Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto kupować odtwarzacz CD.


soundsystem

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja dorzucę swoje 3 grosze.

Szanowny kolego soundsystem pytasz "Czy warto kupować odtwarzacz CD". Zrozumiałem że powodem założenia tematu była poprawa jakości odsłuchiwanego muzyki, ale jak się potem okazało chyba nie do końca dobrze zrozumiałem, gdyż piszesz:

>Poza tym zestawik z CDkiem wyglądał by naprawdę zacnie a DACi czy karty zewnętrzne to tylko takie >"małe pudełeczka"

po czym niżej zamieszczasz foto zestawu. Kilka wpisów niżej dodajesz:

>Swoją drogą jak patrzę na bebechy takiego Daca

mowa o Beresford

>to cena rzędu 1.2 K wydaje mi się z kosmosu.

>Przecież tu jest układ scalany, który chinole zbudowali by za parę złotych.

oczywiście wpis popierasz też fotką.

 

Czytając to pytam? Czy chcesz słuchać tego urządzenia czy też może na niego patrzeć, bo jeśli to drugie to może lepiej warto zainwestować w jakiś TV cy cuś podobnego ;)

Przepraszam za sarkazm, ale jakoś mnie to trafiło.

 

Tak się składa że nabyłem drogą wcześniejszego wypożyczenia od Grado__Fana Beresford'a w wersji Caiman (do którego aukcji podałeś link) i wiem co on potrafi.

 

> Muzyka jest transportowana z komputera, w którym znajduje się karta muzyczna Realtec HD Audio.

Wszystkich Realtek'ów nie wrzucałbym do jednego worka, bo miedzy tymi układami są kolosalne różnice w dźwięku, który z nich się wydobywa. Troszkę o tym napisałem tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale mimo wszystko Bers masakruje najlepiej grającego Realtek'a (sprawdzone empirycznie).

 

Nie wiem w jakim stopniu używasz płyt CD, czy posiadasz dużą ilość krążków, ale pytasz o jakości dźwięku z Pena wpiętego do CD. Wnioskuję że posiadasz sporą kolekcje na HDD, a w takim przypadku DAC jest nieporównywalnie wygodniejszym urządzeniem niż CD.

 

Jako dodatkowy atut Bersa którego przywołałeś można podać dobrej jakości wyjście słuchawkowe, no i to że po ostatniej poprawce Grado__Fan'a nie tylko po optyku ale również po USB gra wyśmienicie jak na pieniądze które musimy za niego zapłacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać ile zapłaciłeś za ten DAC od Grado Fana i na czym ta przeróbka polegała?

A co do patrzenia na sprzęt grający to od razu chciałem wyjaśnić, że gejem nie jestem;) Raczej estetą BTW DAC nie jest brzydki, ale mniej ładny od tego Marantza ;) A co do reszty Twej wypowiedzi to dzięki za rady, potwierdziłeś słowa poprzedników. Co do kolekcji utworów mam około 8000, nie jest to może dużo, ale trochę jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak daleko w interpretacji i określenia orientacji nie poszedłem ;) ... no ale mimo wszystko dobrze wiedzieć ;)

 

Z racji tego że mój egzemplarz był jednym z pierwszych które zostały wypuszczone, zapłaciłem troszkę mniej niż na aukcji do której zamieściłeś link.

Normalnie Grado__Fan wypuszcza Bersfordy z swoimi modami. Początkowo do mojej wersji został wprowadzony GFmodv2. Dodatkowa poprawka dotyczyła:

 

"Zmienione jest prowadzenie masy w sekcji USB, poprawki w części sygnałowej i blokowanie zakłóceń w

kilku miejscach. Poprawiło to jakość konwersji i umożliwiło pokazanie muzyki z większą precyzją."

 

dodam ze są to elementy które są wprowadzane w najnowszym GFmodv3, który oficjalnie ukazał się kilka dni temu.

 

8000 kawałów to daje jakieś 0,5 tyś albumów, no mało to to nie jest :)

Teraz jeszcze musisz sobie odpowiedzieć jaki procent stanowi to w ogólnej ilości materiału który posiadasz i co będzie dla Ciebie wygodniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.