Jump to content
IGNORED

Głośniki do KD vs głośniki do wieży


A-One

Recommended Posts

Nie wiem czy odpowiedni dział, ale nie znalazłem odpowiedniejszego...

 

Ktoś mi ostatnio powiedział, że jak chcę kupić głośniki, to żebym szukał w głośnikach/kolumnach do wieży, a nie KD, bo to 2 różne sprawy. To prawda? Jeżeli tak, jak duża jest różnica?

Link to comment
Share on other sites

W KD głośniki SL/SR (oraz BL/BR jeśli to 7.1) pełnią rolę podrzędną, pomocniczą w stosunku do L/C/R. Dlatego się je nazywa głośnikami efektowymi.

 

Do wież muszą być 2 dobre głośniki. Zestaw muzyczny 5.1 - to 5 takich samych (dobrych) głośników + SW. Tu nie ma kanałów głównych i efektowych - wszystkie (poza SW) są główne. W dodatku inaczej niż w KD się je rozstawia.

 

Bierz śmiało głośniki dobre. Nie tylko będziesz na nich mógł słuchać muzykę z dobrą jakością, ale także w KD uzyskasz lepszy dźwięk.

Link to comment
Share on other sites

W KD efektowe mają być zgodnie z zaleceniami THX bipolarne lub (lepiej) dipolarne.

 

Do muzyki wszystkie muszą byc o bezpośredniej charakterytyce emitowania dźwięku (direct).

 

Moim zdaniem nawet KD lepiej brzmi z muzycznym zestawem głosników. Ale to jest opinia moja i kilku innych Forumowiczów. Niektórzy się z tym nie zgadzają.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej kup jakiś dedykowany zestaw głośników z w miarę najlepszymi frontami (w zależności od budżetu), a wówczas efektowe i centralny będą na pewno doskonałym ich dopełnieniem. Subwoofer może być dowolny o adekwatnej mocy do całego systemu i pomieszczenia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.