Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mztv napisał:

rzeczywiście  3way  🙂

dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, jednak zastanawiam się czy zamknąłeś się w 50 kzł ?

Zgadza się, dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają . Dodam tylko , że wewnątrz wiele  kondensatorów Duelund od większych pojemności po małe , cewki taśmowe , rezystory Path oraz Mundorf Ultra, przewody Duelund . 

Muszę przyznać, że wcześniejsze kolumny Akkusa na dużo tańszych przetwornikach ze wzmacniaczem Boulder 865 , Dacem Rockna Wavelight i streamerem DCS Network Bridge grało bardzo dobrze. Tak teraz Accutony nawet na dużo tańszym systemie dzielonym  ( obecnie modyfikowanym w trakcie) starszym Audiolabie gra tak , że chce sie słuchać całą noc  czego wcześniej nie miałem . To odkrycia nowych utworów , 30% dźwięków których wcześniej nie słyszałem lub słyszałem bardzo niewyraźnie , teraz same wpadają w ucho , człowiek sie nie zastanawia , nie trzeba się wsłuchiwać . Słuchając dowolnego utworu natychmiast można sobie wyobrazić wielkość pomieszczenia gdzie został nagrany dany utwór , gdzie stoją wykonawcy .  Wcześniej miałem C173 Accutona , to taki wstęp do ceramiki , natomiast średniotonowy C90 otworzył świat  dynamiki , gładkości i naturalności , ale dopiero C168 razem z C30 stanowią jedno ciało . C220 dopełnia sam dół i robi to bardzo dobrze . Razem z Accutonami miałem również berylową Bliesmę  - C30 jest lepszy . Berylowa  czy aluminiowomagnezowa Bliesma  gra grubszymi dźwiękami , ma swoje za uszami . C25 zaś gra bardzo delikatnie , za delikatnie do C168 , dźwięki są zbyt małego kalibru , bardziej pasuje do C90 . Zaś C30 do C168 są idealne . 

Witold ma swoją szkołę , wie jak aplikować ceramikę wszak  jest jej dystrybutorem i zna je od wielu lat . 

Oczywiście tanio nie było , łatwo zobaczyć ile kosztują pary C30 , C168 i C220 o zwrotnicy nie wspomnę i całej reszcie , ale jest to end of story dla mnie . 

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mztv napisał:

nie ukrywam, że intryguje mnie sam wygląd kolumienek...ciekawe czy stolarka jest w stronę redwine czy filadelfi a może obrano inną drogę?

Obrano inną drogę  , wyglądają tak jak ja  chciałem aby wyglądały .  Wygląd Fidelii średnio mi się podoba, ale o gustach się nie dyskutuje .  Oczywiście od strony technicznej zanim powstały wymiary i położenia przetworników były brane pod uwagę zasady projektowania kolumn głośnikowych . Brałem pod uwagę dzielony zestaw jak Fidelia, ale z niego zrezygnowałem  z innych powodów .  Kolumny są zgrabne gdyż wielkie i ciężkie  " skrzynie" już miałem   . Pomieszczenie w którym stoją jest dość małe wiec kolumny również takie miały być . I takie są . Są zgrabne .  Tu nie chodzi o wygląd a o kolejny dobry produkt ze stajni Akkus . Mogę z czystym sumieniem go polecić . Wcześniej korzystałem już z pomocy  innych konstruktorów w kraju  ( reklamy  im robić nie będę) ale Witek jest w tym najlepszy , jego szkoła trafia w mój gust .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mztv napisał:

szkoda, że nie wklejasz poglądowej fotki

Kiedyś na tym forum już wklejałem fotki swoich wcześniejszych systemów .  Nie przynosi to niczego dobrego , na tym forum . Aby nie wywoływać bałaganu i chamstwa , które na tym forum niepotrzebnie się szerzy tym razem odsłonię tylko niewiele . 

Poniżej przetworniki C30 i C168  i jeden z wielu par kondensatorów Duelund , które zostały użyte . Z tego co wiem to zostało użyte 8 kondensatorów Duelund różnego typu ,  kilka rodzajów cewek , rezystory Path, Mundorf Ultra i inne , okablowanie Duelund , kilka rodzajów wytłumienia . Kolumny nie są już grubą i szeroką bryłą ofornirowaną jak dotychczas . Tym razem front został pomalowany specjalną farbą i został wklejony w korpus obudowy i wystaje 5mm ponad korpus  co widać na fotce , do tego ofornirowana obwódka na froncie o szerokości 5mm z każdej strony frontu . Wygląda to dla mnie świetnie , w końcu inaczej niż zwykle . Oczywiście kolumny pochylone  mimo iż przetworniki Cell mają centra akustyczne . Kolumny bardzo zgrabne , szerokość to tylko 24cm ( przy 22cm ceramicznym wooferze) , wysokość to 100cm , nie są również głębokie . Są zgrabne tak jak chciałem . Miałem wcześniej głębokie duże ciężkie " skrzynie" . Nigdy więcej . 

Accuton 2.jpg

Accuton 3.jpg

Accuton 1.jpg

Duelund RS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

Poszalales z przetwornikami i zwrotnica i to mi się podoba 🙂

Gratuluję! 

Zakładam, że wgląd w nagranie jest referencyjne 🙂

Dziękuję, wiesz, inne materiały przetworników mnie zmęczyły , nie były naturalne, papier gra jak papier, włókno węglowe , aluminium, każdy materiał ma swój charakter . Ceramika oczywiście również, ale dla mnie potrafi najwierniej zagrać  najwięcej instrumentów spośród innych materiałów . Najbardziej urzekł mnie fortepian , saksofon, ludzki głos . Trzeba uważać z  czym sie je łączy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KrzysztofPL napisał:

Dziękuję, wiesz, inne materiały przetworników mnie zmęczyły , nie były naturalne, papier gra jak papier, włókno węglowe , aluminium, każdy materiał ma swój charakter . Ceramika oczywiście również, ale dla mnie potrafi najwierniej zagrać  najwięcej instrumentów spośród innych materiałów . Najbardziej urzekł mnie fortepian , saksofon, ludzki głos . Trzeba uważać z  czym sie je łączy. 

Masz rację, na targach fajnie grały Marteny z lampkami. Tak sobie myślę, że i mi mogłyby spodobać się takie przetworniki z lampizatorem na lampach 300B (DAC). 

Słuchałem w audio on equilibrium (ceramiki na średnicy) z 200W shanlingiem i dla mnie za surowo ale pytanie czy to tylko dobór elektroniki zły był 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, KrzysztofPL napisał:

Nie ma opcji aby poprawnie zaaplikowany accuton z poprawnie dobraną elektroniką zagral ostro , męcząco

za to może zagrać lodowato sterylnie .... jakby przeznaczony dla "Innych" "Gry o tron" 🙂

tak grały w moim odczuciu Fidelie

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.54e39a0f9ca0bf1158312b8001167c95.png

Godzinę temu, KrzysztofPL napisał:

Kwestia który przetwornik średniotonowy grał, jak zestrojony i oczywiście z czym. Nie ma opcji aby poprawnie zaaplikowany accuton z poprawnie dobraną elektroniką zagral ostro , męcząco . 

Jaki masz plan na docelową elektornike?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mztv napisał:

to już wysoka półka martena......zdaje się około 200 k euro:

 

Z czego same przetowrniki  to 10 % ceny 🙂 . Myślałem na początku o aluminiowych wooferach Accutona  gdyż obawiałem się ceramiki na basie ze względów bezpieczeństwa .Zupełnie niepotrzebnie C220 potrafi powymiatać, nie trzeba się bać  . Poza tym aluminiowe woofery mają bardzo niską efektywność co niestety zmusza do zaaplikowania co najmniej 3 szt na kolumnę a to powoduje, że " skrzynki" robią się już wielkie jak tu " krowy" czego absolutnie nie zaakceptuję w pokoju  . No i aluminiowe woofery są wolniejsze ( patrz parametry głośnika , ciężka membrana, QMS, QTS, QES itd) .  Jednak słyszę pełną więź jeśli wszystkie przetworniki sa z tego samego materiału - jest pewna harmonia , to po prostu słychać . 

Ale jednego im nie odbiorę - aluminiowe Accutony  wyglądają dla mnie kapitalnie 🙂 . 

Myślałem również o diamencie na górze , może kiedyś jak będzie mnie to jeszcze interesowało . 

 Zauważyłem z filmu iż C168 jest bardzo nisko cięty bo dość mocno się wychyla razem z wooferami . To trochę błąd . Podkręcisz głośniej to C168 poleci w siną dal nie wspominając ,   iż mocno traci na wyższym paśmie  ( wiem , widzę diament na wyższym ) . 4 way rodzi już pewne trudności . 

1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

za to może zagrać lodowato sterylnie .... jakby przeznaczony dla "Innych" "Gry o tron" 🙂

tak grały w moim odczuciu Fidelie

Oczywiście Sławku, że może , trzeba mądrze dobrać pozostałą elektronikę . 

Nie słyszałem Fidelii , ale tam była tylko ceramika na środku , na górze beryl Bliesmy. Miałem go i nie podoba mi się , ma swoje maniery , do ceramiki nie pasuje , słuchałem razem obu u siebie w domu bez emocji na spokojnie  ( w salonach i na audio show to sobie można...) . 

Obawiałem się, że accutony zagraja matowo , sterylnie lodowato bez emocji z ostrymi krawędziami . Nic bardziej mylnego. 

Pierwsze uruchomienie i zonk , potrafią zagrać ciepło , z piękną barwą , z emocjami , słodko , gładko bez ostrości . Kwestia jak je zestroisz i czym zasilisz . Jeśli nie popełnisz błędów to masz kolumny na lata . Natomiast w zwrotnicy jest kilka " niuansów" które potrafią bardzo mocno namieszać , ale to pozostanie tajemnicą . 

Dość chwalenia . Wracam do słuchania , wszystkiego dobrego . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, KrzysztofPL napisał:

Pierwsze uruchomienie i zonk , potrafią zagrać ciepło , z piękną barwą , z emocjami , słodko

żadne kolumny na accutonach jakie słyszałem tak nie zagrały ... być może mamy inne poczucie estetyki grania

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mztv napisał:

również uważam aluminiowe za bardzo ładne.....zastosowanie trzech głośników jak w przypadku Marten Mingus Quintet nie powoduje iż z automatu są "wielkie jak tu krowy"....mały marten ma wymiary: 28 x 107 x 38 cm

Moje wymiary to 24x100x34 z 22cm wooferem  .  Co do " krów" odniosłem się do tych wielgachnych skrzyni 4 way  z drugiego  filmu  . Co ciekawe w pewnym momencie sam prezenter zwracał uwagę na wychylenie średniotonowca czy aby nie za dużo się wychyla a przecież głośno nie słuchali patrząc na małe wychylenie wooferów , coś tam jest spieprzone ze strojeniem ewidentnie . Mam C168 , słuchałem go luzem i wiem na ile można sobie pozwolić , strojenie w tamtej kolumnie ewidentnie kaleczy dobroć tegoż przetwornika .  Miałem wcześniej C90 ale średnica jest zbyt " mała" jakby skompresowana, ściśnięta , dźwięki niektórych instrumentów są zbyt małe . Gdy usłyszałem C168 wiedziałem, że to jest to co muszę mieć  . 

Jestem zdziwiony ponieważ moje poprzednie kolumny na włóknie węglowym grało bardziej chłodno i analitycznie od obecnych kolumn . Ale to zapewne suma wypadkowych  ( zwrotnica,  jej elementy, pozostały system) . 

39 minut temu, S0nic napisał:

Grunt, że pacjent jest zadowolony 🙂

Krzysiek, będzie lampa gdzieś w torze?

Nie wiem , czas pokaże , na razie coś z tańszymi zabawkami , są ważniejsze rzeczy prze de mną, które wymagają dużych pieniędzy . Audio nie jest najważniejsze . 

Może za jakiś czas  coś skrobnę jeśli wykonam jakiś ruch w tym kierunku . 

 

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

żadne kolumny na accutonach jakie słyszałem tak nie zagrały ... być może mamy inne poczucie estetyki grania

Wiem, że słuchanie filmów z odsłuchów jest bez sensu bo nie odzwierciedla brzmienia na żywo, ale jeślio tak grały wszystkie kolumny na Accutonach , które słyszałeś to nie dziwię się ,że Ci się nie podobały . Faktycznie słychac, że grają chłodno , analitycznie na jedno kopyto , beznamiętnie nudno i matowo . Sam się tego obawiałem u siebie . Ale można i da się aby grały po drugiej stronie barykady . Tylko trzeba umieć  .  Accutony nie wybaczają , chyba to jedyne głośniki, które najłatwiej można spieprzyć...

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko słowa i nie każdy w nie uwierzy , to normalne . 

Ale na świecie nie brakuje konkurencji i innych rozwiązań , każdy znajdzie coś dla siebie , grunt aby muzyka nas cieszyła . 

Zawsze można lepiej / inaczej  .  Znam osobę niedaleko mojego miejsca zamieszkania , której accutony się nie podobają ( jeszcze nie słuchała moich kolumn , słuchała innych )  , lubi brzmienie z dużych papierowych głośników , mnie zaś odwrotnie , i oboje mamy rację  . Tego się trzymajmy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, KrzysztofPL napisał:

To tylko słowa i nie każdy w nie uwierzy , to normalne . 

Ale na świecie nie brakuje konkurencji i innych rozwiązań , każdy znajdzie coś dla siebie , grunt aby muzyka nas cieszyła . 

Zawsze można lepiej / inaczej  .  Znam osobę niedaleko mojego miejsca zamieszkania , której accutony się nie podobają ( jeszcze nie słuchała moich kolumn , słuchała innych )  , lubi brzmienie z dużych papierowych głośników , mnie zaś odwrotnie , i oboje mamy rację  . Tego się trzymajmy . 

Ciekawe czy spodobają się Twoje kolumny tej osobie.

Tak czy owak patrząc na podzespoły, drivery i zakładając że nie chcesz ogromnych kobył to temat głośników masz załatwiony. Fajnie tak "odhaczyc" jeden element toru i do tego ten najważniejszy 😉

Zdaje sobie sprawę że wrzucanie fot to nie jest najlepszy pomysł ale myślę że kilka osób chętnie rzuci okiem na Twoje paczki, ja chętnie bym nacieszył oko 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, S0nic napisał:

Ciekawe czy spodobają się Twoje kolumny tej osobie.

Tak czy owak patrząc na podzespoły, drivery i zakładając że nie chcesz ogromnych kobył to temat głośników masz załatwiony. Fajnie tak "odhaczyc" jeden element toru i do tego ten najważniejszy 😉

Zdaje sobie sprawę że wrzucanie fot to nie jest najlepszy pomysł ale myślę że kilka osób chętnie rzuci okiem na Twoje paczki, ja chętnie bym nacieszył oko 🙂

Wybacz, ale nie . I tak za dużo już tutaj napisałem . Znam kilku znajomych , którzy mają dużo lepsze systemy i nie udzielają się na forum z wiadomych względów - i nie chodzi tu o brak czasu .  

Kolumny mam z głowy . 

Kiedyś popracuje nad resztą systemu . Mam czas , będzie zdrowie , pieniądz i chęci to się tym zajmę. Na razie tani dobry tranzystor ( polecany przez Akkusa) i faktycznie potrafi zagrać z ceramiką  . Wcześniej miałem nowszy model integry i grało szaro , zamazanym dźwiękiem, słabo kontrolowanym basem . Sprzedałem kupiłem preamp i koncówkę mocy starszego modelu i zupełnie inne granie - jest żywa soczysta średnica , lekko ciepłe , słodkie granie , ma sie wrażenie obcowania z muzyką . Oczywiście po wyeliminowaniu wad konstrukcyjnych urządzeń i modyfikacji zasilania ( zajmuję się od lat) efekt się spotęgował , jest jeszcze lepiej . Do tego stopnia iż chyba sprzedam tę stereofoniczną końcówkę mocy i będę szukał monobloki tego samego producenta bo jestem w stanie żyć na dłuższą metę z takim tanim systemem , kwotowo nieproporcjonalnym do kosztów kolumn . Można? Można .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, S0nic napisał:

 

Zdaje sobie sprawę że wrzucanie fot to nie jest najlepszy pomysł ale myślę że kilka osób chętnie rzuci okiem na Twoje paczki, ja chętnie bym nacieszył oko 🙂

"Wiecie mam takie fajne kolumny, i takie dobre przetworniki i też tak fajnie grają. Ale nie dam zdjęcia. "

To po co w ogóle zaczynać temat? 

Taka to tajemna wiedza. Skrywają ją najstarsi Indianie. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.