Skocz do zawartości
IGNORED

GRAMOFON-PIONEER PL-516


737373

Rekomendowane odpowiedzi

:)) Witam, chciałem sobie kupic jakis tani gramofon , znalazłem na allegro oferte GRAMOFON-PIONEER PL-516 za 130PLN.Pytam sie wiec, czy warto, z czym sie wiąze zakup tego czegoś.Dzieki za odp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

To jest przedpotopowe badziewie lepiej jest dodac kasy i kupic np Thorensa Rege albo Pro-Jecta. Sposrod tych na Allegro ktore widzialem niezle wygladalo Onkyo byl tez jakis ciekawszy Dual ( ta firma dlugie lata robila jedne z najlepszych gramofonow na swiecie ) i zdaje sie Marantz. Pioneery tez sa dobre ale na pewno nie ten model sam mialem kiedys podobny i sni mi sie teraz po nocach jako koszmar. Nie chcac placic niewiadomo jakiej kasy kupilem prehistoryczne ale swietnie zrobione Nordmende Direct Drive ( w tej klasie to wazne zeby nie mial paska ) ciezkie jak diabli i jestem zadowolony bo nie odbiega od Regi ani Thorensa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Frank ma troche racji bo najlepsze i najdrozsze gramofony robi sie na pasku ale w starszych z nizszej polki wazne jest zeby byl naped bezposredni. Guma moze byc przetlala pasek orginalny trudno dokupic wiec zostaja proby na wlasna reke czyli w praktyce gramofon w smieci.Gdybys kupowal rzecz nowa w sklepie i zalezaloby ci na jakosci wtedy tylko pasek z drugiej reki zas bardziej oplaca sie direct drive.

Do mojego Nordmende kiedys montowany byl najwyzszy model wkladki Audio - Technica dzis mam Stantona 500 mk II. Stary Pioneer o ktorego pytasz mial zuzyte ramie co sie czesto zdarza i wtedy wkladka brumi czyli w przerwach miedzy utworami oraz na poczatku i na koncu plyty slychac przydzwiek. Stanton jako wkladka prezenterska wymaga duzego nacisku nie kazdy gramofon na to pozwala - Nordmende ma duza tolerancje: zamontujesz Goldringa ktory wymaga minimalnego nacisku i Stantona ktory potrzebuje max az 7g. Takiego napedu szukaj. Na pewno niezle sa Duale o tym juz pisalem z tych na Allegro: Technicsy ( potrafia i zawsze potrafili robic gramofony ) niezle wyglada Onkyo bralbym pod uwage tez Marantza. Ten Pioneer to bardzo stary model moze byc porzadnie zuzyty i na takiego wyglada. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.