Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto kupować odtwarzacz CD.


soundsystem

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze ten marantz cd 67 nigdy nie pójdzie za 100 pln. Zapomnij.

Po drugie nie chce mi się wierzyć że blu ray za 500 zagra lepiej od cd marantza najniższego, obecnie produkowanego.

Po trzecie jeżeli faktycznie robiłeś takie porównania z blu ray i faktycznie dźwięk jest lepszy OBIEKTYWNIE, to jest to coś najciekawszego co przeczytałem w tym forum od dłuższego czasu.

Może wartało by założyć osobny temat..

Po czwarte to jakość transportu do zewnętrznego DAC ma znaczenie.

 

ps. Właśnie u mnie jest taki problem z długim kablem ic do połączenia pc z wzmakiem. 10m które zbiera śmieci z otoczenia. Rozwiązaniem jest DAC, i tu stawiam jak na razie na dacmagic. Tylko też mam rozterkę czy nie lepiej te pieniążki przeznaczyć na lepsze cd.

ps.2 Zaczął się okres przejściowy z cd na ds i dla osób liczących sią z pieniędzmi są to ciężkie czasy.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko, że w 99% korzystam z laptopa (bardzo dobrego dodam) i nie ciągnie mnie jakoś do kompa stacjonarnego. Chyba, że chcę w coś pograć(gram mało) a gry które nie pójdą mi na laptopie w full detalach to mogę policzyć na palcach jednej ręki, więc nie mam gdzie wsadzić tego asusa- gdyby był zewnętrzny to bym już go dawno kupił... W grę wchodzi raczej ten DAC, szkoda tylko, że w sklepach pokroju MediaMarkt nie ma takich urządzeń tylko taka tania masówka, bo zanim wybulę 1k zł to chciałbym wiedzieć, że zrobię to mądrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kolekcje płyt cd to kup tego Marantza do kompletu, może być niższy 5003. Z tego co czytałem nie ma różnicy w dźwięku z 6003. nie wiem jak z usb czy oba mają, dla mnie to margines.Słuchawkowe wyjście na bank lepsze jest w wzmaku. W cd raczej rozpacz. Jeżeli jednak większość nuty wypływa z laptopa to DAC i air port. Połączysz wtedy laptop z dac bezprzewodowo. Jak mało $, to zacznij od dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oka wszystko pięknie, karty dźwiękowe plus komputer, ale czy jest sens podpinać DAC do jakiegoś sensownego cd, np. Rotela rcd 02, marantza cd 63. Są przecież ludzie, którzy taki sprzęt już mają i chcą z niego coś jeszcze wyciągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli mówisz, że wyjścia słuchawkowe w CDkach to porażka. Odpowiedziałeś na jedno z pytań postawionych przeze mnie. Więc jednak chyba kupię tego DACa. Pozostaje jeszcze jedno, na które nikt nie odpowiedział co lepiej zdekoduje MP3ke ten Marantz CD-6003 z wejściem USB czy np. ten DAC Beresforda, który oferuje jak się okazuje forumowicz audiostero GradoFan?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26904-100000799 1267477363_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZbojMadej, 1 Mar 2010, 21:57

 

>Oka wszystko pięknie, karty dźwiękowe plus komputer, ale czy jest sens podpinać DAC do jakiegoś

>sensownego cd, np. Rotela rcd 02, marantza cd 63. Są przecież ludzie, którzy taki sprzęt już mają i

>chcą z niego coś jeszcze wyciągnąć.

 

Jest sens. Zależy jaki to ma być DAC. jak najtańszy na rynku, to nie ma sensu.

a taki dajmy na to marantz z zegarem całkiem żwawo sobie radzi jako transport do DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundsystem, 1 Mar 2010, 22:02

 

>Aha czyli mówisz, że wyjścia słuchawkowe w CDkach to porażka. (...)

 

Nie zawsze. Czasem wyjście słuchawkowe jest całkiem sensowne. Problemem w budżetowych cedekach zwykle jest raczej stopień analogowy za DACem. Ale ten problem w identycznym stopniu dotyczy również budżetowych DACów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra hipotetycznie gdyby to był np. DAC Zero?? byłoby to dobre rozwiązanie czy też, lepiej włożyć do środka lampucere?? Tak na marginesie, Adam rzuciłem Ci na PW wiadomość jakbyś mógł zerknąć będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra hipotetycznie gdyby to był np. DAC Zero?? byłoby to dobre rozwiązanie czy też, lepiej włożyć do środka lampucere?? Tak na marginesie, Adam rzuciłem Ci na PW wiadomość jakbyś mógł zerknąć będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak patrzę na bebechy takiego Daca to cena rzędu 1.2 K wydaje mi się z kosmosu. Przecież tu jest układ scalany, który chinole zbudowali by za parę złotych. Może dlatego, że jest to towar którego na rynku sprzedaje się kilkaset sztuk rocznie to cena jest z kosmosu, niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundsystem, 1 Mar 2010, 22:48

 

>Swoją drogą jak patrzę na bebechy takiego Daca to cena rzędu 1.2 K wydaje mi się z kosmosu.

>Przecież tu jest układ scalany, który chinole zbudowali by za parę złotych.

 

No bez jaj! To może policz ile kosztują produkty do wypieczenia jednego bochenka chleba, i podnieś lament ze cena rzędu 2zł za bochenek jest z kosmosu? A może cena rzędu 20zł za jedną dużą pizzę jest z kosmosu, bo produkty kosztowały grosze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Mac i fakamada dobrze Ci radzą, kup zewnętrzny DAC i tani DVD, lub CD. Do tego jakiś nie za drogi kabel cyfrowy np. belkin. Za jakiś czas możesz do DACa dokupić serwer muzyczny np. squeezebox tuch.

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>co lepiej zdekoduje MP3ke ten Marantz CD-6003 z wejściem USB czy np. ten DAC

 

Bez złośliwości z mojej strony ale po co walczymy o jak najlepszą jakość odsłuchową, którą mogą nam dac nasze "klocki", żeby potem podchodzić do sprzętu z MP3-ką. Jak już to flac.

I niech minikt nie mówi, że nie słychać róznicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bersforda nie wepniesz pendivera z mp3, nie zagra. Co do wyjść słuchawkowych w marantzach to nie będzie dobrze, na pewno nie lepiej niż masz. Mówimy o marantz 5003,6003. Więc dac lub cd do kompletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundsystem, 1 Mar 2010, 23:41

 

Pewne rzeczy muszą być drogie, bo inaczej ludzie by nie wiedzieli, że są dobre. Z drugiej strony zawsze znajdą się klienci na droższe towary. Problem polega na tym, że droższe nie oznacza lepsze.

 

Zgoda z McGyverem. W cenę pizzy wliczone jest także sprzątanie, więc odchodząc od stolika nie martwmy się, że zostawiliśmy mały bajzelek :) Zresztą z tą pizzą to jest dobry przykład. Dwie dychy niby piechotą nie chodzi... A zastanówmy się na spokojnie jaki może być zysk z tej jednej pizzy ? Przecież nie 15zł. Płacimy bardziej za przebywanie tam i grzanie tyłka niż za jedzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 2 Mar 2010, 00:02

 

>soundsystem, 1 Mar 2010, 23:41

>

>Pewne rzeczy muszą być drogie, bo inaczej ludzie by nie wiedzieli, że są dobre. Z drugiej strony

>zawsze znajdą się klienci na droższe towary. Problem polega na tym, że droższe nie oznacza lepsze.

 

Hm, czasem oznacza. Nie generalizujmy bo to droga donikąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wahasz sie, to moze poprostu kup cokolwiek niedrgiego, uzywanego, i posluchaj/pouzywaj. Zobaczysz ze po pewnym czasie sam zaczniesz szukac kolejny lepszy model CD, i podobnie jak u mnie komputer pozostanie jako miejsce na kopie plikow muzycznych,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kolega chciał na kompie trzymać tylko kopie to by tak napisał.

Czy tak trudno zrozumieć, że jeśli ma być i CD i Komputer to zewnętrzny DAC jest jedynym sensownym wyjściem ?

 

A wy radzicie inwestować w 2 wewnętrzne DACi. Czyli i w kartę muzyczną i w porządny odtwarzacze CD. Po co kupować 2 razy (karta, CD) jak mozna raz, a dobrze. Nie mówiąc już o opłacalności ew. tuningu takiego klocka. Za jednym zamachem załatwić możemy wszystkie źródła.

 

Skoro koledzy są tak przywiązani do tradycji (że niby CD to musi być z górnej półki bo inaczej to nie zagra albo audiofilowi to nie wypada słuchać z byle czego) to może powinni sprzedać swoje CD i wrócić do analogu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z powyzszym : po wielu zmianach zostalem z CD ze "sredniej polki" z wyjsciem cyfrowym z ktorego sygnal idzie do Lampucery. Ze wzgledu na ograniczenia w ilosc urzadzen i polaczen DAC wbudowalem na stale do wzmacniacza. A ze i radia troche slucham dolozylem do tego dobry tuner (poniewaz jest jednak slyszalna roznica m.roznymi modelami). Wszystko jest w jednym stylu/kolorze i obsluguje to dla wygody jeden pilot,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.