Skocz do zawartości
IGNORED

Końcówka mocy Quad 405-2 - Modyfikacja i polepszenie


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

Zresztą robienie samemu wzmacniacza, to nie tylko tranzystory mocy w ilości takiej, jaką zawiera wzmacniacz. To znacznie większa ilość, po to by je można było wyselekcjonować. Dobrze jest więc budować w większej grupie, gdyż wówczas selekcja nie musi oznaczać aż tak dużego odrzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na eksperymenty brak czasu :) Jeżeli projekt za 5tyś okaże się gorszy od quada, to go chyba położę na drodze i rozjadę walcem :)

 

 

Kurcze w szpitalu byłem i mnie taka fajna 405-2 ominęła :( A co do rozjeżdżania walcem... Cóż - w moim przypadku to musiałbym już parę razy pojeździć, więc najpierw posłuchaj tego co chcesz zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Po tych opisach brzmienia aż się zastanawiam czy klonika sobie nie zrobić.

Układ prosty i sprawdzony więc może ...?

Czy ktoś z Was robił jakieś porównania tego wzmaka do innych, znanych konstrukcji i mógł by coś skrobnąć w tym temacie?

Witam serdecznie. Mam tą końcówkę już parę lat razem z preampem quad34, wcześniej miałem jakiś przyzwoity cambridge audio i różnica była moim zdaniem powalająca na korzyść quada.Nawet przeciętne głośniki: Audio Academy hyperion brzmią bardzo żywo.Nie jestem znawcą elektroniki,ale dałem interkonekt srebrny albedo i to dodało mu pazura. Po tym co piszecie nie będę go zmieniał.Czy ktoś testował ten wzmacniacz z jakimiś hiendowymi kolumnami?Chcę go podpiąć do tubowych avantgarde dou g2, czy waszym zdaniem podoła im?

pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Mój quad cały czas w użyciu, przeszedł już dziesiątki zmian i tak sobie dłubię. Aktualnie bawię się opampami, ich napięciami, filtracją. Dużo nowych kondensatorów. Cały czas wyciągam z tej końcówki coś nowego. Obecnie będę przyklejał radiatory do różnych opa i dawał wyższe napięcia, bo naprawdę można z tych kostek wycisnąć sporo więcej soku w ten sposób. Przynajmniej w założeniach :) Końcówkę rozkręcałem już tyle razy, że będę musiał kupić nowe śruby, bo zużyły się łby :) Inna sprawa to pre do tej końcówki, nad którym też wciąż eksperymentuję. Opampy mam prawie wszystkie, chyba ze 20 różnych. Znanych, tanich, drogich, nieznanych... Każdy ma swój charakter, nawet jeżeli zmienia się zupełnie aplikacja, to i tak gra po swojemu, ma własny charakter i cechy. Także aplikacja to nie do końca wszystko.

 

Inny też ciekawy wniosek. Wydajność prądowa wyjść większości wzm. operacyjnych jest za słaba żeby mieć w pełni dobry bas. I to zarówno jako wtórnik, czy wzmacniacz. Poprostu nie daje radę. W 95% kości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Piotr_1

Witam Cie

Mam do Ciebie krótkie pytanko . Tez mam quada 405-2 . I zastanawiam sie nad doborem wz,. oper. z postu jaki pisałeś podobno testowałeś ich dość sporo. Który byś polecił do zainstalowania. Lub które pary polecisz do zainstalowania i porównania. Nie chciał bym kupować masy wz.oper. A drugie pytanko czy próbowałeś opa 111 ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.