Skocz do zawartości
IGNORED

Problemy z odtwarzaniem FLAC


genmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy komukolwiek z Was przydarzała się taka sytuacja, że podczas odtwarzania plików FLAC pojawiały się półsekundowe przerwy? Czy można temu jakoś zaradzić? Ostatnio zgrałem przy pomocy dbpoweramp i skompresowałem do flac (level 5) prawie 300 płyt, a teraz drżę, że całą operację będzie trzeba powtórzyć... Co prawda po wystąpieniu rzeczonej przerwy, gdy przewinę utwór, błąd już nie występuje, więc mam nadzieję, że nie jest to powiązane ze złym ripem bądź kompresją plików, tylko raczej z jakimś problemem z odtwarzaniem/dekompresją. Używam foobara, mam windowsa 7, karta sb audigy.

 

z góry dziękuję za pomoc

Marcin

ps. Czy jest jakiś program do testowania FLAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> genmar

"ps. Czy jest jakiś program do testowania FLAC?"

 

Tak, sam kodec FLAC umożliwia sprawdzenie, czy oryginalny plik został prawidłowo skompresowany do .flac. W trybie tekstowym użyj opcji -t.

Dodatkowo możesz zdekompresować .flac do .wav i otrzymany plik porównać (np. za pomocą crc) z oryginałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem. Sprawdź czy Ci nie działa w tle coś co dużo używa dysku. W Resource Monitor(nie wiem jak w wersji PL się to nazywa) możesz sobie to sprawdzić. Nie chodzi tu koniecznie o coś co powoduje wysoki transfer, ale mnóstwo operacji I/O. U mnie był to najpierw defragmentator dysku, który włączał się podczas odtwarzania muzyki bo był ustawiony włączanie kiedy system jest idle, a potem uTorrent, który ciągle coś odczytywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Torrent faktycznie ciągle coś ściąga, więc to pewnie jego wina. Nie można czegoś zmienić w ustawieniach, żeby ten problem wyeliminować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.