Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.01.2023 o 09:44, S0nic napisał:

Czasami tak jest, wiadomo, szkoda : /

Za to nowy nabywca bedzie zadowolony. To kolumny dla konkretnej  osoby, która wie czego chce. Ja jestem tak zachwycony dzwiekiem z ceramiki iz po sprzedazy wykonam  tanie monitory 2 way  na tanszych accutonach aby cos w pokoju postawic . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KrzysztofPL napisał:

Za to nowy nabywca bedzie zadowolony. To kolumny dla konkretnej  osoby, która wie czego chce. Ja jestem tak zachwycony dzwiekiem z ceramiki iz po sprzedazy wykonam  tanie monitory 2 way  na tanszych accutonach aby cos w pokoju postawic . 

Co takiego Ci się podoba w ceramikach porównując do np. celulozy czy innych materiałów membrany?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

Co takiego Ci się podoba w ceramikach porównując do np. celulozy czy innych materiałów membrany?

Kazdy material ma swój charakter,  jednak dobrze zestrojona ceramika w porównaniu do innych materiałów  potrafi oddac  naturalne brzmienie szerszego grona instrumentów  z fortepianem na czele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KrzysztofPL napisał:

Tutaj chodzi o to ze sa materiały membran, które robią to lepiej . 

np Lumen White , czy Witka Fidelie

obraz.thumb.png.9cda59823791841efb3eef29655d3d1b.png

grają analitycznie po chłodnej stronie mocy

w stosunku do np Elipticorów jest to mniej muzykalne i mniej angażujące granie

ale nie przeczę , że są entuzjaści takiego brzmienia

tylko , że dla mnie elli są klasą nie do przebicia

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

np Lumen White , czy Witka Fidelie

obraz.thumb.png.9cda59823791841efb3eef29655d3d1b.png

grają analitycznie po chłodnej stronie mocy

w stosunku do np Elipticorów jest to mniej muzykalne i mniej angażujące granie

ale nie przeczę , że są entuzjaści takiego brzmienia

tylko , że dla mnie elli są klasą nie do przebicia

 

Akurat Bliesme juz mialem i beryla i alumaga , to chlodne analityczne granie , dlatego zdecydowanie wole ceramiczny tweeter ktory ma delikatnosc  jedwabiu a szybkosc i dokladnosc metalu . Kapitalny tweeter , gdy sie go porzadnie poprowadzi to niczego oprocz diamentu chciec nie bedziesz. 

Ja sluchalem  3way ellipticorow  kilka razy. Papier zbyt duzo maskuje, poza tym jest duzo wolniejszy. To takie suche papierowe granie . Podobnie jak Ty nie przecze ze i tu sa entuzjasci takiego grania . Widzisz cala w tym przyjemnosc jest taka ze jest na tym swiatku tyle materialow ze kazdy znajdzie cos dla siebie i bedzie zadowolony. 

Tego sie trzymajmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KrzysztofPL napisał:

Papier zbyt duzo maskuje, poza tym jest duzo wolniejszy. To takie suche papierowe granie

zupełnie się z Tobą nie zgadzam

ale ok masz swoje zdanie i nic mi do tego 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że wiązanie materiału membrany z charakterem dźwięku nie jest słuszne, tym bardziej że często materiały te poddawane są różnym modyfikacjom czy powlekaniem/nasączaniem. Wszystko sprowadzać się powinno do odpowiedniego doboru głośników, maksymalnego wykorzystania ich potencjału. Beryl, nie jest chłodny, to tylko i wyłącznie kwestia doboru reszty toru, jeśli masz DACa ostrego suchotnika, to tak też będzie odtworzone, ale to chyba o to chodzi żeby pokazana była prawda o reszcie a nie maskowana....

Edytowane przez monolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mztv napisał:

Ok, w takim razie opony z gumy są kiepskie, bo miałem kiedyś opony z gumy firmy Stomil na maluchu i słabo mi się zachowywały na mokrej nawierzchni. Continentale też będą słabe, bo z gumy.....

 

Edytowane przez monolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.