Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dźwiękowa do muzyki do 1600 zł


nUmer

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Nie mam dużego doświadczenia w dziedzinie audio, w związku z tym kieruję do Was pytanie.

Dotychczas za źródło dźwięku służył mi komputer:

Asus Xonar Essence STX -> HarmanKardon HIK980 -> Mission 792.

 

Podążając za wyższą jakością dźwięku planuję bądź zakup lepszej karty, bądź odtwarzacza CD HarmanKardon HD 980.

Który wybór byłby trafniejszy?

 

Jeśli jednak wybór padłby na kartę - jaką mógłbyś mi polecić w cenie do 1600zł, która jakością dźwięku przebije

mego asusa.

Może być wewnętrzna jak i zewnętrzna.

System Stereo.

Wzmacniacz słuchawkowy, podobnie jak i przetwarzanie muzyki mnie nie interesuje.

 

Będę wdzięczny za sugestie, możliwie poparte własnymi wrażeniami z odsłuchów.

 

 

Romek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Asusa DX oraz D2 i powiem, że DAC, który obecnie używam jest w każdym aspekcie lepszy. Warto szukać dac'a a nie karty dźwiękowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możesz powiedzieć o Beresford'dzie? Chyba Ci nie zaimponował skoro szukałeś dźwiękówki.

Każdy poleca swoje, ja polecam moje sprawdzone Zhaolu D3 naprawdę godna uwagi maszyna tylko ciężko ją dostać. Warto sobie posłuchać sprzęcik jeżeli jest taka możliwość, a jeżeli nie ma to pozostaje niestety tylko pytać i dywagować. Myślę, że w temacie tym przewinie się zapewne v-dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Beresa, to sie nie wypowiem ,bo nie słuchałem :(. Słuchałem natomiast lampucerki u kolegi, który przewalił juz niejeden klocek, dzwiękówki również, nawet i te niezgorsze.Słucha tego po optyku z PC.To co da sie odczuć to:dynamika, swoboda i szybkość, szkoda,że tego nie posiadam. No ale jak już wspomniałeś ,to jeden z przykładów.:))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równierz mam Karte Asusa i równierz zamierzam zmienić na lepszy model i przypadł mi do gustu DAC ESI DR.DAC prime(1400 - 1500 zł) , co też zamierzam go kupić za tydzień , jak coś opisze tu swoje odczucia co do tego użądzenia. , swoją drogą ciekawy jest równierz DAC - Audiotrak DR.DAC 2 , ale ciężko dostępny w polsce jeśli wogóle niedostępny, widziałem go gdzieś na ebay, wiec jest możliwość kupna , cena to 1100 zł , z tego co czytałem to wytwarza muzyke na dobrym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Nie mam dużego doświadczenia w dziedzinie audio, w związku z tym kieruję do Was pytanie.

Dotychczas za źródło dźwięku służył mi komputer:

Asus Xonar Essence STX -> HarmanKardon HIK980 -> Mission 792.

 

Podążając za wyższą jakością dźwięku planuję bądź zakup lepszej karty, bądź odtwarzacza CD HarmanKardon HD 980.

Który wybór byłby trafniejszy?

 

Jeśli jednak wybór padłby na kartę - jaką mógłbyś mi polecić w cenie do 1600zł, która jakością dźwięku przebije

mego asusa.

Może być wewnętrzna jak i zewnętrzna.

System Stereo.

Wzmacniacz słuchawkowy, podobnie jak i przetwarzanie muzyki mnie nie interesuje.

 

Będę wdzięczny za sugestie, możliwie poparte własnymi wrażeniami z odsłuchów.

 

 

Romek

Zdecydowanie odtwarzacz CD HarmanKardon HD 980; jakieś cywilizowane kable do połączenia analogowego - różnica zawsze jest słyszalna

 

ukłony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wyjście SPDIF z kompa to warto rozważyć Styleaudio Sapphire. Za tą cenę naprawdę trudno żeby było lepiej (jedyna wada tego DAC-a to brak USB a dedykowany konwerter to jakieś 1100pln).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wyjście SPDIF z kompa to warto rozważyć Styleaudio Sapphire. Za tą cenę naprawdę trudno żeby było lepiej (jedyna wada tego DAC-a to brak USB a dedykowany konwerter to jakieś 1100pln).

 

Ten converter choć bardzo drogi wart swojej ceny....można też zastosować z powodzeniem Trends Audio UD 10.1 czy PCLinka Grado-Fan Mod v.5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Nie mam dużego doświadczenia w dziedzinie audio, w związku z tym kieruję do Was pytanie.

Dotychczas za źródło dźwięku służył mi komputer:

Asus Xonar Essence STX -> HarmanKardon HIK980 -> Mission 792.

 

Podążając za wyższą jakością dźwięku planuję bądź zakup lepszej karty, bądź odtwarzacza CD HarmanKardon HD 980.

Który wybór byłby trafniejszy?

 

Jeśli jednak wybór padłby na kartę - jaką mógłbyś mi polecić w cenie do 1600zł, która jakością dźwięku przebije

mego asusa.

Może być wewnętrzna jak i zewnętrzna.

System Stereo.

Wzmacniacz słuchawkowy, podobnie jak i przetwarzanie muzyki mnie nie interesuje.

 

Będę wdzięczny za sugestie, możliwie poparte własnymi wrażeniami z odsłuchów.

 

 

Romek

 

E-MU 1212m na zlaczu PCI lub PCIExpress, posiadam w komputerze HTPC od paru lat, jest znakomita, na poziomie DAC-ow za 400 EUR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sprzedaję swoje Pc Audio. Nim zacznę wystawiać na allegro zapytam tutaj - może ktoś jest zainteresowany?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

tak więc jak wspomniałem wyżej.. ESI dr.DAC prime zamówiłem, zrobiłem przed chwilą pare szybkich fotek .. i u mnie to mniej więcej tak wygląda :

 

 

55644f19.jpg

cbb23937.jpg

ee4cd702.jpg

f167b90a.jpg

65ed482f.jpg

 

tak wiec może moje doświadczenie muzyczne nie jest wielkie, ale musz przyznać ze jestem pod wrażeniem użądzenia.. zdążyło sie już troche wygrzać..

dzwięk jest bardziej czysty , zarówno w głośnikach jak i słuchawkach , bas jest bardziej precyzyjny , bardziej kontrolowany i bardziej mięsisty ,

ale oczywiście bas to nie wszystko..chociaż jestem z tych co lubią jak basik jest na dobrym poziomie , słuchać równierz większą przestrzeń,

Tak że polecam urządzenie ..wszystkim tym co lubią muzyke na lepszym poziomie.

(1409zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.