Skocz do zawartości
IGNORED

coś mi trzeszczy w głośniku


vorpane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w wyeliminowaniu z mojego zestawu nieprzyjemnych i niebezpiecznych efektów.

Mój sprzęt: Panasonic Tau 29', pioneer vsx-d512s, diora astra 4, kabel audio 2xRCA (tak tani, że aż nie znam producenta). Problem wygląda tak:

 

dźwięk z TV do ampli i dalej go głośników jest bez zarzutu, poza tym, że czasem występują trzaski (zupełnie jakbym zaczął przykręcać/odkręcać przewody głośnikowe) w głośniku oraz przesterowania sopranów (na "s" i "z"). ponadto jeszcze ciekawsze zjawisko: na TVP1 często zdarza się, że sygnał zmienia natężenie, np. słucham sobie na -50dB a to nagle mam wrażenie że jest -35. po paru(nastu) sekundach natężenie wraca do normalnego. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Zastrzegam, że nie ma mowy o czymś podobnym w radiu/dvd/cd. Musi to więc być wina kabla, albo... sygnału? Zanim kupiłem sprzęt dźwięk z TV był też przesterowany (na reklamach), ale "skoków natężenia" nie było. Pomocy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że telewizor masz trafiony, skoro żadne inne źródło nie daje ci takich atrakcji... zrób próbę, zamień wtyczki RCA - podłącz TV jako np. CD i posłuchaj, jeżeli wariuje dalej - serwis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby całkowicie wyizolować problem, możesz spróbować sprawdzić samo wyjście audio w telewizorze. Najlepiej podłączyć do niego słuchawki przez przejściówkę z dwóch RCA na jacka, albo prościej - podpiąć do niego jakieś proste urządzenie z gniazdkiem słuchawek, na przykład magnetofon. I posłuchać czystego sygnału na wyjściu przez byle jakie słuchawki. Taki test powinien dostarczyć wymiernych informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.