to jest calkiem niezly pomysl na niemiszczace sie kondy.

 

Wlaczylem tylko nute na chwile zeby sprawdzic czy dziala

 

Dziala....!!!! Fak, tez zaliczylem opad szczeny.

 

Chrzanic wszystkie stare ruskie wynalazki i inne podobne wariactwa

 

Piekna barwa i takie tam...muzyka zwyczajnie gra pieknie i nie myslisz o niczym innym.

 

Dzisiaj zrobilem tylko test sprawnosci bo pozno a jutro bede mial wiecej czasu na sluchanie.

 

Mamelku mam pytanie te kondy (2szt oryginalnie takie zlote) do lampek mocy w ktora strone maja byc zamontowane??

 

Nie znam sie na schamatach i nie wiem na plytce z ktorej stony idzie sygnal, ale patrzac na zdjecie z galerii

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak mam tyl monobloku (gniazda) przy sobie blizej i patrze na wzmak od spodu

najpierw jest sekcja zasilania (po prawej 4 szt kondy zasilania) a dalej caly tor sygnalowy

 

Audyny maja byc zgodnie z napisem od lewej do prawej (tak teraz zamontowalem) czy odwrotnie??

 

Help

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audyny to pryszcz, ale gdy patrzę na te diody, jamicony, młt, to żal mi Was ile kasy wywalacie w błoto

zostawiacie gówniane komponenty, które należy wymieniać w pierwszej kolejności a zamiast tego liczycie na poprawę dźwięku jednym wypaśnym elementem

o tych JJ i sterujących ze zdjęcia, z litości już nie wspominam

 

audyny - początek napisu od strony małych lampek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mamel

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co było w montażu punkt-punkt wymieniłem (MŁT i kondensatory), lampy też w miarę poprawne, choć na Markonii czy GE NOS się nie szarpnę. Przyznaję, że zasilacza nie ruszałem, na jednym PCB jest chyba z 6 mostków i część kondensatorów. Obawiam się czy da się dobrać elementy o lepszych parametrach ale podobnych wymiarach, bez schematu wolałbym się trzymać montażu na płytce. Ale skoro piszesz, że warto, może jednak coś pomyślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamelku ale ja nie mam JJ iow juz dawno

 

jamiconow nie ruszam dopuki nie znajde brzmienia kondow wyjsciowych.

 

wymienilem tez odsprzegajacy do lamp sterujacych i kilka innych rzeczy

 

to nie jest moja galeria, ja tylko posluzylem sie z miare dobrymi zdjeciami ktore ktos umiescil w necie.

 

Napewno nie bede wymienial innych elementow, na razie zostaje tak jak jest. wygrzeje audyny i uslysze efekt.

 

prosilem tylko o rade czy sygnal jest od lewej do prawej czy odwrotnie, chyba odwrotnie jesli dobrze rozumuje...??

 

zgodnie z napisem

 

tak wiem ze zgodnie z napisem, ale czy schemat jest zgodnie z napisem a jesli tak to z ktorej strony napis ten ma zgodnosc.

 

przepraszam za zawilosc wypowiedzi

 

pytanie troche jak chlopu na miedzy.

 

jak patrzysz na zdjecie o ww parametrach to sygnal biegnie z lewej do prawej czy w prawej do lewej??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bart-azazel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.