Skocz do zawartości
IGNORED

JBL Ti6k kontra JBL XTi100


Terrenzano

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie mam możliwości pożyczenia Ti6k, mogę pożyczyć XTI100 bo kolega mieszka jakieś 120km ode mnie i niema żadnego problemu je przewieźć.

Chętnie bym porównał te dwie kolumny jak w tytule lecz brak jest takiej możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zawieź może XTi100 do gościa, który ma Ti6K i tam je porównaj.

Ze względu na różne od Twojego pomieszczenie taki odsłuch zbyt dużo pewnie nie da, ale lepsze to niż nic.

 

Albo kup obie pary i następnie sprzedaj te, które Ci się mniej spodobają. Wiele osób (w tym ja) tak robi. I moim zdaniem jest to najlepsza metoda testowania sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Jeżeli zależy Ci na dźwięku, a masz na ti6k i te prawdziwe 18m2 to polecam te po prawej (wygląd - kwestia gustu), jednak jeżeli szukasz muzyki nie wyglądu to zdecydowanie posłuchaj tych po prawej!

post-10320-100000045 1277899810_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master... chyba coś pomieszałeś w swojej wypowiedzi :)

Jmlab-ów 926 nie mam gdzie odsłuchac.

Mój pokój ma 3,8 x 4,7 x 2,5 (szer/dłu/wys)

Chyba kupie oba zestawy i w domu na spokojnie odsłucham obu i zostawie te które lepiej będą mnie pasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w przypadku JBL-a odsłuch porównawczy jest obowiązkowy, gdyż moim zdaniem nie istnieje w tym brandzie jeden przewodni typ/charakter dźwięku. O ile u JMlab-a (robi świetne paczki - polecam!!!) charakter dźwięku kolejnych serii jest dość podobny i dodatkowo gdy więcej płacimy, to gra zwykle lepiej, o tyle u JBL-a kolumny różnią się dość znacznie. Przykładowo XTi (naturalność dzwięku) to inne granie niż seria E (raczej w uproszczeniu efektowność dźwięku). Co ciekawe słuchałem też równolegle na tej samej elektronice, kolumn które JBL wypuścił mniej więcej w tym samym czasie -> TL260 oraz LS80 i tutaj również brzmienie całkowicie odmienne. Wg. Mastera TL jeszcze na dodatek lepsze od TiK-ów (tych nie słuchałem :/), które są (były) 2x droższe. Reasumując, odsłuch u siebie w domciu w kapciach i przy kawce obowiązkowy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT zgadzam się z Tobą w 100% lecz jak niema najmniejszej możliwości odsłuchać u siebie w domu to co zrobić?, najlepiej kupić oba modele i na spokojnie odsłuchać, tylko że to się wiąże z dużym kosztem i potem mogą wystąpić problemy przy odsprzedaży niewybranego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest już, gdy ktoś upatrzy sobie dość mało popularne klocki audio ;) Jest kilka osób w PL, które mają TiK-i (więcej posiadaczy TIK6), może sami będą chcieli z ciekawości zbadać jak ich kolumny grają z (w końcu nie kiepską!) elektroniką, którą posiadasz :) ja mam TL i pewnie nie obraził bym się, gdyby ktoś chciał z krellem i MIT-ami do mnie wpadać :) Zawsze nowe doświadczenie. Terrenzano, napisz z jakiego miasta/części kraju jesteś, może ktoś będzie miał Ticz-ki w "okolicy". Ostatecznie pozostaje zakup w ciemno (odradzam) i ewentualna odsprzedaż :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> masterofdeath6

"no tu właśnie będzie problem bo tiki trudno sprzedać, za to Xti zejdą jak bułeczki :)"

 

Z tego co widziałem na ebay, to akurat o TiKi się ludzie dosyć mocno biją.

Niektórych kupców zniechęca z pewnością potrzeba osobistego odbioru (kolumny ze względu na kształt są bardzo niepakowne) w przypadku dużej odległości od sprzedawcy.

 

 

-> Terrenzano

"tylko że to się wiąże z dużym kosztem i potem mogą wystąpić problemy przy odsprzedaży niewybranego modelu"

 

Zakup obu modeli: kilka tysięcy

Ewentualna (bo w sumie można nawet zarobić) strata przy odsprzedaży: kilkaset złotych

Doświadczenie i zadowolenie z dokonanego wyboru: bezcenne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Myszkowie pod Częstochową.

Tych TL260 też jestem ciekaw ale do mojego pomieszczenia zapewne będą za potężne.

Jeszcze poczekam i może w wątku ktoś coś doradzi a jak nie to kupie i XTi100 (2900zł) i Ti6k (kolo z UK chce 6200zł)i wtedy będę się martwił bądź cieszył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master... nie uparłem się tylko takie są ceny. Za 2000zł to sa ale 80 na Alledrogo.

Ti10k za 6-7kzł? powiedz gdzie albo kup za 6kzł i mnie sprzedaj za 7kzł. OK?

Daj jakiś namiar gdzie kiedykolwiek były za 6-7kzł, ja nigdy nie widziałem tych kolumn w takiej zaj.....ej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

niestety nie prowadzę archiwum czy coś takiego :(

ale wystarczy trochę poszperać i się nie napalać! Widziałem Xti80 za 2500 ostatnio! zgroza :)

one przecież nowe były za 3100 do kupienia LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperam i nigdy nie wyszperałem cen jakie podałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - tu za 17500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - to po negocjacji 18000zł

 

Za 7kzł biorę je w ciemno, nawet 2 komplety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Terrenzano

"Za 7kzł biorę je w ciemno, nawet 2 komplety."

 

Do kina domowego jak znalazł ;)

Byłem kiedyś u gościa w domu, który miał w swoim kinie jako fronty Ti5000, zaś jako surroundy...Ti6K.

To był niezły overkill.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

http://hifi4me.biz/en/hifi/hifi.php?artId=10078&lang=en - akurat żadna rewelacja

 

swego czasu ti10K to było 1600-2000Eur, gdzie Eur były po 3,12zł! Teraz nie warto kupować jak ojro tak stoi :)

 

O! Tu chyba nawet ktoś przegrzebał swoje 10 K:

 

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?27533-Ti10k-active-stereo-bass-XO-mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Ti6K to duuuużo słabsza konstrukcja niż 10K :( moim zdaniem wręcz mało udana jeżeli porównać te 2 !

W Częstochowie byłem z moimi 936, szkoda żeśmy się nie zgadali :/

post-10320-100000040 1278005459_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Tak właśnie! wówczas razem zgodnie stwierdziliśmy we trzech że 936 grają po prostu lepiej.Dla mnie w każdym aspekcie - musiałby się wypowiedzieć dowódca tików jeszcze. Warunki pokojowe trochę biedne dla obu kolumn były, chociaż tiki lepiej radzą sobie z małą kubaturą i odległościami od ścian niż 936. Mimo gabarytów nie są to kolumny do bardzo dużych pomieszczeń (dla 10k stawiałbym na 25-35m2). Sam nigdy nie zapomnę jaką miałem rozpacz po zmianie pokoju z 17 na 27m2! Ticzki6 się tam delikatnie mówiąc posypały :< Dodatkowo mark levy i wadia to nie jest odpowiednia elektronika pod 936 :(

Co dla mnie było dużym zaskoczeniem 936 powaliły basem?! Z tików czy z 6 czy 10 jest ten dół taki jakiś bez masy, lekki, ale chociaż z kontrolą. Charakter dołu jest dość odmienny - 936 mają zwarty twardy, wręcz chlastający po mordzie dół, a ticzki taki mięciusi "przyjemny"(jak ktoś lubi).

Ogólnie to dość różne konstrukcje, ciężko je porównywać. A co jeszcze - wysokie tony! Tu nawet stare cobalty 826 były lepsze, jak się po nich przesiadlem na ti6k to zawsze mi to doskwierzało :(

gubiły dużo szczegółów, kompletny brak wybrzmnień i powietrza, a wszystko o dziwo przy dość mocnym rozjaśnieniu i sporej energii w sopranach. Najważniejsze żeby właściciele byli szczęśliwi!!! A z całą pewnością mogę powiedzieć, że SĄ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

P.s. Moje przygody Xti to dość stare czasy, za jakie 304 tyg może w końcu zawita do mnie znajom ze swoimi setkami - to będzie ciekawa konfrontacja! Z tą moją lampką podejrzewam że XTi zagrają wybornie!

Jest szansa, że sam skończę na XTi haha! (moja największa pasja dopomina się kasy LOL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.