Jump to content
IGNORED

zmiany w systemie...


jamroh

Recommended Posts

Witam,

 

Mam Denona PMA-777 i kolumny Onkyo SC-600. Źródło: komputer i Grundig T-8200. Wcześniej była Yamaha AX-550 ale góra była zbyt ostra, nieprzyjemna. Z Denonem jest fajnie ale trochę za ciepło.

 

1) Szukam kolumn o jasnym brzmieniu. Wpadło mi w oko kilka modelów, które z nich grają nieco jasno i ewent. które byłyby najlepsze? Canton Karat 300, Canton GLE 70, Arcus (np. AS 4), Grundig Box 650 ??? Jak najtaniej, <500zł.

 

2) Czy warto ruszać Grundiga T-8200? Może coś z lepszą czułością (lepiej ściągające stacje)? Też poluję na okazję, powiedzmy <150 zł.

 

3) Denon jest raczej nie do ruszenia ;)

 

a) Preferuję raczej kolumny 8 Ohm lub nie o wielkiej efektywności, bo we wzmaku przy minimalnym wychyleniu gałki nierówno grają kanały, więc lepiej żeby to było dla nieprzeszkadzających, minimalnych natężeń dźwięku ;)

 

b) Słucham muzyki zróżnicowanej. Zależy mi na przyjemnym brzmieniu, na dynamice, na rozjaśnieniu przyciemnego wzmacniacza (ale bez ostrości na górze).

 

Cudów nie oczekuję, ale proszę o opinie nt. kolumn i ewentualnie tunerów. Pokój docelowy będzie ok. 20m2.

 

 

 

 

 

 

 

 

BTW: Lepsze połączenie to ciemny wzmacniacz + jasne kolumny, czy wzmacniacz o jasnym brzmieniu ale ciepłe kolumny? Są jakieś szkoły? :))) Wytrwałym w czytaniu i odpowiadaniu - dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Kup coś co nie kosztuje 150zł(choć są wyjątki) tylko musisz skompletować sprzęt który będzie wpadał w ucho. Pomyśl o przewodach głośnikowych i sygnałowych.Być może od tego będziesz musiał zacząć tą całą zabawę.Zasada pszczół mówi:NAJWAŻNIEJSZE SĄ

1. Źródło dźwięku

2. Kolumny

3. Reszta sprzętu (można to dzielić na osobne klocki lub kupić dobrą integrę lub hybrydę)

4.Wydać więcej jak zakładałeś.

 

PS. Tak w ogóle to jest to temat rzeka.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, za kilka lat gdy będę miał odpowiednio umeblowany pokój - specjalnie z myślą o audio - oraz wolne kilka kawałków, to będę mógł świrować. Na razie zależy mi na jak najlepszym stosunku cena/jakość i to przy relatywnie b. niskiej cenie.

 

Także nie będę płacił za nazwy kabli, nawet jeśli jest różnica (choć nie tak znowu wielka, by audiofile odważyli się na ślepe testy ;))

 

Myślę, że skłonię się jednak w kierunku Cantonów; No chyba, że padną jakieś ciekawe propozycje kolumn. No i pytanie co z tunerem?

 

PS moja zasada mówi, żeby cieszyć się muzyką, a pszczoły niech sobie robią miód ;)))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Cześć,

 

Jakie wybrałeś kolumny? Ciekawia mnie najbardziej Canton Karat 300, na niemieckim forum piszą, ze są lepsze na średnicy niż GLE 70, które to są wczesniejszą wersją Quinto 530.

 

Dobrze by było odświeżyc wątek, bo bardzo mało informacji na temat powyzszych kolumn jest w sieci.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.