Jump to content
IGNORED

Przeróbka Marantz PM4001 na PM4001 OSE


Kwarc

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam wzmacniacz Marantz PM4001, najtańszy model tej firmy. Jest on również dostępny w wersji OSE(orginal semiconductor). Widoczne na schemacie zmiany polegają na wstawieniu w kilku najbardziej wrażliwych miejscach kondensatorów Elna Silmic, zmianę głównego OP-amp'a z NJM2068 na NJM2114 oraz wstawieniu w filtrze zasilania kondensatorów przeznaczonych do audio(nie wiem jakiej firmy). Czytałem recenzje tego wzmacniacza (OSE), w której opisana była zmiana brzmnienia na lepsze, bardziej ocieplone ale głównie była poprawa wysokich tonów.

Chciałbym teraz zapytać was o sens tego "tuningu" biorąc pod uwagę wasze doświadczenia związane z modyfikacją sprzętu.

Czy warto? (nie patrząc na recenzję)Czy może lepiej byłoby wstawić tam mocniejszy transformator( siedzi tam marne 100VA na rdzeniu EL) oraz zwiekszyć pojemność kondensatorów (obecnie 2x 6800uF) i mostek na szybkich diodach? Co proponujecie?

Dodam, że wzmacniacz mój pracuje z JBL e80. Ich charakterystyka impedancji spada nawet do 3,4 oma, więc w zakresie niższych rejestrów wzmacniacz chyba nie ma wystarczającego zapasu mocy.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze zapytam czy w tor sygnału audio dać lepiej elektrolity,np. Nichicon MUSE bipolar, czy lepsze będą MKP np. WIMA. Naliczyłem się ich aż 4 na kanał. Mój CD-ek ma na wyjściu właśnie MUSE bipolar, czy potrzebne są też we wzmacniaczu?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.