Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze operacyjne OPA 2604


Zydelek

Rekomendowane odpowiedzi

Też upgradowałem moje Onkyo 7511, ciekaw jestem McGyver co w nim zrobisz i z jakim efektem. Co jak co ale bas był i jest znakomity, były troszkę ostre, szorstkie średniowysokie, napęd całkiem dobry. Ja mam też OPA2134, na wyjściu Elna Silmic 220. wymieniłem kilka kondensatorów, u mnie były standardowe Nichicony VX(M). Mam serwisówkę jak by ktoś był zainteresowany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dik jeśli można też byłbym zainteresowany schematem, co do elektrolitów Rubicona VX to zamień wszystkie (są dosyć liche jeżeli chodzi o tłumienie zakłuceń i szumów) a pozatym niewiele cd ma napęd z tak dobrym trakingiem i korekcją błędów jak w onkyo 7511

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Ze wstępnych oględzin wynika że w Marantzach jest lepiej zrobione zasilanie zarówno analogu jak i cyfry, więc nie dziwią mnie odmienne spostrzeżenia co do brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dik wysłałem adres na twoje konto pocztowe co do nichikonów vx to z opisów wynika że to są standardowe kondensatory na 85stopni czyli można je spokojnie wymienić na coś lepszego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • 6 lat później...
  • 3 lata później...

Zydelek, OPA 2604 nie mają startu do 627, gdyż 2604 poza efektowną, kapitalną przestrzenią, znakomitą średnicą i górą mają skompresowany, (przy)krótki bas. Nie słyszysz tego ? Czy inaczej: nie przeszkadza Ci to ?

 

SPRÓBUJ BB 627 AU, a usłyszysz różnice i nie wrócisz do 2604.

2604 do dobry/b. dobry scalak, 627 jest celujący i taka to różnica między nimi. (Ostatnio zakończyłem testy OPAMPów, wiem, co mówię.)

Różnica jakieś pół do 1 klasy.

Pozdr.

Nie zgadzam się że OPA2604 ma skompresowany bas, on jest i nisko schodzi tylko w niższym zakresie niż to jest np. W OPA2134 gdzie bas jest mocno wyeksponowane w wyższym zakresie i dlatego słychać jego masę. Ja nie mam doświadczenia z OPA627 ale porównywalne we wzmacniaczy sluchawkowy Beyerdynamic A1, NE5532, OPA2134, OPA2604 ORAZ z fabrycznie wystawionym MUSES8820 i z tych najlepiej wypadł OPA2604 z dużą rozdzielczością, ładną i czystą górą a jeżeli chodzi o bas to jest to sporo i nie jest przeładowany jak w OPA2134. Na MUSES8820 dźwięk jest detaliczny z ładnym basem ale jakoś wycofany. Słucham na Beyerdynamic T90

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.