Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
W dniu 4.03.2024 o 22:41, zorba77 napisał:

Czołem Koledzy. Mam na testach integrę Abrahamsen v2.0 up z A-DAC II. Źródło to streamer Wiim mini. Kolumny Dali 450 po upgrade tweetera. Brzmienie mi odpowiada i zastanawiam się czy by nie kupić zestawu ale mam dwie wątpliwości.

1. Integra zaczyna ładnie grać dopiero po około 30-40 minutach od włączenia jak się porządnie rozgrzeje. Okolice radiatora mocno ciepłe, prawie gorące. Czy to normalne w tym modelu?

2. Druga sprawa to użyteczna skala głośności. Startuje zawsze na poziomie 40. Skala kończy się na 60. Do osiągnięcia średniego poziomu głośności potrzeba podkręcić go pomiędzy 45 a 50 zależnie od utworu. Czyli na mój rozum to już prawie końcówka skali. Testowałem połączenie z dac przez RCA i XLR - nie słyszę różnicy w głośności. W jakości owszem. W obecnym Marantz PM 6006 połowa skali to już bardzo głośno. Jak to wygląda w Waszych egzemplarzach?

Zastanawiam nad zakupem bo brzmienie mi bardzo podeszło. Marantz to jednak ze 2 półki niżej. Martwią mnie tylko te dwie sprawy: nagrzewanie i poziom głośności. Kawał kloca z niego, porządny transformator, kondensatorów napakowane jak w czołgu a zachowuje się jakby mu mocy brakowało.

Mam czas na decyzję do weekendu i się biję z myślami. Podzielcie się proszę doświadczeniami z v2.0up.

Na przykładzie V3 i V4 wersji Up

Odp.1 Po rozgrzaniu gra ładniej i dokładnie po takim czasie jak podałeś. Grzeje się dosyć mocno to normalne zachowanie.

Odp.2 U mnie podobne jest zachowanie skali głośności. Z tym że w połączeniu XLR jest głośniej, skala głośności spada o około 5-7 cyferek. 

Po wyłączeniu urządzenie (preamp) zapamiętuje ostatnio wybrany poziom głośności dla każdego wejścia osobno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie. Ostatecznie go kupiłem, jakoś ciężko było mi go zwracać. Naprawdę fajnie gra. Sprawdzę jeszcze kabel xlr ( sam robiłem ) bo na wyjściu dac napięcie jest wyższe niż na RCA czyli powinien grać głośniej. Z drugiej strony 50 na skali nie przekraczam bo to już łupie jak na dyskotece. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.