Skocz do zawartości
IGNORED

Zwrotnica Magnepan


savitar7

Rekomendowane odpowiedzi

zn21, jeśli będziesz odłączał kabelki od samego panela (za zwrotnicą) to dobrze opisz sobie który gdzie idzie bo panel lewy różni się od prawego, mają odwrotnie plus i minus na każdy "głośnik".

Ja zrobiłem na logikę i panele grały w odwrotnej fazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja przerobiłem u siebie wszystko, zupełnie zrezygnowałem z fabrycznych połączeń na zaciski, teraz wszystko jest lutowane.

Może u Ciebie terminal na samym panelu ma oznaczenia ale u mnie nie było i okazało się, że lewy i prawy mają inne wyprowadzenia

 

Gdzie zamawiałeś kondziołki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też planuje wymienić kabelki na srebrne i polutować. Dobrze, że zwróciłeś uwagę. Będę wymienieł jeden za jeden więc nie trzeba będzie kombinować.

Wstawiłem 10uF mundorfa silver/oil kupiłem z upustem tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w średniotonowcu wywaliłem tego elektrolita bo to profanacja była więc podmieniłem na Jantzena mieszankę bo suiver/oil to za drogie na 75uF, tu kupiłem z cewką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

najważniejsze, że efekt końcowy był dobry. Poza tym nietypowa ta zwrotnica jak ktoś wyżej napisał szeregowa. Pierwszy raz się z taką spotkałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pomoże mi ktoś zrozumieć to co ten pan mi odpisał? Bo ja nie kumam

 

Chodzi o podłączenie innej zwrotnicy pod moje MG2.7, z tym, że gościu przysłał mi projekt zwrotnicy 2-drożnej a MG2.7 są 3-drożne.

W tym tekście wyjaśnia co jak przełączyć, mniej więcej kumam, że chodzi o połączenie średnich i wysokich w jeden obwód.

 

Na zdjęciu ten terminal o którym gościu pisze.

 

"My mistake, I almost never get asked for the schematic for this so I forgot the wiring image doesn't show that.

 

The wiring should come down to the tabs in order, or in other words with the tweeters outside the outermost tab will be the outside QR tweeter strip, the next one the inner QR strip, the next one the outer old tweeter wire (mid), the next the inner tweeter wire (mid), then midbass etc...

 

Unscrew the plates of the QR foil and the old tweeter wire (mid) that are next to each other, and carefully lift off the latter and re-lay it so it's going to the QR tab. Lay it atop the QR foil, but the pressure plate back on and it is now one tweeter.

 

In other words connect them where they are next to each other at the bottom tabs, always moving the wire, not the foil.

 

Will they get damaged playing together because they are not the same kind of wire? - No

 

Is it stupid to do because it seems like you're "loosing" a driver? No. You're not just losing the driver, you're losing the phase issues and crossover hump that go with it, and the speaker will still play all the frequencies it did before, only better.

 

Once done use the schematic below as if the new tweeter is just that, a single tweeter and ignore the tab where they connect.

 

PG"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.