Skocz do zawartości
IGNORED

Żył, żył i umarł na suchoty!


Zydelek

Rekomendowane odpowiedzi

-> qb_1 Fakt-odrobina pokory nie zaszkodzi, ja kiedyś uważałem, że z mojego starego zestawu nic więcej nie uda się wycisnąć (nadźwigałem się wzmacniaczy, kolumn i innych wynalazków) gdy tymczasem po przewiezieniu do innego pomieszczenia zagrało o klasę lepiej.

Skusisz się aby powiedzieć swoje zdanie nt. wpływu sieciówek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> abudzik - nie skusze sie - za malo odsluchow i porownan. Moze zmienie zdanie, ale wiesz, gdzies trzeba szalenstwo zakonczyc, bo po ustawieniu dobrego zestawu mozna zaczac wypruwac druty ze sciany i klasc grubsze miedziane w drogiej izolacji itd. ;-) A na serio - jesli mi sie uda poporownywac to podziele sie opinia na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to , (to jest moje zdanie),że śmiało można podłączyć kolumienki warte nawet 1000zł , klockami 5,6 krotnie droższymi i będzie oki.Sprawa kabli też jest ważna.A teraz odwrotnie kolumny warte 6tys.zł a klocki po 1000zł i śmiem twierdzić ,ze brzmienie leży.

I jeszcze jedno testowałem kolumienki warte około 1000zł ze wzmacniaczami ponad 20tys,zł i wiem co one potrafią.Poprostu uważam że musi byc dobry CD i bardzo dobry wzmak, kolumienki są na trzecim miejscu no i pokoik bez tego nie ma grania. Dobra tania kolumna daje w zestawieniu mniej zniekształceń niż słaby cd i wzmak.

 

Jak miałem w domu MF końcówka z przedwzmacniaczem na lampach warta ponad 20tys.zł i podłączyłem do nich maleńkie tannoye to koledzy zrobili taką baranią mine że szok. Ale po krótkim odsłuchu dziwnie im ta mina się zmieniła.Koluminki spokojnie zagrały w pokoju około 20m. A potem poszły do tańca Esa Furioso:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> abudzik - ja niedawno skonczylem remont i urzadzanie - przez najblizszy czas nic nie robie. A wracajac do akustyki wnetrza - jest bardzo wazne. W moim przypadku okazalo sie, ze pokoj w ktorym slucham jest trudny - z aneksem ma ponad 35 m2 ale jak sie domyslasz sciany mimo, ze sa prostopadle nie maja regularnie umieszczonych otworow na drzwi, okna i nierowne podzialy. Do tego budownictwo jest nowe i wysokosc pomieszczenia jest ok. 2.6 m. No i zaczelo sie - okazuje sie, ze pomieszczenie kaprysi. Juz wiem, ze np. Pro Ac 3.8 nie lubia mojego pokoju (i dobrze, bo jeszcze zrobilbym zakupy w tfu Top Hi Fi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> audiofill - to na logike moze miec sporo sensu. Im lepsze kolumny - tym wierniejsza (zazwyczaj) reprodukcja sygnalu, ktory dostaja na zaciski. Teraz jesli wzmak jest oglednie mowiac - nie za dobry - dobre kolumny beda reprodukowac znieksztalcenia i podkoloryzowania generowane przez wzmak. Ja mimo to sadze, ze dobrze zestawiac klocki podobne klasa - oczywiscie jesli znajde dobrze dzialajacy wyjatek to pochyle czolo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> abudzik - trzeba bedzie - tylko co 'lepsza polowka' powie na takie 'dziwne rury' w rogach pokoju :-) Sam nie bede chyba nic dlubal bo nie mam czasu. Przejde sie na pewno do AudioForte i poslucham co panowie beda mieli do powiedzenia - na pewno wiecej wiedza ode mnie i maja wiecej doswiadczenia w korekcji pomieszczen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> abudzik - a korekcja pod Pro Ac'i nie bylaby chyba mozliwa - to co uslyszalem to byl dramat (no moze przesadzam). Poza tym przy calkiem sporej powierzchni uwypuklilo sie to, co moim zdaniem w 3.8 (i 2.5) zreszta tez jest wada. Za to np. Elektry 936 zabrzmialy duzo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> abudzik - jakos to przewalcze - musze, bo pomieszczenie ma akustyke trudna i troche sprzyjajaca 'suchotnictwu'. Wlasnie Pro Ac R 3.8 zdawaly sie nie miec basu - gdybym nie wiedzial, jaka jest ich prawdziwa uroda i na czym polega sila - okrzyknalbym je najbardziej przereklamowanymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars & Lolo->>>

 

Neutralne- to dla mnie znaczy bez koloru (koloryzacji) tzn. urzadzenie nie dodajace nic od siebie.Jezeli ma kolor to tylko jeden, bialy.

 

Masz racje ze skrzypce graja na zywo pieknie,ale ja mowie o reprodukcji dzwieku w domu. Nagranne skrzypce i reprudukowane nigdy tak nie zagraja jak ?realthing?

Problem jest zlozony z dwoch czesci pierwszy to ze mamy byle jaka elektronike ktora jest osigalna dla normalnych ludzi (ceny) druga strona medalu to jest wieczny problem z komercjalna technika nagraniowa (hello Gutten), wiekszosc nowej muzyki jest nagranna paskudnie nie do zakceptowania.Czyli czym drozszy system kupisz ....tak dzwiek bedzie bardziej DOKLADNY,PRECYZYJNY, SZCZEGOLOWY bedzie pokazywal Tobie wszystkie bledy jakie byle popelnione w studio nagraniowym. Esencja muzki przepada.

Jakie jest wyjscie, sluchanie muzyki z plyt tzwn. Audiofilskich?

Ja osobiscie rozwiazalem to poprzez laczenie neutralnych wrecz analitycznych kolumn z ciepla elektonika, potem jezeli sa jakies braki dopasowuje odpowiednie kable, oczywiscie jak juz jest zrodlo zkompletowane.

 

SPEKTRUM

B_s_________a__________N__________j_m__________W

 

 

 

B-bright,most detailed

N-neutral-Halcro,Goldmund,nagra

W-warm

 

Dla przykladu;

 

m-MBL

j-Jeff rowland

s-Spectral

a-ARC

 

 

Z tego co wiem to w Polsce MBL* i Nagra sa reprezentowane czyzby nie pojawiali sie na slynnych AudioShows Warszwskich?

 

 

Rownanie udalo sie, jezeli chcesz ?enjoy it-long term? musisz posiadac elektronike muzykalna. Wtedy wiekszosc twojej biblioteki muzycznej bedzie sie nadawac do sluchania i bedziesz wiecej sluchal! Jezeli nie to bedziesz jak jeden z moich klientow (bogaty,nierozsadny,ekscentryk) kupil caly system Spectral?a I teraz dzwoni ze moze sluchac tylko przez 45 min a potem wychodzi z domu I kosi trawe, tak to sie konczy jak wydajesz w ciemno $65000, a Ja skromnie sugerowalem Jeff Rowland?a.

Raczej wiedza I dobre ucho pomoze znalezc ten absolutny dzwiek.

 

 

Pozdr.

 

* Moje wypowiedzi odnosnie MBL sa tylko w kontekscie calego systemu tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzycho ->>>

 

Osobiscie lubie produkty Bel Canto sa za projektowane przez Amerykanina Polskiego pochodzenia, zawsze jego produkty podziwialem jak duzo jest oferowane dla klienta w takiej atrakcyjnej cenie i opakowaniu. Biorac pod uwage jak podnieszesz maske to widzisz tylko $ 400, czesci mimo to brzmienie jest dosyc dobre.(brak im wdzieku) Ostrozny dobor kabli moze spowodowac otarcie sie z wysokiej jakosci brzmieniem. Najlepiej to wychodzi z kolumnami ktore ma tendencje eufoniczne. Jak tylko zaluje za p.Janek juz nie produkuje takich wspanialych lamp jak to robil na poczatku lat 90. No ale wszyscy musimy jesc.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qb_1->>>>

 

Jedz do Katowic i posluchaj Burmester'a, nie ma nic bardziej wartosciowego niz wlasny odsluch. (nabedzies nowe doswiadczenia) Tylko nie podejmuj decyzji na hura. Nawet jezeli to mozliwe posluchaj u siebie. Tara Labs nie lubie poniewaz ma za ubogi bass i mala scene (szerokosc), Transparent (uzywam/polecam tylko wekstrymalnych systemach ktore tego wymagaja) jest mniej muzykalny niz Purist Audio. Dobrym komplementem dla Burmester'a byl by MIT. Powiedzial bym nawet ostatnia deska ratunku.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> qb_1 Obawiam się ingerencji w akustykę mojego pomieszczenia - mądrzy ludzie, wspierając się teorią, widzą ewidentne niedoskonałości (wręcz nie rozumieją dlaczego to gra tak rewelacyjnie w tak dennym pomieszczeniu). Oby lepsze nie okazało się wrogiem dobrego, a pokusa żeby spróbować-coraz większa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Lacrimosa - rozumiem - Tara Labs na pewno nie jest dobrym partnerem dla kolumn, ktore maja ubogi bas (dla mnie np. Pro Ac 3.8 - bas ubogi za to ze swietna kontrola), ale moze sie okazac niezlym match'em dla np. wolnostojacych Confidence Dynaudio. Transparent Music Wave wydaje mi sie tez malo muzykalny za to chyba najbardziej neutralny z tych, ktore slyszalem.

 

Do Katowic oczywiscie pojade - moze nie bede sie juz tylko tak bardzo spieszyl :-) Zaluje tylko, ze nie ma mozliwosci zebrania np. Burmester 956 Mk2, JR Model 10, Gryphon Encore i moze jeszcze X250 Passa w jednym miejscu i porownania bez watpliwosci. Na dzis moim typem bylby pewnie JR 10 ale kto wie co by bylo po konfrontacji. Fakt, ze potrzeba by bylo ze 3,4 dni, zeby kady system optymalnie ustawic.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> abudzik - zawsze przeciez mozesz wrocic do poprzedniego stanu - szczegolnie jesli oznacza on po prostu niekorygowane pomieszczenie. W przypadku, gdybym byl bezwarunkowo zadowolony z brzmienia we wlasnym domu, pewnie tez bym sie 5 razy zastanowil przed kazda zmiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hienki

Wiadomo dźwięk był lepszy.Nie ma żadnej wątpliwosći.Natomiast w przeciwienstwie do kolegów sądzę że lepiej furioso grały z cd Sonneteer Byron niż z dac parasound 2000. Większa kontrola na całym paśmie.Odwrotnie nie można było długo słuchac dosć głośno, dźwięk męczył ucho.Na początku fajnie poteżny atak, dynamika, niezły bas,ale brakowało jeszcze tego czegoś klimatu.A wracajac do m1 naprawdę świetnie sobie poradziły w całym paśmie, nie bałem się wykręcać wzmak na godz 13.00.Dodam jeszcze,ze później miałem kilka innych monitorów w cenie 2-4,5tys.zł i nie kupiłbym ich po tym jak one zagrały.W jednych brak basu,drugie fatalna góra, jeszcze inne tylko słychac cykanie na górze i coś puka na dole pasma.No ale po to człowiek ma uszy,aby bubli nie kupować.:))

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Lacrimosa

 

"Ja osobiscie rozwiazalem to poprzez laczenie neutralnych wrecz analitycznych kolumn z ciepla elektonika, potem jezeli sa jakies braki dopasowuje odpowiednie kable"

 

Podejście wydaje mi się bardzo trafione, zastanawiam się tylko jak to przełożyć na warunki polskiego audiofila, który po pierwsze ma ograniczony wybór urządzeń no i ograniczone zasoby gotówki. Pierwsze, co przychodzi mi do głowy to wysokie modele B&W połączone np. z McIntosh 6900. Tak gwoli wyjaśnienia: kolumn B&W nie znoszę właśnie ze względu na ich chirurgiczną prezycję i zupełnie odhumanizowany dźwięk, a do McIntosha nijak nie mogę się przekonać, mimo, że słuchałem go już w tylu zestawieniach (Elac, Dynaudio, Sonus Faber i referencyjne kolumny samego McIntosha, do tego super źródła typu Meridian, McIntosh). Dla mnie to cały czas ciepłe kluchy, połowa informacji gdzieś ulatuje, a kreowana przestrzeń pozostawia bardzo dużo do życzenia. Ale może razem (B&W + Mac) zagra to tak, że niebo się otworzy? Próbowałeś kiedyś takiego zestawienia? W Polsce sytuacja jest utrudniona, bo McIntosh i B&W to dwaj różni dystrybutorzy i dwa różne światy (oj, nie lubią się nawzajem), więc o krytycznym odsłuchu nie ma co marzyć.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> qb_1 Tak zrobię, nic na siłę, przecież jeżeli jestem najbardziej upierdliwym wypożyczaczem sprzętu i kabli to dlaczego nie popracować nad rozpowszechnieniem dobrej opinii również w środowisku pianki i styropianu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qb_1->>>

 

Burmester 956MK2-przezroczysty,bardzo szybki, szczegolowy,analyticzny dzwiek

brak ciepla, duszy. Z muzyki robi eksperyment prosto z laboratorium. Brak muzykalnosci Ja nie mogl bym z tym zyc.

 

Pass X-250-potezny bass,szczegolowy,szybki dzwiek typu HI-FI malo muzykalny.

 

Gryphon Encore-bez komentaza nie slyszalem, ale slyszlem wiele innych urzadzen Gryphona. Bazujac na starych doswiadczeniach na wiecej ciepla niz konkurancja, znakomity bass (wykop),kontrola, latwy uzyskac optymalne muzykalne brzmienie. Duzy koszt ale warto.

 

Jeff Rowland-Przyznam moj faworyt, z calej czworki najbardziej muzykalny,bass nie na poziomie Gryphona,zgodny,nie jest to szybkie urzadzenie. Polecam dla melomanow klasyki, i dla tych ktorzy maja dosc ciaglych poszukiwan i gonitwy. Dla tych co juz wszystko inne wyprobowali.Dla tych ktorzy chca przyjsc z pracy i posluchac swoich plyt.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutten->>>

 

Jak to milo od Ciebie uslyszec :-)

 

Wiesz ja Mcintosh'a zawsze polecam z Audio Physic uwazam ze jest to najlepsza kombinacja. Nie znaczy to ze B&W sa zle glosniki, ale jak na moje ucha nie oferuja tego co AP. Przestrzen, scena odsluchowa, glebia prawie kalibru Avalonow i to wszystko za takie "normalne" pieniadze. Podejrzewam ze z B&W Mac by zagral dobrze minus te superlatywy o ktorych pisze. Dla mnie B&W nie ma glebi i sceny takiej jak ja lubie i dla mnie to jest mankament nie do zakceptowania. B&W sa swietne produktem dla kina domowego, nie ma w tym watpliwosci.

 

Mcintosh 6900 to jest wspaniala integra tylko trzeba dobrac glosniki sproboj AP Padua! (tempo III male pokoj) twierdze ze to najlepszy produkt Gerhard'a jezli chodzi "price/performance ratio". Ja wycofuje rekomendacje na Virgo III i Avanti III za duzo $$$$ w tym przedziale pojawila sie powazna konkurencja ostatnio.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacrimosa, numer z kosiarką do trawy jest przedni :-DDDD Może facet potrzebował coś co go wygoni z domu żeby w końcu skosić tę cholerną trawę :-) pewnie już była z 1 cal wyższa niż u sąsiadów i Ci zastanawiali się czy nie wezwać policji :-))) tak, życie w Stanach nie jest łatwe,

 

 

A tak na serio Avanti3+MC2102/C2200 to znakomite zestawienie. Co do Virgo3 i Padua mam nieco odrębną opinię, ale to jak zwykle kwestia gustu. O jakiej nowej konkurencji dla Avanti3 piszesz???

 

Pzdr.

 

PS Gutten gratulacje, w końcu wyczaiłem Twoją recenzję - już myślałem że się nie doczekamy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna rzecz... nie rozumiem na czym miałaby polegać przewaga zestawienia neutralne kolumny + ciepły/muzykalny wzmacniacz i źródło nad ciepłe/muzykalne kolumny + zimny wzmacniacz i źródło

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo->>>

 

Nie wiem ile Avanti 3 uwas kosztuja ale w Stanach nowe ceny Europejskiego sprzetu przechodza same siebie. Avanti 3 w najgorszym finishu kosztuja $12500! Gdzie nowe "babe" Avalony sa za $8000 i lepsze. Virgo 3 rowniez odpada $7000 nie da sie tego teraz tutaj sprzedac. Pomijam produkty z malo znananych firm Amerkanskich jak Merlin Music Systems czy Meadowlark. Moim zdaniem roznica brzmieniowa miedzy Padua a Virgo 3 jest za mala zeby taka ogromny cenowy skok wytlumaczyc.

Malo tego, Sonus faber Cremona jest teraz HOT i tylko $ 500 wiecej od Virgo 3 wiem inna prezentacja ale duzo ludzi kupuje bo zony akceptuja wyglad :-)

 

Serdecznie pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo->>>

 

Jak juz masz kolumny NEUTRALNE to juz potem jest latwiej dobierac w jedna lub druga strone. Twoje glosniki sa wtedy jak ten kameleon dasz im "bright like hell" wzmacniacz i tak zagraja, dasz im JADIS i bedzie wszystko w rozowych kolorach.

 

Z muzykalnymi kolumnami nic sie nie da zrobic, zadnej dobrej elektroniki nie urzyjesz bo bedzie "too much of a good thing"

 

Trust me on that :-) Taniej i szybciej uzyskasz optimalne rezulata droga poprzez neutralne kolumne.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP u nas rzeczywiście tańsze i to sporo. O Cremonach też słyszłem - podobno SF pracuje w tej chwili na 3 zmiany i trzeba dłuuuugo czekać na zamówienie.

 

Musze Ci także przyznać że idea neutralnych kolumn jest rzeczywiście bardziej elastyczna.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo->>>

 

Tak, 20 kilku chlopakow pompuje na 3 zmiany w Sound Factory :-) Wlosi nie wydajni pracownicy he,he

 

Apropo jak tam Talisker....any comments?

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“I drink a great deal. I sleep little and I smoke cigar after cigar. That is why I am in the two-hundred percent form” Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.