Jump to content
IGNORED

Zestaw 5.1 + amplituner + laptop + tv + PS3

A-One

Recommended Posts

Nie ma tutaj działu na temat podłączania sprzętów... a wydaje mi się, że w moim przypadku może to stanowić jakiś problem.

Otóż jak w temacie : będę miał zestaw 5.1 + denon AVR-1509

Jestem przed malowaniem pokoju i kable chciałbym mieć w ścianie, dlatego za niedługo będą one przeprowadzane...

Chciałbym tylko wiedzieć czy mam rację, myśląc, że :

Kabel z laptopa do amplitunera, on do głośników.

Telewizor do amplitunera (jakiś rozdzielacz będzie potrzebny?), a potem do głośników.

DVD (ewentualnie PS3) do telewizora, więc automatycznie problem z dźwiękiem rozwiązany.

Chodzi mi o to, żebym mógł ze wszystkiego skorzystać, nie musząc niczego "przełączać" za każdym razem.

Będzie z tym jakiś problem, czy wszystko w porządku?

Jakie kable do głośników najlepiej poprowadzić?

A-One, 29 Maj 2010, 15:07

>Nie ma tutaj działu na temat podłączania sprzętów... a wydaje mi się, że w moim przypadku może to

>stanowić jakiś problem.

>

>Otóż jak w temacie : będę miał zestaw 5.1 + denon AVR-1509

>

>Jestem przed malowaniem pokoju i kable chciałbym mieć w ścianie, dlatego za niedługo będą one

>przeprowadzane...

>Chciałbym tylko wiedzieć czy mam rację, myśląc, że :

>

>Kabel z laptopa do amplitunera, on do głośników.

>Telewizor do amplitunera (jakiś rozdzielacz będzie potrzebny?), a potem do głośników.

Hmmm, żaden rozdzielacz (amplituner stanowi swego rodzaju rozdzielacz ;-)). Jeżeli dźwięk z telewizji będzie pochodził z kablówki czy anteny naziemnej wtedy potrzebny jest jeden kabel z TV do ampli (najlepiej optyczny jeżeli TV ma takie wyjście - z czym różnie bywa), a drugi najlepiej HDMI z amplitunera do TV przekazujący obraz z reszty źródeł.

>DVD (ewentualnie PS3) do telewizora, więc automatycznie problem z dźwiękiem rozwiązany.

No nie bardzo ;-). Raczej DVD pod amplituner, w którym znajdują sie dekodery dźwięku 5.1, a dopiero dalej o czym już wyżej napisałem obraz z amplitunera do TV (wówczas amplituner zgodnie z przeznaczeniem pełni funkcję selektora źródeł).

>

>Chodzi mi o to, żebym mógł ze wszystkiego skorzystać, nie musząc niczego "przełączać" za każdym

>razem.

>Będzie z tym jakiś problem, czy wszystko w porządku?

Najlepiej jak wszystko idzie do amplitunera, a z amplitunera jednym HDMI do TV, ale czasami wymagany jest ten kanał zwrotny dla dźwięku np. z kablówki, co w najnowszych konstrukcjach zostało rozwiązane poprzez HDMI 1.4, a w starszych trzeba sobie radzić tym dodatkowym połączeniem.

>

>Jakie kable do głośników najlepiej poprowadzić?

Jakieś solidne miedziaki np. QED STRAND do fróntów model 79 (2,5mm), a do surroundów model 42 (1,5mm) i nie zapomnij o subwooferze tu warto sobie zostawić pole manewru w celu poeksperymentowania z ustawieniem, a więc kabel z zapasem no i nie wiem jak z tym ukryciem go ;-)

• 3 weeks later...

Dzięki za odpowiedź ;) jednak w skrócie : jakie wejścia i ile musi ich mieć telewizor, który za niedługo powinienem kupić? Przymierzam się do zakupu, a nie znam podstawowych informacji...

Kolega Ci już odpowiedział, wystarczy, że TV będzie miał jedno HDMI. Obecnie każdy TV ma chociaż jedno HDMI, tak więc o to się nie martw:) wszystkie sprzęty łączysz przewodami HDMI. Jedynie kablówkę przewodem antenowym, chyba, że masz jakiś dekoder. HDMI przesyał zarówno obraz (w wysokiej rozdzielczości) jak i wielokanałowy dźwięk.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.