Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, wit-told napisał:

Miałem i dobrze znam starsze integry ECI 1 ECI2, to było b. dobre granie wpisujące się w Twoje oczekiwania, ECI 5 kontynuuje dobrą tradycje brzmieniową, ma pilota i inny wygląd.... Abrahamsena niestety nie słuchałem i nie wiem dlaczego nie ciągnie mnie do niego, a dzielone klocki EC cały czas chodzą mi po głowie;-)

Podziękował 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Panowie, a co sądzicie o takim zestawie? Wg translatora to AW60 przerobione na monobloki 180 wat, oczywiście plus EC 4.5. 

Czy te końcówki faktycznie mogą mieć taką moc i kupno klocków po takim zabiegu ma sens?

 

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=293066224&ci=4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

wiesz co, to cos podobnego jak na stronie 34 tego wątku kolega mial, czyli na xlr tylko, występuje taki przester w głośniej zrealizowanych utworach i w głośniejszych momentach, czasem ciezko to wychwycic, glownie takie smażenie w średnicy/wysokich… nie ma tego na rca, remedium jest ściszenie daca, w moim wypadku hegel hd20 nawet o kilka punktów, ale juz innych nie scisze, np abrahamsena v6.0 a tez chcialbym sie nim cieszyć :), dzisiaj przybył streamer WiiM Pro i tam mozna ściszyć sygnal cyfrowy i tez jest ok, ogolnie gra mi to bardzo dobrze, jak nie wpada w ten przester oczywiscie, czy to usterka wzmaka czy jednak tak to juz czasem jest?

Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,ja powiem szczerze,że nie słuchałem jeszcze na xlr a tez mam abrahamsena tylko bez Up,gram na rca. Na naszej grupie polecają serwis z Krakowa,który zajmują się nasza marką i mają dobre opinie,napisz mejla do nich może to jest mała usterka do zrobienia samemu,gdzieś kilka stron wcześniej jest podana nazwa serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie właśnie z DAC-ami Abrahamsena najgorzej, co dziwne w sumie, wczesniej miałem A-DAC (tylko USB) teraz ten V6.0 i jednak smaży. dedal75 też masz V2.0UP tak? Lekarstwem pewnie będzie ten WiiM Pro - swoją drogą zarąbisty sprzęcik, testuje go od wczoraj, ale raczej na pewno zostanie...  obsługa to jakaś bajka w porównaniu do moich poprzednich opcji...

Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten zestaw od Kolegi ,był tak miły że mi go pożyczył . Kilka miesięcy grałem ,spoko granie 👍 jednak większość czasu przez RCA, tylko chwilę przez xlr. Ale w jego V2up  brumił prawy kanał od początku .

Teraz po latach znalazł serwis i skasowali go 1800 i nie naprawili , jestem ciekaw co dalej bo miał odesłać , muszę dryndnac do Niego 🤨 , jak sprawy bo był wku....u ostro.

Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gościnnie in100, in200 i 2 lata am200 i grają inaczej ,może źle się wyraziłem .

Atoll do przodu gra,ma barwniejszą średnicę .Ale na niskich i na górze bardziej podobał mi się Abrahamsen.

W moim pomieszczeniu, bo mam problem z niskimi ,i może dlatego V2 .

Każdy znajdzie coś dla siebie więc nie ma gorzej lepiej . Jest moje albo nie moje granie 👍😉

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dokładnie jest tak jak mówisz, dlatego sie go nie pozbywam, zresztą mam jeszcze dwa inne miejsca gdzie moze stać i od czasu do czasu pograć z innymi kolumnami itp. Ostatnio fajnie się dogadał w sypialence z B&W 685, więc otrzymał trochę tego blasku i jakiegoś kopa na basie też (ale to dzięki akustyce w mniejszym pokoju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przesteru w abrahamsenie po xlr to wygląda na to, że ten typ tak ma. Ja mam co prawda v3.0 up ale też miewałem ten problem. Co prawda u mnie objawiało się to przy niższych głośnościach. Jesli miałem ustawioną głośność poniżej 38-40 to zdarzało się na niektórych utworach słyszeć lekkie brumienie na wysokich tonach. Kiedy już była głośność na 38-40 to znikało (wtedy sterowałem głośnością na wcześniejszym etapie: źródło itp) to wszystko było ok. Aczkolwiek działo się tak, z różnymi dacami, przy jednych bardziej, przy innych mniej słyszalne lub wcale. Podobno rzeczywiście ma to związek z napięciem na wyjściu xlr dac i są jakieś tłumiki na przewody xlr- ja kombinowałem z przewodami xlr z filtrem na wtyczce z jednej strony - ale nie wiele to dało. Dałem sobie spokój. Aktualnie przy DACu VMV d1se występuje mi słownie to na jednym utworze, z tych które słuchałem do tej pory.

Edytowane przez lausiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, więc nie będę tego serwisował, bo ogolą mnie z kaski i jeszcze coś popsują. A czy może być też tak że sam przewód XLR ma na to wpływ? Ja używam dość budżetowego Klotza MC5000, nie mam zastrzeżeń co do jego brzmienia, jednak może warto pokusić się o coś lepszego, tylko czy droższe będzie lepsze, rozumiem, że wam występuje ten przester na innych kablach też, więc to pewnie nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, yesther napisał:

Ok dzięki, więc nie będę tego serwisował, bo ogolą mnie z kaski i jeszcze coś popsują. A czy może być też tak że sam przewód XLR ma na to wpływ? Ja używam dość budżetowego Klotza MC5000, nie mam zastrzeżeń co do jego brzmienia, jednak może warto pokusić się o coś lepszego, tylko czy droższe będzie lepsze, rozumiem, że wam występuje ten przester na innych kablach też, więc to pewnie nic nie da.

wątpię - ja u siebie różnych próbowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 13:44, Mateolo2 napisał:

Hej,

Mam pytanie. Czy ktoś z Was wie w jakiej klasie pracuje Abrahamsen v2.0 - w internecie nie mogę znaleźć żadnych informacji czy to klasa A czy AB 

Tylko sformułowania typu „due to High class A operation” - to nadal może oznaczać, ze klasa A po prostu pracuje wyżej a i tak to AB…

 

Przy konfiguracji systemu Abrahamsen V3 + 2x V4 + Audio Physic Virgo 2 według miernika poboru energii wynikało iż grając do poziomu głośności 32 pobór energii był stały, natomiast powyżej 32 zaczynał wzrastać.

Po mojemu do skali wzmocnienia 32 gra w klasie A, powyżej przechodzi do klasy AB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 14.08.2021 o 14:21, pitaandrut napisał:

Cześć.

Niedawno wypożyczyłem z salonu preamp 4.8 MKII i monobloki aw-180. Sprzęt im dłużej grał, tym bardziej mnie do siebie przekonywał. Po 2 godzinach odsłuchu już go chciałem, a po 4 godzinach przy swoich ulubionych utworach skończyłem praktycznie ze łzami w oczach… Niestety ma on pewne wady funkcjonalne. 

1) Zasięg pilota. Preamp stał na stoliku obróconym o 90 stopni, pod ścianą. Siedząc na kanapie pod ukosem 4 metry od niego, pilot w ogóle nie łączył. Baterie oczywiście wymieniłem. Pilot działał praktycznie tylko na wprost kilka metrów, lub pod małym kątem w bliskiej odległości. Preamp obróciłem o 30 stopni w kierunku kanapy, ale nic to nie dało. Mój średniej klasy Rotel w ogóle nie sprawia takich problemów. Wiadomo, że najważniejszy jest dźwięk, ale sprzęt tej klasy nie powinien mieć takiego niedociągnięcia… Kiedyś w ofercie EC były piloty radiowe, ale są już niedostępne. Czy ktoś mierzył się z podobnym problemem?

2) Monobloki mają wyłącznik z tyłu. Gdy sprzęt stoi pod ścianą, dostęp jest bardzo utrudniony. Ten problem wydaje się, że można rozwiązać podłączając monobloki do kondycjonera z dwoma gniazdami wysokoprądowymi i wyłącznikiem. Czy z jakiegoś powodu takie połączenie jest niewskazane?

Proszę o rady 😅

Zasięg pilota - w moim przypadku pre Abrahamsen V3, działanie oryginalnego pilota oceniam kiepsko.

Pilot działa dobrze jedynie celując na wprost urządzenia.

Używam zamiennie taniego pilota z dekodera tv z możliwością uczenia przycisków. Działa wyśmienicie gdziekolwiek nie wyceluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2023 o 23:14, yesther napisał:

wiesz co, to cos podobnego jak na stronie 34 tego wątku kolega mial, czyli na xlr tylko, występuje taki przester w głośniej zrealizowanych utworach i w głośniejszych momentach, czasem ciezko to wychwycic, glownie takie smażenie w średnicy/wysokich… nie ma tego na rca, remedium jest ściszenie daca, w moim wypadku hegel hd20 nawet o kilka punktów, ale juz innych nie scisze, np abrahamsena v6.0 a tez chcialbym sie nim cieszyć :), dzisiaj przybył streamer WiiM Pro i tam mozna ściszyć sygnal cyfrowy i tez jest ok, ogolnie gra mi to bardzo dobrze, jak nie wpada w ten przester oczywiscie, czy to usterka wzmaka czy jednak tak to juz czasem jest?

U mnie występowała podobna sytuacja przy DAC Abrahamsen V6 podłączonym po XLR + V3 z przesterem na niektórych utworach, przy RCA przesteru nie ma.

Na dziś dzień użytkuje DACa Audio Note, przester po XLR jest jeszcze większy, po RCA nie występuje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czołem Koledzy. Mam na testach integrę Abrahamsen v2.0 up z A-DAC II. Źródło to streamer Wiim mini. Kolumny Dali 450 po upgrade tweetera. Brzmienie mi odpowiada i zastanawiam się czy by nie kupić zestawu ale mam dwie wątpliwości.

1. Integra zaczyna ładnie grać dopiero po około 30-40 minutach od włączenia jak się porządnie rozgrzeje. Okolice radiatora mocno ciepłe, prawie gorące. Czy to normalne w tym modelu?

2. Druga sprawa to użyteczna skala głośności. Startuje zawsze na poziomie 40. Skala kończy się na 60. Do osiągnięcia średniego poziomu głośności potrzeba podkręcić go pomiędzy 45 a 50 zależnie od utworu. Czyli na mój rozum to już prawie końcówka skali. Testowałem połączenie z dac przez RCA i XLR - nie słyszę różnicy w głośności. W jakości owszem. W obecnym Marantz PM 6006 połowa skali to już bardzo głośno. Jak to wygląda w Waszych egzemplarzach?

Zastanawiam nad zakupem bo brzmienie mi bardzo podeszło. Marantz to jednak ze 2 półki niżej. Martwią mnie tylko te dwie sprawy: nagrzewanie i poziom głośności. Kawał kloca z niego, porządny transformator, kondensatorów napakowane jak w czołgu a zachowuje się jakby mu mocy brakowało.

Mam czas na decyzję do weekendu i się biję z myślami. Podzielcie się proszę doświadczeniami z v2.0up.

Edytowane przez zorba77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FParę lat temu miałem A v2.0 w wersji UP. Fajny piecyk który grał dosyć ciepłym dźwiękiem.

Co do grzania to z tego co pamiętam ciepły był ale nie gorący - znam inne które dają więcej ciepła 😉

Troszkę słaba regulacja głośności+ nie wiem czy tylko u mnie ale na niższych wartościach przeskakiwala skala o 2 a nawet o 3 poziomy od razu.

Ja nie grałem nim aż tak głośno 45 chyba był max 

Twoje Dali z tego co widzę maja wysoką skuteczność więc nie powinno być problemem aby je napędzić tym v,2.0UP

Jak jest sprawny i cena za niego 2-2,5k max to można brać w ciemno 👌 

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.