Skocz do zawartości
IGNORED

Różnica Yamaha RX-V765 a RX-V1065


kooniuszy

Rekomendowane odpowiedzi

A oszust jorkers (sebastian71) widzę rozbudza się na forum wyłącznie żeby się na mnie "zemścić" :))

pewnie płakałeś ze dwa tygodnie po zbanowaniu, co?

no ale już zmykaj do łóżka, po i tak tata ci zaraz zgasi światło.

 

Przepraszam kolegów, ale na tę mendę mam uczulenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale porażka:)...

Przede wszystkim to podziękowania dla "keff" za softa. Wszystko gra i zrobiłem tak jak pisze w instrukcji. Tylko że posiadam w domu dwa odtwarzacze dvd i PS3 i cały ten sprzęt ma filtry o których pisze w instrukcji wgrywania oprogramowania. Wyskakuje na amplitunerze "Model type error". I skąd tu teraz wziąć zwykły poczciwy odtwarzacz CD z wyjściem optycznym?:) Mieszkam od niedawna w Elblągu i nie znam tu nikogo kto by takowy sprzęt miał, bo teraz jest "Era DVD":) Chyba będę musiał pochodzić po lombardach.

...ale porażka, hehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wgrałem najnowsze oprogramowanie i teraz mogę obraz z komputera pościć przez HDMI ,a dźwięk analogiem przez cinch.

Po tygodniu słuchania mogę śmiało stwierdzić że RX-V765 to naprawdę bardzo dobry amplituner. Przedewszystkim przestrzeń. Dźwięk jest o wiele żwawszy i żywszy od ONKYO 607. Może i jest trochę mniej dynamiczny niż onkyo, ale za to taki bas jaki pokazuje yamaha jest moim zdaniem bardziej "kinowy" - to znaczy bardziej odzwierciedla dźwięk obejrzanych filmów w prawdziwym kinie. Oczywiście wszystkie te wrażenia dotyczą odsłuchów filmów oraz muzyki w 5.1. Chociaż i klasyczne stereo słucha się na jamaszce o wiele przyjemniej niż na onkyo. Powiem tak - przez ten tydzień miałem obydwa amplitunery w domu i obydwa dobrze odsłuchałem. Moim zdaniem yamaha gra jakby o dwie klasy lepiej od onkyo. Naprawdę słychać sporą przepaść w dźwięku pomiędzy tymi dwoma amplitunerami.

 

Yamaha RX-V765 - czyste, przestrzenne i bardzo naturalne brzmienie z całkiem przyzwoitym fundamentem basowym który moim zdaniem nie ma tak podkreślonych najniższych tonów jak onkyo ,ale bas potrafi zabrzmieć naprawdę nisko i potężnie wtedy kiedy naprawdę powinien.

 

Onkyo SR-TX607 - za dużo wysokich tonów i to na dodatek tandetnych, "miniwieżowych" wysokich tonów. Ciepła lecz jak dla mnie zbyt mocno wycofana średnica przez co amplituner nie ma "kopa" ,pomimo tego ze dysponuję większa mocą niż yamaha. Naprawdę dobra dynamika i bas który ma bardziej podkreślone najniższe tony - po dłuższym czasie zaczyna to męczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

witam

intersuje się ostatnio tymi tematami bo sam zakupiłem ampli do kina z nastawieniem że to będzie 50/50 muza i kino.

 

moje osobiste preferencje skupiły się na

Denon AVR 1910

Onkyo TX-SR608

Yamaha RX-V765

 

-denona miałem okazje słuchać U2 The best of - z kolumnami JBL dośc dużymi ES Pack

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gralo to dla mnie zbyt ciezko i ciemno z dośc wycofaną sceną

 

-yamaha z kolei zagrała o wiele jasniej ale za to basu bylo o wiele mniej i taki szybszy był

 

-onkyo bylo kompromisem pomiędzy wcześniejszymi modelami i wg mnie zagralo najładniej

 

Idąc za ciosem poprzeglądałem troszkę specyfikacje każdego z modeli

i takie oto udało mi się odnaleźć parametry porównujac ich dane fabryczne na wielu zagranicznych stronach

 

Yamaha

------

Moc max 1KHz @ 4 Ohm THD 0.7% - 145W/kanał

Moc RMS 1KHz @ 8 Ohm THD 0.9% - 95W/kanał

Moc RMS 20Hz-20KHz @ 8 Ohm THD 0.08% - 50W/kanał

Moc max @ 8/6/4/2 Ohm [95/-/145/-]

pobór prądu max 400W

masa własna 11 Kg

 

Denon

-----

Moc max 1KHz @ 6 Ohm THD 0.7% - 125W/kanał

Moc RMS 1KHz @ 8 Ohm THD - brak danych

Moc RMS 20Hz-20KHz @ 8 Ohm THD 0.08% - 90W/kanał

Moc max @ 8/6/4/2 Ohm [-/125/-/-]

pobór pradu max 630W

masa własna 10.6 kg

 

Onkyo

-----

Moc max 1KHz @ 6 Ohm THD 0.8% - 160W/kanał

Moc RMS 1KHz @ 8 Ohm THD - brak danych

Moc RMS 20Hz-20KHz @ 8 Ohm THD 0.08% - 100W/kanał

Moc max @ 8/6/4/2 Ohm [-/160/-/-]

pobór pradu max 620W

masa własna 11.5 kg

 

Konkluzja jest następująca, iż najbardziej wydajny układ zasilania ma Onkyo co

by faktycznie potwierdzała choćby sama masa amlitunera i moc dla 1 wysterowanego kanału

 

Wszystkie klocki oparte są o układy dyskretne zapewne objete tajemnica handlową

jednakże mozna wyczytać iż Onkyo jest wykonany w układzie potrójnym Darlingtona

z bardzo płytkim sprzężeniem zwrotnym, zapewniającym tym samym naturalnośc odtwarzania

parametr Damping Factor dla kanału przedniego wynosi zaledwie 80

 

Wiadomo tez że w lampach stosuje się równie płytkie sprzężenia albo i wcale ich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury powiadasz? A w którym miejscu napisałem że odda 7x90?

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, bo wyraźnie jest napisane że jest to moc dla 1 wysterowanego kanału.

 

To ile odda faktycznie to tego nikt nie wie jeśli sie nie zrobi w laboratorium testu aby to rzetelnie określić. Nie jest to trudne ale pytanie kto za to zaplaci? Ja nie mam zamiaru.

 

Pisząc swój post miałem intencję na zwrócenie uwagi tylko i wyłącznie na fakty rozbiezności konstrukcji tych trzech modeli. Ile każdy z nich odda to już inna sprawa.

 

Nie bronie nikogo bo nie mam w tym interesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wprowadzanie w błąd ... typu 100W (wielkimi literami) i później należy się oczywiście domyślić (bo tego nawet Ty nie napisałeś) że chodzi o jeden kanał przy dobrych wiatrach, pogodzie, temp. powietrza i dobrym samopoczuciu amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixann, 15 Sie 2010, 13:10

 

 

>

>Czytanie ze zrozumieniem się kłania

 

A w Twoim przypadku myślenie. Właśnie o to chodzi że praktycznie nic nie napisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że dla ampli 5.1 czy 7.1 zasilacz około 600 W to min.

Uważam że dla tego Onkyo czy Denona 620/630 to realne jest bo nawet jeśli cała logika i część cyfrowa pobiorą te 120W to zostaje 500W na samo audio a to dzieląc na 5 aktywnych kanałów to przypada teoretycznie po 100/kanał a zakładając że wzmacniacze w klasie AB maja sprawność około 80% to realne 80W/kanał jest dobrym wynikiem.

 

Zatem wiedząc że w KD kazdy kanał pobiera proporcjonalnie inną moc to sumujac to wyjdzie nam:

- fronty 2 x 80W

- centralny 50-60W

- tylne 2 x 30-50W

co daje max 320W. Zatem czy owe statystyczne 500W z zasilacza to za mało na te 320?

Wg mnie im większy zapas tym lepsza dynamika, mniejsze zniekształcenia, lepszy stosunek sygnał/szum itd.

 

jesli moje rozumowanie jest błedne to proszę o sprostowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixann, 15 Sie 2010, 13:41

 

>Dodam jeszcze że dla ampli 5.1 czy 7.1 zasilacz około 600 W to min.

 

To co jest z tyłu amplitunera napisane to nie jest max pobór energii - wbrew temu co sugeruje producent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt.

>

>Konkluzja jest następująca, iż najbardziej wydajny układ zasilania ma Onkyo co

>by faktycznie potwierdzała choćby sama masa amlitunera i moc dla 1 wysterowanego kanału

>

 

napisałem jasno i wyraźnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zatem wiedząc że w KD kazdy kanał pobiera proporcjonalnie inną moc to sumujac to wyjdzie nam:

>- fronty 2 x 80W

>- centralny 50-60W

>- tylne 2 x 30-50W

>co daje max 320W. Zatem czy owe statystyczne 500W z zasilacza to za mało na te 320?

 

Weź pod uwagę prawność końcówek mocy, sprawność zasilacza, energię pobieraną przez DAC, procesory, wyświetlacze itd. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to co jest na tabliczce z tyłu to max 620 V*A zatem jeśli biorac fakt że w sieci jest 230V to zasilacz może pobrać okolo 2,7 A prądu - zaznaczam może pobrac ale nie musi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixann, 15 Sie 2010, 13:44

 

Ciekawe co odda większą moc ... ten ONKYO czy Yamaha RX-V 661 (waga 11,6 KG, z tyłu napisane 390W a w instrukcji 800W ... pomiary pokazują 5x62W)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że logika cyfrowa nawet niech weźmie 120W co jest i tak sporym wynikiem az zapasem to pozostaje te 500 na audio. Sparwnośc zasilaczy jest powyżej 95% a samego trafa nawet 99% sprawność końcówek okolo 80%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego że jest napisane że yamaha odda 800 skoro sumując tego onkyo wychodzi 1120. Wiadome jest że nigdy tyle nie odda więc po co sie nad tym rozwodzić. Bądźmy realistami.

 

Zakładam że niech ten onkyo odda tylko 7 x 60 w paśmie 20Hz-20Khz przy THD 0.08 to wynik i tak jest bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest napisane że Yamaha odda 800W tylko jest napisane że Yamaha potrafi pobrać maksymalnie 800W z gniazdka.

 

A ten Oknyo nie odda 7x60W przy 0,8% THD - mogę się założyć o duże chipsy. Może jakiś na prawdę wysoki model to prędzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixann, 15 Sie 2010, 13:49

 

>napisałem że logika cyfrowa nawet niech weźmie 120W co jest i tak sporym wynikiem az zapasem to

>pozostaje te 500 na audio. Sparwnośc zasilaczy jest powyżej 95% a samego trafa nawet 99% sprawność

>końcówek okolo 80%

 

Pokaż mi źródło w którym jest napisane że końcówki klasy AB mają sprawność 80%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixann, 15 Sie 2010, 13:51

 

>przy 390W to ten wzmak na stereo sie nadaje a nie do kina. Odejmij ze 100 na cyfre i logige zostaje

>290 na audio podzel to na 5. ile wyjdzie?

 

Poczytaj trochę i pomyśl:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A - wzmacniacze, w których cały sygnał wzmacnia jedna lampa lub tranzystor, pracujące w płaskiej części swojej charakterystyki. Sprawność wzmacniacza jest rzędu 10-25%

 

2. B - wzmacniacze przeciwsobne, w których pół sygnału wzmacnia jedna lampa lub tranzystor, pracujące w płaskiej części swojej charakterystyki, a drugie pół druga. Sprawność wzmacniacza jest rzędu 78%. Największe zniekształcenia występują przy przejściu sygnału przez 0, dlatego tak klasa częściej jest stosowana w sprzęcie estradowym niż w w HiFi.

 

3. AA - Jest to sposób budowy wzmacniacza "dwa w jednym", czyli dobrej jakości wzmacniacz małej mocy, pracujący w klasie A, i drugi, który pracuje w klasie B, o większej mocy. Oba wzmacniacze są połączone specjalnym mostkiem tak, aby przy małych sygnałach pracował ten o mniejszej mocy, przy większym zaś sygnale płynnie włączany jest drugi, mocniejszy. Wzmacniacze takie mają niskie zniekształcenia nieliniowe i bardzo małe przesunięcia fazowe. Wzmacniacze takie propaguje m.in. Technics. Jest to bardziej klasa marketingowa, niemająca wiele wspólnego z tradycyjnym podziałem wzmacniaczy na klasy.

 

4. AB - wzmacniacze przeciwsobne, w których część sygnału wzmacnia jedna lampa lub tranzystor, pracujące nie tylko w płaskiej części swojej charakterystyki. Sprawność wzmacniacza jest rzędu 50-75%

 

5. C - wzmacniacz wykorzystuje się całą szerokość charakterystyki, także tą nieliniową. Wzmacniacze takie dają dużą moc. Nie używane powszechnie w technice audio ze względu na wysokie zniekształcenia

 

6. D - wzmacniacze impulsowe używane w technice audio o wysokiej sprawności energetycznej, często nazywane wzmacniaczami cyfrowymi. Sprawność wzmacniacza wynosi 90-95%

-------------------------

ok pomyliłem sie o 5% co do wzmacniaczy w klasie AB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.