Jump to content
IGNORED

Kenwood KAF 3030R jakie tanie kolumny


kolawski

Recommended Posts

Szanowne Panie i Panowie, szacuneczek!

 

Proszę o poradę. Jakie kolumny zagrają dobrze ze wzmacniaczem kenwooda kaf 3030r? Reszta zestawu to cd kenwood dp 5090 i tuner kenwood kt 6500 (dostojny staruszek). Dotychczas zestaw gra z monitorami magnata (najtańszy model z mediamarktu) i wiem, że nie są one w stanie oddać potencjału sprzętu. Podam najważniejsze informacje i oczekiwania:

 

Muszą to być kolumny podłogowe, będą grały bowiem w salonie z kuchnią (razem około 35m2)

 

Nie dokonuję odsłuchów, muzyki słucham przy okazji, co znaczy, że nie może być zbyt głośna (więc chciałbym, żeby w cichych rejestrach grały pełnym brzmieniem (basik, detale))

 

Powinny być dość uniwersalne: nie znam się na analizie brzmienia i określaniu jego właściwości, podam więc konkretne płyty jakie słucham: Lao Che "Gospel", King Crimson "Thrack", wszystko Lecha Janerki, Goldberg Variations (Glen Gould), Ania Dąbrowska, "W spodniach czy w sukience", Jimi Hendrix "Experience", Guano Apes "Don't give me James", Motorhead, Górecki Mikołaj III Symfonia; program II (audycja Nokturn), program III PR. (co prawda część tego na słuchawkach w nocy - może to coś pomoże: lubię słuchać na słuchawkach [tonsil sd426]). Jak widać nie słucham tekkno, jazzu, muzyki elektronicznej.

 

fajnie jak byłyby ciemne (chodzi bo kolor, a nie barwę dźwięku), ale nie jest to wymóg

 

chcę kupić używane i tanie. I tu uwaga, wiem, że błędem jest niepodawanie zakresu ceny w takich wypadkach. Ale z racji tego, że sprawa nie jest nagła (grają przecie magnaty), chciałbym wiedzieć od fachowców, jakie to są tanie używane kolumny o względnie dobrych właściwościach do zestawu, którym dysponuję {takie zupełnie tanie to właśnie mam, ale one nie dają rady}

 

po ostatnim zakupie tunera, kusi mnie też opcja sprzętu vintage (jestem zdumiony stanem utrzymania i brzmieniem, jakie oferuje analogowy kt 6500 - choć to przecież dość prosty tuner). Ukłony

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że napisałem, gdzie to ma zagrać, trzeba chyba kliknąć napis "więcej", żeby zobaczyć cały mój wpis.

 

Grać to będzie w 35m2 salonie (z kuchnią :-)

 

O tym, co to znaczy tani też napisałem. CHodzi mi o to, że właśnie chcę się dowiedzieć, jaki zakres cenowy kolumn odpowiada mojemu sprzętowi (kenwood dp 5090 i kaf 3030r) i wybrać coś w tańszej opcji. Wiem, że tanie monitory magnata (nie ma na nich informacji o modelu) nie dają rady, przypuszczam też, że do tego zestawu nie warto kupować nowych kolumn z np. 4000 para.

 

Chcę żeby:

- grały dobrze w cichych zakresach

- były podłogowe

- dość uniwersalne (słucham od Glena Goulda, Góreckiego przez BjOrk, Lao Che, Janerkę, do Motorhead i King Crimson

- kupię używane

 

kierując się ofertami allegro krzyżowanymi z opiniami i rankigami zastanawiałem się nad Eltax liberty 5+, W...dale 8.3, Mission 703; choć wiem, że to gazeciane typy i na pewno istnieją kolumny mniej znanych firm, które są dobre; otwarty jestem też na zakup sprzętu vintage (nie wiem czy to mądre)

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że zakup używanego sprzętu to dobry pomysł nie tylko przy niskich kwotach. Do twojego dość sporego pomieszczenia odradzałbym małe podłogówki z jednym 16 cm wooferem. Jest spore prawdopodobieństwo, że będzie kiepsko z basem przy cichym słuchaniu. Polecam za to podłogówki Firmy Quadral ze starej serii Phonolongue mk3, mk4 lub mk5. Miałem z tej serii monitory ALTAN. Nabyłem potem większy model TRIBUN. Grają obecnie w salonie 30 m2. Super sprawa. Duży 22cm głośnik basowy, wielkie, dobrze wytłumione obudowy z 22mm mdf'u, naturalny fornir. Bardzo detaliczna tytanowa kopułka. Tu masz link do katalogu

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Niestety po niemiecku ale zdjęcia i wszystkie parametry są. Ogólnie możesz się zainteresować produktami dobrych niemieckich firm takich jak np. T+A, Arcus, ATL, MB Quart, I.Q., Phonar. Są one trochę mniej znane w Polsce dlatego można za nieduże pieniądze dostać w bardzo dobrym stanie wysokie modele.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.